Michael Madsen Doyle Dechert |
|
Luke Macfarlane Peter Harris |
|
Tatum O'Neal Dr. Evelyn Bauer |
|
Jennifer Titus Ashley Grant |
|
Quinton Aaron Joe |
|
Najarra Townsend Harmony Durant |
|
Maureen McCormick Nurse Ruland |
|
Natalina Maggio Bebe |
|
Ari Lehman Jason |
|
Kimberly Russell Judge Foley |
|
Gabrielle Stone Barbara |
|
Xen Sams Coach Slater |
|
Diane Dehn Demon Harmony |
|
John Dugan Uncle Charles |
|
Anna Margaret Zoe |
|
Vic Stagliano Earl |
|
Nicole Pierce Detective Walker |
|
Kerry Fleming Detective Flynn |
Sound | Harry Manfredini | Music |
Production | Victor Miller | Producer |
Writing | Victor Miller | Writer |
Editing | Ed Marx | Editor |
Directing | Tom Holland | Director |
Visual Effects | Vincent J. Guastini | Special Effects Supervisor |
Editing | Tobias Deml | Colorist |
Camera | Yash Bhatt | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Camille Jumelle | Costume Design |
Directing | Magan Rutledge | Script Supervisor |
Art | Tom Lisowski | Production Design |
Sound | Vicki Vandegrift | Foley Artist |
Sound | Xander Lott | Supervising Sound Editor |
Sound | Mark Ettel | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Rose Leiker | Property Master |
Lighting | Nick Reed | Gaffer |
Sound | Derek McGinley | Supervising Sound Editor |
Production | Kerry Fleming | Producer |
Writing | Kerry Fleming | Writer |
Sound | Benjamin Gieschen | Sound Effects Editor |
Sound | Cary Stacy | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Julie Richheimer | Production Coordinator |
Sound | Victor Bouzi | Sound Mixer |
Production | Vanessa Portillo | Extras Casting |
Lighting | Luke Little | Lighting Technician |
Camera | Adam Murray | Grip |
Art | Rikki Longanecker | Art Department Coordinator |
Sound | Kristen Hirlinger | Dialogue Editor |
Sound | Kendall Credi | Sound Editor |
Camera | Amanda Darouie | Assistant Camera |
Camera | Carlton Hudson | Grip |
Art | Chris Newell | Set Dresser |
Sound | William Aikman | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Amy Williams | Producer |
Production | Chuck Marra | Casting |
Production | Megan Foley | Casting |
Art | David Howell | Set Decoration |
Art | Brian Hurley | Set Decoration |
Art | Hashim Thomas | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Bradley Seale | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Bradley Seale | Key Hair Stylist |
Camera | Loie Vaughn | Assistant Camera |
Lighting | Vincent Kelly | Best Boy Electric |
Camera | Vassily Thompson | Best Boy Grip |
Camera | Frederick Bourbon | Digital Imaging Technician |
Editing | Frederick Bourbon | Online Editor |
Lighting | Miles Bibb | Electrician |
Lighting | Alexander Gasviani | Electrician |
Lighting | Skott Khuu | Electrician |
Lighting | Nicohlas Martin | Electrician |
Lighting | Pedro Rojas | Electrician |
Camera | Jimmy Loof | Grip |
Camera | Wladimir Velez | Grip |
Camera | Jake Smith | Key Grip |
Costume & Make-Up | Stacey Quintilliano | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Stanley Hudson | Costumer |
Editing | Andrea Porter | Additional Editor |
Production | Joe Chamlee | Production Accountant |
Sound | Jason Kubota | Boom Operator |
Sound | Joshua Sieh | Sound Re-Recording Mixer |