The Hunt (2020)
Tolv fremmede vågner op i en lysning. De ved ikke, hvor de er, eller hvordan de er havnet der. De ved ikke, at de er blevet udvalgt til... Jagten. I skyggen af en mørk konspirationsteori på internettet samles en flok elitepersoner for første gang på en afsides herregård for at jage mennesker. Men deres store plan er på vej til at gå i vasken, fordi en af de jagede, Crystal, vender deres planer imod dem. Hun eliminerer dem, en efter en.
Director: Craig Zobel
Production | Terri Taylor | Casting |
Crew | Hank Amos | Stunt Coordinator |
Sound | Kevin Crehan | Music Editor |
Sound | Nathan Barr | Original Music Composer |
Production | Julie Goldstein | Co-Producer |
Production | John H. Brister | Unit Production Manager |
Crew | Jean Claude Leuyer | Stunts |
Art | Jason Baldwin Stewart | Art Direction |
Production | Damon Lindelof | Producer |
Writing | Damon Lindelof | Writer |
Editing | Doug Delaney | Digital Intermediate Colorist |
Directing | Craig Zobel | Director |
Production | Craig Zobel | Executive Producer |
Production | Jason Blum | Producer |
Crew | Hans Marrero | Stunts |
Art | Kim Harris | Construction Foreman |
Crew | Nick Brandon | Stunts |
Crew | Jeff Galpin | Stunts |
Crew | Jeff Galpin | Animal Wrangler |
Costume & Make-Up | David Tabbert | Costume Design |
Art | Monique Champagne | Set Decoration |
Production | Jeanette Volturno | Executive Producer |
Camera | Darran Tiernan | Director of Photography |
Editing | Arvid Cristina | Editorial Production Assistant |
Editing | Jane Rizzo | Editor |
Sound | Rich Bologna | Sound Designer |
Sound | Rich Bologna | Supervising Sound Editor |
Crew | Caitlin Dechelle | Stunts |
Art | Matthew Munn | Production Design |
Crew | Taryn Terrell | Stunts |
Crew | Chelsea Bruland | Stunts |
Costume & Make-Up | Lauren Thomas | Makeup Department Head |
Production | Couper Samuelson | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Ma Kalaadevi Ananda | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Suzanne M.B. Chambliss | Costume Supervisor |
Production | Elizabeth Coulon | Casting Director |
Crew | Brooklyn Proctor | Stunts |
Sound | Ryan Collison | Foley Mixer |
Directing | Lars P. Winther | First Assistant Director |
Sound | Leslie Bloome | Foley Artist |
Crew | Richard Wolf | Prop Maker |
Sound | Will Files | Supervising Sound Editor |
Sound | Will Files | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jay B. Richardson | Music Editor |
Camera | Patti Perret | Still Photographer |
Sound | Mark Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Yvette LaPlace | Location Manager |
Sound | Polly McKinnon | Dialogue Editor |
Camera | John S. Moyer | Steadicam Operator |
Lighting | Earl Woods | Rigging Gaffer |
Sound | Phil Barrie | Sound Editor |
Art | Jessica Stumpf | Set Designer |
Lighting | Sergio Villegas | Gaffer |
Costume & Make-Up | Renee Ragucci | Costumer |
Art | Maria Senger | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Donita Miller | Hairstylist |
Camera | Greg Morris | Camera Operator |
Crew | Nito Larioza | Stunts |
Crew | Kevin Reid | Stunts |
Editing | Bob Schneider | Digital Intermediate Editor |
Visual Effects | Ed Hawkins | Visual Effects Supervisor |
Crew | Nick Benseman | Stunts |
Crew | Ashley Nicole Hudson | Stunts |
Crew | Amy Lynn Tuttle | Stunts |
Costume & Make-Up | Tony Ward | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Dee Leveque | Key Hair Stylist |
