Pierce Brosnan Artie Crawford |
|
Clémence Poésy Juliette Bellamy |
|
John Amos Lincoln Jefferson Adams |
|
Jürgen Prochnow Friedrich Mueller |
|
Ian McElhinney Tom Malcolmson |
|
Tara Lynne O'Neill Tracy Milligan |
|
Samuel Bottomley Rory |
|
Desmond Eastwood Tony McCann |
|
Stella McCusker Maggie Crawford |
|
Claire Rafferty Vicky Tedjury |
|
Joseph Loane Charlie Lennon |
|
James Keating Artie Crawford (17) |
|
Ali White Gloria |
|
Rosie McClelland Caroline |
|
Leo McDermott Wee Artie |
|
Maggie Cronin Maggie Crawford (1994) |
|
Ethlinn Rose Maggie (17) |
|
Mary Moulds Bridie Gibson |
|
Chris McCurry Laundry Van Driver |
|
Paddy Jenkins Simon Patterson |
|
Geraldine McAlinden Olive Buckley |
|
Stephen Ball Connolly Station Official |
|
Callum McCarthy Trigger |
|
Ben Carlson Razzy |
|
Sean McGinley Brendan O'Brien |
|
Steve Gunn Dublin Bus Driver |
|
Janet Moran Paddy |
|
Cliodhna McCorley Rosslare Check-In Attendant |
|
Céleste Kergall Sophie Bellamy |
|
Paul Hector Antoine Jacques Bellamy |
|
Ilario Calvo Office Jean-Marie |
|
Elly Condron Seaneen Maguire |
|
Matt Ryan Jr. Ferry Safety Officer |
|
Tommie Gorman Himself |
|
Brendan Gunn Monsieur Moustache |
|
Ewens Abid Raphael Dubois |
|
Kandy Rothmann Melanie Adams |
|
Sarah Naudi Doctor Marceau |
|
Jonny Everett Captain - Royal Ulster Rifles |
|
Major Willis Jonjo O'Neill |
|
Captain Graham Kavita Thanki |
Sound | Stephen Warbeck | Music |
Production | Mark Huffam | Executive Producer |
Production | Geraldine Hughes | Executive Producer |
Directing | Terry Loane | Director |
Production | Jacqueline Kerrin | Co-Producer |
Production | Kevin Jackson | Executive Producer |
Production | Katy Jackson | Producer |
Costume & Make-Up | Susan Scott | Costume Design |
Production | Dominic Wright | Co-Producer |
Writing | Steve Brookes | Script Consultant |
Art | John Leslie | Production Design |
Production | John Leslie | Producer |
Costume & Make-Up | Chris Lyons | Special Effects Key Makeup Artist |
Visual Effects | Ryan McNeill | Special Effects Supervisor |
Production | Carla Stronge | Casting |
Camera | Andrew Khew | Camera Trainee |
Lighting | Kristin Murphy | Electrician |
Editing | John Walters | Editor |
Production | Nick Leese | Executive Producer |
Production | Christelle Conan | Executive Producer |
Sound | Jonny Waite | Sound Mixer |
Crew | Lemuel Black | Stunt Coordinator |
Art | Steven Murphy | Standby Property Master |
Production | Michael Hooley | Casting |
Directing | Jody Wiltshire | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Veronica Lewis | Makeup Designer |
Production | Caoilfhionn Maceoin-Manus | Assistant Production Coordinator |
Camera | Danny Tarr | Key Grip |
Production | Hayley Russell | Casting Associate |
Art | Jenna Mealiff | Graphic Designer |
Art | Simon Baxter | Art Direction |
Writing | Kevin Fitzpatrick | Writer |
Visual Effects | John Kennedy | Visual Effects Supervisor |
Crew | Paul Allen | Stunts |
Crew | Tom Callander | Drone Operator |
Crew | Aran Condren | Stunts |
Production | Roisin Browne | Line Producer |
Production | Conor Allen | Executive Producer |
Production | Pearce Cullen | Producer's Assistant |
Production | Eloise Singer | Executive Producer |
Art | Lou Dunne | Property Master |
Sound | Graeme Denny | Boom Operator |
Sound | Aaron Fleming | Sound Assistant |
Crew | Adam Regan | Special Effects Technician |
Crew | Luke Harty | Stunts |
Crew | Jack McCarten | Stunts |
Camera | Rebekah Davis | Camera Trainee |
Camera | Aoife O'Hagan | Grip |
Camera | Emma Roberts | Second Assistant Camera |
Production | Sarah-Jane Hawkins | Production Coordinator |
Production | Samantha Laming | Production Accountant |
Production | Annabel Wilkin | Assistant Accountant |