Don Wilson Jim Stanton |
|
Denice Duff Candy / Michelle |
|
Steve James Marcus / Drew Washington |
|
Art Camacho Security Guard |
|
Andy Bolliger NSA Agent |
|
James Burns NSA Agent |
|
Brayton Carpenter NSA Agent |
|
Milo Cudanes Beefy's Thug |
|
Greg Duimovich NSA Agent |
|
Carl Dyer Security Guard |
|
Kelly Jones Gabriele Julie |
|
Brian George U.S. Official |
|
Joe Hanlin Beefy's Thug |
|
Jake Herbert Beefy's Thug |
|
Randall Shiro Ideishi Quan's Warehouse Thug |
|
Kelly Jones Doctor's Receptionist |
|
Dennis Keiffer NSA Agent |
|
Remsen Phillips Kerry Nurse |
|
Ron Kyhn Security Guard |
|
Jay Lasoff Security Guard |
|
Sharon Lawrence Jewelry Store Clerk |
|
Wesley Leong Mr. Wong |
|
Neil Levin NSA Agent |
|
David Loo NSA Agent |
|
Danny Lopez Security Guard |
|
Arin Lustig Dr. Harding |
|
Kory K. Maglinti NSA Agent |
|
Rae Manzon Barfly |
|
Tad Mathes NSA Agent |
|
Dee McCafferty Motel Manager |
|
Michael McDonald Jewelry Store Manager |
|
Cory McLindon Beefy's Thug |
|
Steve Moss NSA Agent |
|
Jeff Mulvin NSA Agent |
|
Randy Ng NSA Agent |
|
Yuji Okumoto Tommy |
|
Eric Perrodin Security Guard |
|
Antonio Plicrisi NSA Agent |
|
Joe Portillo Security Guard |
|
Richard Rabago Barfly |
|
Emil Ramos NSA Agent |
|
Clint Rios NSA Agent |
|
Sean Santiago Quan's Warehouse Thug |
|
Jody Sasaki Beefy's Thug |
|
Tom Sasas Quan's Warehouse Thug |
|
Michael Sims NSA Agent |
|
Jimmy Smith Security Guard |
|
Joe Son Beefy |
|
Don Stark Agent Cory Blake |
|
Patrick J. Statham NSA Agent |
|
Lelagi Togisala Beefy's Thug |
|
Maurice Travis NSA Agent |
|
Shannon Uno Quan's Warehouse Thug |
|
David Watanabe NSA Agent |
|
Bruce Weiss NSA Agent |
|
Randy Wilder Security Guard |
|
Michael Yama Quan |
|
Ron Yuan Sam |
Production | Roger Corman | Executive Producer |
Production | Mike Elliott | Producer |
Sound | David Wurst | Music |
Sound | Eric Wurst | Music |
Editing | Daniel H. Holland | Assistant Editor |
Writing | Rob Kerchner | Story |
Crew | Michael G. Wojciechowski | Cinematography |
Camera | Terence Pratt | First Assistant Camera |
Production | Don Wilson | Associate Producer |
Crew | Art Camacho | Choreographer |
Production | Darren Moloney | Location Manager |
Directing | Hilary Momberger-Powers | Script Supervisor |
Production | Scott P. Levy | Production Manager |
Production | Scott P. Levy | Line Producer |
Directing | Scott P. Levy | Second Unit Director |
Writing | Jeff Yonis | Screenplay |
Directing | Jeff Yonis | Director |
Production | Paul Maslak | Associate Producer |
Production | Laura Schiff | Casting |
Camera | Mark Doering-Powell | First Assistant Camera |
Sound | Odette Springer | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Kristin M. Burke | Costume Design |
Art | James R. Shumaker | Production Design |
Directing | Brendan Broderick | Second Assistant Director |
Crew | Patrick J. Statham | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Jori Jenae | Assistant Makeup Artist |
Crew | Bundy Chanock | Set Medic |
Costume & Make-Up | Kathleen Karridene | Key Makeup Artist |
Production | Paul Di Franco | Co-Producer |
Directing | Marco Black | Second Assistant Director |
Camera | Darwin Montana Browne | Key Grip |
Lighting | Larry Pausback | Electrician |
Crew | Howard Rutman | Transportation Coordinator |
Lighting | Sean Cohen | Gaffer |
Camera | Michael Dronge | Grip |
Sound | John Adams | Boom Operator |
Camera | Dylan Rush | Additional Camera |
Camera | David Goldner | Still Photographer |
Art | Le'ce Edwards | Assistant Production Design |
Camera | Danny Brazen | Best Boy Grip |
Crew | Rae Manzon | Choreographer |
Directing | Tony Steinberg | First Assistant Director |
Editing | Brian L. Chambers | Editor |
Costume & Make-Up | Allyson B. Fanger | Costume Design |
Costume & Make-Up | Dave Snyder | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Kiely Cronin | Second Assistant Camera |
Production | Charles Matthews | Extras Casting |
Art | Daniel H. Goldstein | Set Decoration |
Crew | Hector Mendoza | Driver |
Costume & Make-Up | Patricia Peppard | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Patricia Peppard | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Beth Klein | Assistant Makeup Artist |
Art | William Jackson | Property Master |
Art | B.J. Jensen | Set Dresser |
Art | Larry Lamb | Construction Coordinator |
Crew | John Larkin | Carpenter |
Crew | Brian A. Morner | Carpenter |
Art | Matt Perry | Set Dresser |
Art | Johnny Protass | Props |
Sound | Christopher M. Taylor | Sound Mixer |
Lighting | Joshua Jenkins | Best Boy Electric |
Camera | Alan Robinson | Dolly Grip |
Art | Ron Samuels | Swing |
Crew | Charles Gatson | Transportation Captain |
Production | Nancy Ahschlager | Production Accountant |
Directing | Sridhar Dasari | Stage Director |
Production | Elizabeth Folwer | Production Assistant |
Production | Eb Gaines | Production Assistant |
Production | Sherry Kuge | Production Secretary |
Production | Amy McCleary | Production Assistant |
Production | Jennifer Porter | Production Coordinator |
Crew | Cary Sullivan | Craft Service |