Production | Steven R. Molen | Executive Producer |
Crew | Met Salih | Stunts |
Crew | Nicolas Bosc | Stunts |
Editing | Nancy Fuller | Digital Intermediate Producer |
Production | Sarah Domeier Lindo | Casting Associate |
Crew | William Scharpf | Stunts |
Crew | Howard Fannon | Armorer |
Production | Nick Cuse | Executive Producer |
Writing | Nick Cuse | Writer |
Editing | Drew Sacks | Assistant Editor |
Visual Effects | Matt Kutcher | Special Effects Supervisor |
Production | Kevin Roberts | Production Supervisor |
Crew | Ted Barba | Stunts |
Crew | Heidi Moneymaker | Stunt Coordinator |
Crew | Casey Hendershot | Stunts |
Crew | John McLaughlin | Transportation Coordinator |
Crew | Shae Salmon | Visual Effects Editor |
Crew | Jeanmarie Murphy-Burke | Unit Publicist |
Directing | David Bush | Script Supervisor |
Production | Trish Callais | Production Coordinator |
Directing | Harry Beckstead | Second Second Assistant Director |
Crew | Jacob Dewitt | Stunts |
Camera | Eric van der Vynckt | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Kenneth Coblentz | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Leah Vautrot | Key Makeup Artist |
Production | Amelia Chen Miley | Casting Associate |
Production | Ally Conover | Casting Associate |
Crew | Richard T. Hoover | Stunt Driver |
Sound | Joanna Fang | Foley Artist |
Crew | Stacey Perry | Makeup Effects |
Crew | Jackson Spidell | Stunts |
Crew | Michael Yahn | Stunts |
Costume & Make-Up | Heather Roebuck | Truck Costumer |
Camera | Reith Wesley Gibson | Drone Pilot |
Crew | Jeff Brockton | Stunt Coordinator |
Crew | Joanna Bennett | Stunts |
Crew | Arturo Dickey | Stunts |
Camera | Neftaly Nieves | Dolly Grip |
Sound | Jack Bigelow | Boom Operator |
Crew | Mary McDade Casteel | Loader |
Art | Brian S. Freeman | Set Dresser |
Art | Thomas Anderson | Construction Foreman |
Crew | Adam Horwitz | Stunts |
Costume & Make-Up | Lee Kyle | Assistant Costume Designer |
Crew | Chelsea Bayles | Set Production Assistant |
Sound | Nick Seaman | Foley Editor |
Crew | Tyler Galpin | Stunts |
Crew | Tyler Galpin | Animal Wrangler |
Sound | Aaron Hasson | ADR Mixer |
Sound | Rachel Wardell | Assistant Sound Editor |
Sound | Brian Smith | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Susan Thomas | Assistant Costume Designer |
Crew | Monica Lopez Aleman | Stunts |
Camera | Penelope Helmer | First Assistant "B" Camera |
Camera | Michael Bonnett | Best Boy Grip |
Sound | Diego Perez | Sound Editor |
Crew | Bruce Concepcion | Stunts |
Production | Jennifer Scudder Trent | Co-Producer |
Camera | Brandon Dauzat | First Assistant "A" Camera |
Camera | Raúl J. Marín | Key Grip |
Crew | Sarah Irwin | Stunts |
Crew | Amy Davis | Compositor |
Editing | Justin DeLong | Colorist |
Crew | Jason Frannino | Animal Wrangler |
Crew | Preston Schrag | Stunts |
Art | Ryan Falkner | Storyboard Artist |
Directing | Steve Lonano | Second Assistant Director |
Production | Sean Carville | Production Accountant |
Production | Adam Hochfeld | Extras Casting |
Production | Mary Huber | Extras Casting |
Crew | Chris J. Fanguy | Stunts |
Sound | Laura Heinzinger | Foley Editor |
Crew | Taran Butler | Stunts |
Crew | Juliene Joyner | Stunts |
Sound | Robert C. Bigelow | Production Sound Mixer |
Crew | Matt Cipro | Stunts |
Lighting | Brian Posslenzny | Lighting Technician |
Visual Effects | Egbert Reichel | Compositing Supervisor |
