Sofia Black-D'Elia Emma Drakeford |
|
Lio Tipton Stacey Drakeford |
|
Travis Tope Evan Klein |
|
Machine Gun Kelly CJ |
|
Michael Kelly Michael Drakeford |
|
John Cothran Mr. Toomey |
|
Stoney Westmoreland Bill |
|
Linzie Gray Gracie Lemay |
|
Judyann Elder Mrs. Toomey |
|
Brianne Howey Tara Dannelly |
|
Dean Neistat Blockade Soldier |
|
Anna Ross Pot-Smoking Teen Party Goer |
|
Brendon Eggertsen Party Jock |
|
Paul Lacovara Soldier #2 |
|
Alexa Fischer #14 CDC Investigator |
|
Jay Hieron Nest Hacker Leader |
|
Matt Knudsen CDC Agent Moran |
|
Annie Ellis Nest Hacker #1 |
Production | Terri Taylor | Casting |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Ed French | Makeup Artist |
Crew | James Armstrong | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | April Napier | Costume Design |
Production | Jeff Olan | Extras Casting |
Production | Sherryl Clark | Producer |
Writing | Christopher Landon | Writer |
Crew | Steve DeCastro | Stunts |
Production | Stuart Ford | Executive Producer |
Editing | William Yeh | Editor |
Production | Todd King | Executive Producer |
Production | Jason Blum | Producer |
Camera | Magdalena Górka | Director of Photography |
Directing | Henry Joost | Director |
Directing | Ariel Schulman | Director |
Production | Barbara Marshall | Executive Producer |
Writing | Barbara Marshall | Writer |
Art | Chris Trujillo | Production Design |
Production | Chang Tseng | Production Supervisor |
Production | Charles Layton | Executive Producer |
Production | Jeanette Volturno | Executive Producer |
Sound | Rob Simonsen | Original Music Composer |
Crew | Dennis Fitzgerald | Stunts |
Production | Matt Jackson | Executive Producer |
Production | Steven Squillante | Executive Producer |
Art | Melisa Jusufi | Set Decoration |
Art | Ryan Sanson | Construction Foreman |
Art | Daniel Waldstein | Set Dresser |
Crew | Justin Raleigh | Makeup Effects |
Sound | Justin W. Walker | Dialogue Editor |
Crew | Matt Berberi | Stunts |
Editing | Aleshka Ferrero | Assistant Editor |
Sound | Jamie Hardt | Sound Designer |
Camera | Katrina Marcinowski | Still Photographer |
Camera | Jake Avignone | Steadicam Operator |
Art | Heather Elwell | Art Department Coordinator |
Art | Sean Brennan | Art Direction |
Costume & Make-Up | Alex Noble | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Liz Mendoza | Makeup Artist |
Production | James Moran | Co-Producer |
Directing | James Moran | First Assistant Director |
Sound | Patrick Christensen | ADR Mixer |
Crew | Paul Lacovara | Stunts |
Crew | Dean Neistat | Stunts |
Camera | Robert Settlemire | Underwater Camera |
Directing | Gregory J. Pawlik Jr. | Second Assistant Director |
Production | Matt Kaplan | Producer |
Sound | Mark Jan Wlodarkiewicz | Music Editor |
Directing | Nirvana Adams | Script Supervisor |
Sound | Andy Ross | Music Supervisor |
Production | Sarah Domeier Lindo | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Megan Areford | Key Makeup Artist |
Production | Robyn Marshall | Co-Producer |
Sound | Angela Hackner | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Brian Kinney | Makeup Artist |
Sound | Miguel Barbosa | Foley Artist |
Sound | Matt Fausak | Music Editor |
Crew | Jessica Harbeck | Stunt Double |
Editing | Ron Dulin | Editor |
Crew | Mitchell Grobman | Post Production Supervisor |
Lighting | Michael Kelly | Gaffer |
Sound | Rob Cunningham | Boom Operator |
Sound | Diego S. Staub | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Lufeng Qu | Makeup Artist |
Crew | Courtney Schwartz | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Brad Look | Makeup Artist |
Crew | Glen Yrigoyen | Stunts |
Crew | Jess King | Stunts |
Art | Mike Maltz | Leadman |
Crew | Bart Dion | Special Effects Coordinator |
Camera | John P. Shine | Best Boy Grip |
Camera | Diego Mariscal | Dolly Grip |
Crew | Brett Smrz | Stunt Double |
Crew | Jack Tamplin | Utility Stunts |
Camera | Andrew Crankshaw | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Blake Shepard | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Desiree Ponce | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Gina Rylander | Makeup Artist |
Directing | Danny Giles | Second Second Assistant Director |
Art | Lisa Puerto | Property Master |
Sound | Moore Huffman | Boom Operator |
Crew | Tyler Barnett | Stunts |
Crew | Matthew Dion | Stunts |
Crew | Paul Trunz | Stunts |
Camera | Charles Thomas Fisher | Second Assistant Camera |
Crew | Alex Kingi | Stunts |