Joel Gretsch Neil Martin |
|
Aaron Douglas Agent Woodward |
|
Reilly Dolman Colin Martin |
|
Emily Holmes Kathryn Keen |
|
Andrea Brooks Sophie |
|
Ben Cotton Marty Fitzgerald |
|
Christopher Lloyd Harry Setag |
|
Doug Chapman Agent Tyler |
|
Russell Roberts Dr. Bowles |
|
Raf Rogers Joel |
|
Wolfgang Klassen Agent |
|
Jessica Storm Smith Jennifer |
Production | Lisa M. Hansen | Executive Producer |
Production | Paul Hertzberg | Executive Producer |
Sound | Michael Neilson | Music |
Production | Tom Berry | Executive Producer |
Production | Gilles LaPlante | Producer |
Art | Phil Schmidt | Production Design |
Production | Candice Elzinga | Casting |
Art | Daren Luc Sasges | Property Master |
Art | Chad Krowchuk | Production Design |
Lighting | Vince Laxton | Gaffer |
Camera | Gabriel Medina | Camera Operator |
Directing | W.D. Hogan | Director |
Costume & Make-Up | Tanya Lipke | Costume Design |
Camera | Anthony C. Metchie | Director of Photography |
Crew | Glenn Ennis | Stunt Coordinator |
Crew | Ryan Ennis | Stunt Coordinator |
Writing | David Sanderson | Writer |
Camera | Brad Whitlock | Camera Operator |
Visual Effects | Francois Latremoille | Visual Effects Supervisor |
Editing | Christopher A. Smith | Editor |
Visual Effects | Mack Benz | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Thierry Latremoille | Visual Effects Supervisor |
Lighting | Corey Jacques | Best Boy Electric |
Production | Costa Vassos | Line Producer |
Crew | Adam Driscoll | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Janie MacKay | Key Hair Stylist |
Production | Lindsay Moffat | Production Accountant |
Sound | Jonathan Bonder | Sound Editor |
Crew | Cameron Hilts | Stunt Double |
Directing | Tim Sereda | First Assistant Director |
Camera | Guillermo Álvarez Villaescusa | First Assistant "A" Camera |
Camera | Jason W Thompson | Aerial Director of Photography |
Visual Effects | Michael Walls | Special Effects Supervisor |
Sound | Ian Robinson | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Amanda Imeson | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Natalya Lazarich | Truck Costumer |
Editing | Seán Travers | Colorist |
Crew | Patrick Costelloe | Post Production Supervisor |
Camera | Mikah Sharkey | Second Assistant "A" Camera |
Directing | Stephanie Brown | Third Assistant Director |
Directing | Shaun Moskie | Second Assistant Director |
Visual Effects | Leen Issa | Visual Effects Coordinator |
Camera | Jordon Baker | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Jason Toth | Camera Operator |
Camera | Duncan Vogel | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Erin Kirtay | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Erin Kirtay | Costume Set Supervisor |
Production | Karly Stilling | Production Coordinator |