Costume & Make-Up | Julie Ebel | Ager/Dyer |
Production | David Bojarski | First Assistant Accountant |
Lighting | Eduardo Urueña | Key Rigging Grip |
Crew | Todd Bloomer | Stunts |
Camera | Matt Guidry | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Troy Roker | Stunts |
Production | Kai Williams | Location Production Assistant |
Crew | Jared S. Eddo | Stunts |
Crew | John Zimmerman | Stunts |
Art | Scot Middleton | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Megan McAfee | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Emily Stegeman | Hair Department Head |
Production | Blossom Peters | Extras Casting |
Directing | Alicia Dean | Additional Second Assistant Director |
Production | Jess Richmond | Art Department Production Assistant |
Art | Nealy Orillion | Assistant Art Director |
Art | Rachel Perez | Assistant Property Master |
Art | Edgar A. Mollere | Construction Foreman |
Art | Logan Ledford | Graphic Designer |
Art | Peter Edwards | Leadman |
Crew | Milton Diener | Prop Maker |
Crew | Shane Ducote | Prop Maker |
Crew | Torsten Gipperich | Prop Maker |
Crew | F. Scott Greenfield | Prop Maker |
Crew | John W. Jackson | Prop Maker |
Crew | Sanford Johnson | Prop Maker |
Crew | Barry LeBlanc | Prop Maker |
Crew | Ryan MacLachlan | Prop Maker |
Art | Stephen Finders | Property Master |
Art | Bethany Horning | Set Decoration Buyer |
Art | Dwight Stanley | Set Dresser |
Art | Zac Tate | Set Dresser |
Art | Cassie Catalanotto | Set Dresser |
Art | Mike Druhet | Set Painter |
Art | Jolean LaBorde | Set Painter |
Art | Nathan Mulligan | Set Painter |
Lighting | Reuben Wilder | Best Boy Electric |
Camera | Marc Clancy | Digital Imaging Technician |
Crew | Nino Paternostro | Generator Operator |
Camera | Fernando Albano | Grip |
Camera | Devin Ricks | Grip |
Camera | David Tandy | Grip |
Camera | Ramon Vazquez | Grip |
Lighting | Kevin Slark | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Heidi Bayer | Ager/Dyer |
Costume & Make-Up | Emily DeScenna | Set Costumer |
Production | Jason Edwards | Casting Assistant |
Production | Rae Robinson | Extras Casting |
Editing | Tim Alverson | Additional Editor |
Editing | Brian Laprocino | Editorial Production Assistant |
Editing | Jay Trautman | First Assistant Editor |
Production | Clara DeWeese | Location Production Assistant |
Production | Ethan Esteb | Location Production Assistant |
Production | Jeff Flack | Location Production Assistant |
Sound | Mark Patterson | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Ann Kos Edwards | Dialect Coach |
Production | Nancy Schmitt | Producer's Assistant |
Production | Rachel Hardison | Production Secretary |
Crew | Max Cianci | Set Production Assistant |
Crew | Bryan Mitchell | Set Production Assistant |
Crew | Robyn Waserman | Set Production Assistant |
Crew | Shaozhuo Cui | Compositor |
Crew | Delphine Laurent | Compositor |
Crew | Goran Petrushevski | Compositor |
Crew | Jeong Won Jang | Compositor |
Crew | Andre Bruto | Compositor |
Crew | Juan Antonio Rodriguez | Compositor |
Visual Effects | Glen Hombrebueno | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jenné Marie Guerra | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Chris Wickline | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | John Gibson | Visual Effects Supervisor |
Crew | Cara Marie Chooljian | Stunts |
Crew | Chris Bryant | Stunts |
Crew | Garin W. Sparks | Set Medic |
Crew | Luke Hawx | Stunts |