Pierce Brosnan Danny O'Neill |
|
Ron Silver Frank Traveres |
|
Ben Cross Mikhail Rashid |
|
Lisa Eilbacher Terry O'Neill |
|
Michael J. Shea Lemonade Clown |
|
Tony Plana Al-Red |
|
Al Waxman James Garvey |
|
Brent Jennings Shane Rogers |
|
Philip Baker Hall Senator Thyme |
|
Michael St. Gerard Ben |
|
Clement von Franckenstein Dr. Bernard |
|
Ivan E. Roth Process Server |
|
Selma Archerd Judge Blair |
|
Rick Cicetti Bailiff |
|
Norman Burton Senator Victor |
|
Scott Burkholder Thyme's Aide |
|
Mark Phelan Thyme's Aide |
|
Tracy Tweed Rolls Royce Girl |
|
Danielle Zuckerman Mandy O'Neill |
|
Lenka Peterson Gwen |
|
Eric Briant Wells Senate Policeman |
|
Michael Andrew Kelly Senate Policeman |
|
Amanda Foreman Molly |
|
Thom Curley Fred |
|
John Nielsen Richard |
|
Phil Boardman Paramedic |
|
Mimi Cozzens Woman in Restaurant |
|
Nels Van Patten Raquetball Player |
|
Vernon Scott Traveres' Aide |
|
Luca Bercovici Salvatore (uncredited) |
|
Lauren Holly Suzie Bryant (uncredited) |
|
Vic Navarro Bomb Squad |
|
Bob Parmakian Federal Agent |
|
Mitchell Shaw Process Server |
Editing | Christopher Greenbury | Editor |
Production | Eric McLeod | Unit Production Manager |
Production | Eric McLeod | Associate Producer |
Production | Suzanne Todd | Producer |
Camera | Jeffrey Jur | Director of Photography |
Production | Ferne Cassel | Casting |
Crew | Ousaun Elam | Stunts |
Crew | Dick Warlock | Stunts |
Crew | Walter Scott | Stunts |
Production | David Willis | Producer |
Directing | Christian Duguay | Director |
Art | Marek Dobrowolski | Production Design |
Art | Colin D. Irwin | Art Direction |
Costume & Make-Up | Mary Jane Fort | Costume Design |
Art | Marco Rubeo | Set Designer |
Sound | Craig Safan | Original Music Composer |
Crew | Tabby Hanson | Stunts |
Production | Beth DePatie | Production Coordinator |
Writing | Bart Baker | Screenplay |
Production | Bart Baker | Executive Producer |
Production | Cindy Hornickel | Executive Producer |
Production | Marjorie Lewis | Executive Producer |
Crew | Ric Keeley | Post Production Supervisor |
Directing | Elizabeth S. Barton | Script Supervisor |
Crew | John-Clay Scott | Stunts |
Crew | Steven Lambert | Stunts |
Crew | Neil Summers | Stunts |
Sound | Vince Nicastro | Foley Artist |
Sound | Gregg Barbanell | Foley Artist |
Sound | Cathie Speakman | Dialogue Editor |
Crew | Steve Picerni | Stunts |
Crew | Bundy Chanock | Set Medic |
Crew | Christopher Doyle | Stunts |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Directing | Michael A. Williams | First Assistant Director |
Crew | Sandra Lee Gimpel | Stunts |
Sound | Jeff Vaughn | ADR Mixer |
Crew | Paul Prokop | Production Controller |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Art | Anna Rita Raineri | Set Decoration |
Production | Michelle Brienze | Casting Assistant |
Production | Martha Pilcher | Location Manager |
Camera | Kevin Wadowski | Key Grip |
Sound | Steve Nelson | Sound Mixer |
Camera | Michael A. Mendez | Grip |
Crew | Sonja Davis | Stunts |