Sean Young Linda Bronco |
|
Jason London Brian Ross |
|
Jaime Pressly Sandy Lake |
|
Tony Denman Mike Bronco |
|
Jacob Tierney Lennie Lake |
|
Danielle Harris Suzy |
|
Patrick Renna Ricky Kenworthy |
|
Kerri Randles Suzi |
|
Todd Babcock Darrin Haggard |
|
Tim Kazurinsky Carlton Rasmeth |
|
William Devane Ron Lake |
|
M. Emmet Walsh Judge Pike |
|
Craig Patton Ken Kenworthy |
|
Doug MacHugh Sheriff Ross |
|
Charles Solomon Jr. Baliff |
|
Richard Livingston Prosecutor Machado |
|
Bob Koherr Jim Bronco |
|
Jacques Rémy McNeely |
|
Fred Belford Officer Landaur |
Sound | Tree Adams | Original Music Composer |
Editing | Tom McArdle | Editor |
Production | Katy Wallin | Casting |
Art | Devorah Herbert | Art Direction |
Crew | Julie Michaels | Stunts |
Production | Jennifer Booth | Unit Production Manager |
Camera | Jennifer Booth | Still Photographer |
Directing | Michael Addis | Director |
Writing | Michael Addis | Writer |
Writing | Michael Addis | Story |
Production | Lorena David | Producer |
Crew | Dale Gibson | Stunt Coordinator |
Camera | Peter B. Kowalski | Director of Photography |
Sound | Charles Maynes | Sound Effects Editor |
Crew | Chris Howell | Stunts |
Costume & Make-Up | Michael Mosher | Makeup Designer |
Sound | Matt Knudsen | Boom Operator |
Sound | Martin Lopez | Supervising Sound Editor |
Sound | Martin Lopez | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Tony Urban | Story |
Lighting | Carlos M. Torres | Gaffer |
Costume & Make-Up | LuEllyn Harper | Costume Designer |
Art | Clare Brown | Production Design |
Camera | Bryan Delorenzo | Second Assistant Camera |
Sound | Stephanie Urcheck | Music Coordinator |
Directing | Craig Borden | Second Assistant Director |
Production | Mark Roberts | Producer |
Camera | Nick Lancaster | Grip |
Camera | Mike McEveety | Camera Operator |
Sound | Brian Smith | Foley Editor |
Camera | Michael Stuart Clark | Best Boy Grip |
Production | Moira R. Fitzmaurice | Casting Associate |
Camera | Matt Credle | First Assistant Camera |
Directing | Clinton Canada | First Assistant Director |
Crew | Stacey Howell-Brown | Stunts |
Production | Erin O'Shaughnessy | Casting Assistant |
Art | Cliff Spencer | Art Direction |
Editing | Dave Whitten | Color Timer |
Sound | Steve Weiss | Sound Mixer |
Production | Russell S. Kutrosky | Associate Producer |
Production | Justin H. Conley | Co-Producer |
Production | Michael Lawrence | Executive Producer |
Production | Enrique Rosas | Associate Producer |
Production | Bryan Wake | Production Coordinator |
Directing | Bryan Wake | Second Second Assistant Director |
Production | Sarah L. Sterling | Production Coordinator |
Production | Matt Malkovich | Location Manager |
Production | Ashley Wellman | Location Manager |
Camera | Cameron Cutler | Additional Photography |
Camera | Joe White | Still Photographer |
Lighting | Nathan Roberts | Best Boy Electric |
Camera | John Schultz | Key Grip |
Camera | Michael Bell | Grip |
Camera | Quinton Jenkins | Grip |
Costume & Make-Up | Bethany Klubek | Wardrobe Assistant |
Directing | Heather Wood | Script Supervisor |
Art | Stacey Adamski | Set Dresser |
Art | Jamie Colboth | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Theresa Miller | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Theresa Miller | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carsa Bundren | Makeup & Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Jennifer Abbott | Makeup & Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Alana Conley Day | Makeup & Hair Assistant |
Editing | Adrian Hinds | Assistant Editor |
Production | Tracy Brouillette | Extras Casting |
Crew | Dan Sokolowski | Pyrotechnician |
Crew | Donny Parison | Pyrotechnician |