JoBeth Williams Cathy Palmer |
|
Tom Conti Alan McMann |
|
Giancarlo Giannini Victor Marchand |
|
Coral Browne Margaret McMann |
|
James Staley Kevin Palmer |
|
Christopher Daniel Barnes Kevin Palmer, Jr. |
|
Huckleberry Fox Karl Palmer |
|
Jean Rougerie Don Carlos |
|
Pierre Santini Inspector Klaus |
|
Léon Zitrone Ivan Stranauvlitch |
|
Alain Flick Train Passenger #1 |
|
Yassan Khan Train Passenger #2 |
|
Christian de Tillière Train Passenger #3 |
|
André Valardy Dimitri |
|
Robin Coleman Golf Buddy #1 |
|
Alan Haufrect Golf Buddy #2 |
|
Jeffrey Kramer Golf Buddy #3 |
|
Jean-Claude Montalban Bellman |
|
Fernand Guiot Limo Driver |
|
Pierre Gérard Thief on Bike |
|
Yanou Collart Marguerite Lasueur |
|
Anna Gaylor Woman at Bookstore |
|
Brian Eatwell Malcolm |
|
Ginette Garcin Nurse |
|
Annick Alane Givenchy Saleswoman |
|
Serge Berry Givenchy Manager |
|
Michel Melki Crillon Desk Clerk |
|
Jacques Maury Crillon Manager |
|
Guy Montagni Cab Driver |
|
Hélène Hily Miss Bonner |
|
Michel Bardinet Rafael Lesueur |
|
Włodzimierz Press Russian Diplomat #1 |
|
Eugeniusz Priwieziencew Russian Diplomat #2 |
|
Mariusz Pujszo Russian Diplomat #3 |
|
Jerzy Rogulski Russian Diplomat #4 |
|
Béatrice Camurat Embassy Guest #1 |
|
Gilberte Géniat Embassy Guest #2 |
|
Alain Janey Embassy Guest #3 |
|
Alexandra Lorska Embassy Guest #4 |
|
Katia Tchenko Embassy Guest #5 |
|
Geneviève Omini Embassy Guest #6 |
|
François Viaur Crillon Night Doorman |
|
Nancy Stephens Jacqueline |
|
Murray Gronwall Gendarme |
|
Franck-Olivier Bonnet Man with Matchbook |
|
Pierre Olaf Priest |
|
Hubert Noël Doctor at Nightclub |
|
Vic Heutschy American Tourist #1 |
|
Eleanor C. Heutschy American Tourist #2 |
|
Janine Darcey Lady on Train |
|
Micheline Bourday Doctor |
|
Albert Augier Customs Inspector |
|
John F. Kearney Train Passenger |
|
Helen Kelly Woman on Train |
Costume & Make-Up | Michael Kaplan | Costume Design |
Editing | Anne Goursaud | Editor |
Costume & Make-Up | April Ferry | Costume Supervisor |
Production | Wallis Nicita | Casting |
Art | Brian Eatwell | Production Design |
Camera | Giuseppe Rotunno | Director of Photography |
Writing | Ann Biderman | Story |
Art | Carlos Conti | Set Decoration |
Writing | Jim Kouf | Writer |
Production | Jean Lara | Unit Manager |
Art | Marc Frédérix | Art Direction |
Directing | Rick Rosenthal | Director |
Art | Wayne Fitzgerald | Title Designer |
Writing | David Greenwalt | Writer |
Production | Doug Chapin | Producer |
Production | Philippe Modave | Production Manager |
Production | Barry Krost | Executive Producer |
Production | Ted Swanson | Unit Production Manager |
Art | Gregory Garrison | Set Decoration |
Sound | Lewis Furey | Original Music Composer |
Directing | Roz Harris | Script Supervisor |
Art | Jeffrey L. Goldstein | Art Direction |
Production | Jean-Roch Rognoni | Location Manager |
Production | William Watkins | Production Manager |
Production | Catherine Joubé | Casting Assistant |
Production | James Fitzpatrick | Location Manager |
Production | Claude-Anne Paureilhe | Location Manager |
Directing | Jacqueline Gamard | Script Supervisor |
Production | Pilar Stallworth | Production Coordinator |