Naveen Andrews Hanif |
|
Kimberley Davies Ariel |
|
Ben Mendelsohn Jerry |
|
Miranda Otto Mimi |
|
Noah Taylor Dean |
|
Hugo Weaving Morris |
|
Geneviève Picot Hannah |
|
Saskia Post Sam |
|
Hung Le Crazy Craig |
|
Marieke Hardy Out of it Woman |
|
Pia Manning Country & Western Backing Singer |
|
Des Mullan Country & Western Lead Singer |
|
Antoinette Halloran Country & Western Lead Singer |
|
Matthew Dyktynski Rusty |
|
David G. Bowers Neil |
|
Stefan Berg Morris' Band |
|
Martin Lubran Morris' Band |
|
Peta Doodson Bartender |
|
Constance Lansberg Female Soap Star |
|
Lois Collinder Karaoke Compere |
|
Libby Stone Karaoke Singer |
|
Vivianne Benton Karaoke Singer |
|
Penny Schlam Truckstop Proprietor |
|
Stavros Kazantzidis Harry |
|
Nina Landis Affirmation Voice |
|
Rob Lobosco Club Patron (uncredited) |
Costume & Make-Up | Michael Wilkinson | Costume Designer |
Production | Gregory Apps | Casting |
Crew | Alice Garner | Thanks |
Editing | Ken Sallows | Editor |
Crew | Daniel Scharf | Thanks |
Directing | Stavros Kazantzidis | Director |
Writing | Stavros Kazantzidis | Writer |
Art | Steven Jones-Evans | Production Design |
Sound | Lloyd Carrick | Sound Recordist |
Crew | Martin Fabinyi | Thanks |
Lighting | Rob Young | Gaffer |
Writing | Stephen Sewell | Script Editor |
Crew | Bruno Charlesworth | Thanks |
Camera | Tom Jannike | Grip |
Crew | Emma-Kate Croghan | Thanks |
Camera | László Baranyai | Director of Photography |
Directing | Mojgan Khadem | Continuity |
Crew | John Fox | Armorer |
Sound | Ross Cockle | Music Sound Design and Processing |
Production | Bernadette O'Mahony | Production Manager |
Sound | James Harvey | Sound Designer |
Sound | James Harvey | Dialogue Editor |
Camera | Suzy Wood | Still Photographer |
Production | Sophie Siomos | Production Accountant |
Sound | Gretchen Thornburn | Sound Effects |
Production | Ann Darrouzet | Producer |
Sound | Craig Carter | Sound Designer |
Writing | Annette Blonski | Script Editor |
Crew | Arch Roberts | Stunt Coordinator |
Art | Jan Edwards | Runner Art Department |
Crew | Puven Pather | Stunt Double |
Sound | David G. Bowers | Music |
Sound | Martin Lubran | Music |
Camera | Francesca Bosch | Clapper Loader |
Production | Susie Wright | Production Coordinator |
Sound | Bart Willoughby | Musician |
Costume & Make-Up | Frances Hogan | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Bill Jackson-Martin | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Bill Jackson-Martin | Makeup Supervisor |
Crew | Fran Lanigan | Post Production Supervisor |
Sound | Chris Gough | Music Supervisor |
Lighting | Peter Moloney | Best Boy Electric |
Camera | Ian Benallack | Key Grip |
Editing | Ronny Reinhard | First Assistant Editor |
Camera | Peter MacDonnell | Assistant Grip |
Crew | Adam Kercheval | Generator Operator |
Production | Monica Zetlin | Production Secretary |