Karen Valentine Janice Vernon |
|
Jamie Lee Curtis Michelle Jamison |
|
Linda Purl Annie Gilson |
|
Christopher Lloyd Sergeant Stampone |
|
Richard Masur Nelson Vernon |
|
Gary Graham Jack Gilson |
|
Edward Edwards Paul |
|
John Bennett Perry Tom Westmore |
|
Joe Lambie Chip Jamison |
|
Susan Flannery Karen Gordon |
|
Arthur Rosenberg Mason Hutchons |
|
Lee de Broux Claude |
|
Terry Burns Louis |
|
John H. Fields Judge Evans |
|
Sarina C. Grant Nina |
|
Pat Studstill The Cowboy |
|
Kenneth Washington Det. White |
|
Adele Rosse Mrs. Gersh |
|
Mary McDonnell Terri |
|
Micole Mercurio Donna Pallizzano |
|
Paul Brennan Russell |
|
Eric Milota Scottie |
|
Francesca P. Roberts Clerk |
Sound | Clancy T. Troutman | Sound Designer |
Camera | Fred J. Koenekamp | Director of Photography |
Editing | Donald R. Rode | Editor |
Production | Allen S. Epstein | Executive Producer |
Camera | Edward Morey III | Camera Operator |
Production | Hal Landers | Producer |
Art | Ross Bellah | Art Direction |
Camera | John Murray | Key Grip |
Writing | Morton S. Fine | Story |
Writing | Eugene Price | Teleplay |
Costume & Make-Up | Ve Neill | Makeup Artist |
Lighting | Gene Stout | Gaffer |
Sound | Richard Bellis | Original Music Composer |
Directing | Robert L. Collins | Director |
Writing | Robert L. Collins | Teleplay |
Art | William L. Campbell | Art Direction |
Production | Susan Bluestein | Casting |
Directing | Frank Tudisco | Script Supervisor |
Production | Audrey A. Blasdel | Supervising Producer |
Production | Jim Green | Executive Producer |
Production | Marsha Kleinman | Casting |
Sound | Erma E. Levin | Music Editor |
Directing | Carl Olsen | First Assistant Director |
Production | Meryl O'Loughlin | Casting |
Costume & Make-Up | Grady Hunt | Costume Design |
Costume & Make-Up | Leo Lotito Jr. | Makeup Supervisor |
Production | Fran Bascom | Casting |
Sound | Andy MacDonald | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tom E. Dahl | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Kathleen Letterie | Casting |
Art | Fred Goetz | Set Decoration |
Costume & Make-Up | KG Ramsey | Hairstylist |
Sound | Vern Poore | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Jack Cunningham | Unit Production Manager |
Art | Lowell Chambers | Set Decoration |
Directing | Joseph A. Ingraffia | Second Assistant Director |
Art | Hank Stonecipher | Construction Coordinator |
Art | John Sexton | Property Master |
Production | Pat Butler | Associate Producer |
Crew | Vic Akopian | Transportation Captain |
Camera | Richard Barth | Assistant Camera |
Editing | Jack Peluso | Assistant Editor |