Nick Roth Ben |
|
Laura Jordan Sadie |
|
Henry Winkler Sy |
|
Sarah Carter Alice |
|
Tom Morello Blue |
|
Jake Newton Henry |
|
Sebastian Tillinger Mishkin |
|
Sarah Bibb Susie |
|
Wade Allain-Marcus Buddy |
|
Thomas Gibson Thomas the Valet |
|
Reed Diamond Ralph |
|
Bonnie Bedelia Hawkins |
|
Ruby Roth Pearl |
|
Henry G. Sanders Gadsen |
|
Tracey Walter Doctor |
|
Amelia Mulkey Swedish Backpacker |
|
Riki Lindhome Fighting Girl |
|
Rob Nilsson Coach |
|
Todd Felix Young Democrat |
|
Marissa Tait Eve |
|
Nelson Franklin Frat Prez |
|
Skyler Shaye Blonde at Library |
|
Corey Haddon Jesus |
|
Georgia X. Lifsher Adeline House Girl |
|
Tiffany Paralta Pretty Hippie Girl |
|
Kate Miner Prom Queen |
|
Tom Schmid Dean Craft |
|
Irvin Kershner Statistics Professor |
|
David Jacobs Marijuana Cultivator |
|
Alanna Boatright Registrar |
|
Julie Gribble Kent State Girl |
|
Pamela Norris Black Panther |
|
Curt Holley Black Panther |
|
Yrneh Brown Black Panther |
|
Sarah Allan Mime |
|
Emily Kosloski Mime |
|
Robert Mammana Mime |
|
Jim Patneaude Mime |
|
J. Michael Silver Mime |
Sound | Paul Flinchbaugh | Assistant Sound Editor |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Art | Henry G. Sanders | Production Design |
Production | Lon Bender | Executive Producer |
Editing | Armen Minasian | Editorial Consultant |
Editing | Mitch Marcus | Additional Editing |
Sound | Christopher Franke | Original Music Composer |
Camera | Robert M. Young | Additional Director of Photography |
Directing | Bobby Roth | Director |
Production | Bobby Roth | Producer |
Writing | Bobby Roth | Writer |
Camera | Pamela Springsteen | Still Photographer |
Production | Jeffrey White | Producer |
Sound | Ron Bedrosian | ADR Mixer |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Sound | James Moriana | Foley Artist |
Sound | Jeffrey Wilhoit | Foley Artist |
Crew | Eddie Surkin | Special Effects |
Crew | Lincoln Kupchak | Visual Effects Editor |
Production | Ellary Eddy | Extras Casting |
Production | Stacey Rosen | Casting |
Editing | Michael Trent | Additional Editing |
Editing | Emily Wallin | Editor |
Production | Cosmas Paul Bolger Jr. | Executive Producer |
Sound | Becky Sullivan | ADR Supervisor |
Sound | Damien Smith | Foley Artist |
Sound | Geoffrey G. Rubay | Sound Effects Editor |
Visual Effects | John P. Mesa | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Annette Lorant | Makeup Artist |
Crew | Richard Rudolph | Executive Music Producer |
Sound | Kevin Patrick Burns | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | William H. Angarola | Supervising Sound Editor |
Sound | Todd Orr | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Nelson Stoll | Sound Recordist |
Camera | Steve Burns | Director of Photography |
Directing | Dan Leatham | Second Assistant Director |
Sound | Tim Farrell | Dialogue Editor |
Editing | Carter Reedy | Additional Editing |
Production | Tiffany Paralta | Production Supervisor |
Art | Laura Somers | Property Master |
Directing | Karen Eachus | Script Supervisor |
Production | James McCabe | Location Manager |
Production | Matthew Skrobalak | Casting Associate |
Production | Andree Juviler | Location Manager |
Costume & Make-Up | Raqueli Dahan | Makeup Department Head |
Crew | David St. Pierre | Stunt Coordinator |
Editing | Carsten Becker | Editor |
Sound | Julio Carmona | ADR Recordist |
Directing | Richard J. Levin | First Assistant Director |
Sound | Lawrence Fried | Sound Recordist |
Sound | Amber Tisue | Sound Recordist |
Sound | Derek Lee Bell | Sound Effects Editor |
Production | Bradley M. Gross | Unit Production Manager |
Visual Effects | Tim Everitt | Animation Supervisor |
Art | Andrew Steinberg | Art Direction |
Camera | Margot Coleman Martin | First Assistant Camera |
Directing | Lori Ashfield | Second Second Assistant Director |
Sound | Jose Barocio Jr. | Boom Operator |
Art | Debra Carroll | Assistant Art Director |
Directing | Jennie O'Keefe Armas | Second Assistant Director |
Editing | Jesse Kane | Assistant Editor |
Crew | Paul Naylor | Stunt Coordinator |
Sound | Keren Falkenstein | Sound Effects Editor |
Production | Larison Clark | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Naila Aladdin Sanders | Costume Designer |
Camera | Sketch Pasinski | First Assistant Camera |
Camera | Cole Sutherland | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Lauren Russak | Key Makeup Artist |
Art | Nicholas Neidorf | Set Dresser |
Art | Jeffrey Neidorf | Set Dresser |
Directing | Amsie Soria | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Charles 'Desi' Griffin | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Harold Harper | Set Costumer |
Sound | Alec James | Sound Recordist |
Sound | John Langford | Sound Recordist |