Οι Καταραμένοι (2005)
Δύο ορφανά αδέρφια, η δημοσιογράφος Έλι και ο τηνέϊτζερ Τζίμι δέχονται την νυχτερινή επίθεση κάποιου μυστηριώδους όντος και αρχίζουν να παρατηρούν κάποιες αλλαγές επάνω τους. Οι αισθήσεις τους οξύνονται, αρχίζουν να βρίσκουν το αίμα ελκυστικό και πέντε περίεργα σημεία έχουν εμφανιστεί στην δεξιά τους παλάμη. Όσο και αν η Έλι δεν θέλει να το παραδεχτεί, ο Τζίμι έχει δίκιο.. Κουβαλάνε το σήμα του κτήνους και έχουν μολυνθεί με τον ιό της λυκανθρωπίας. Ο μόνος τρόπος να γλυτώσουν είναι να βρουν τον λυκάνθρωπο που τους δάγκωσε και να «διαχωρίσουν το κεφάλι του από την καρδιά του».
Director:
Wes Craven
Writer:
Kevin Williamson
Christina Ricci Ellie |
|
Jesse Eisenberg Jimmy |
|
Joshua Jackson Jake |
|
Judy Greer Joannie |
|
Scott Baio Scott Baio |
|
Milo Ventimiglia Bo |
|
Shannon Elizabeth Becky |
|
Mya Jenny |
|
Portia de Rossi Zela |
|
Kristina Anapau Brooke |
|
Michael Rosenbaum Kyle (uncredited) |
|
Daniel Edward Mora Jose |
|
Jonny Acker Earl |
|
Eric Ladin Louie |
|
Derek Mears Werewolf |
|
Nick Offerman Officer |
|
Ken Rudulph Newscaster (uncredited) |
|
El Solar Zipper |
|
Michelle Krusiec Nosebleed Co-Worker |
|
Shashawnee Hall Wrestling Coach |
|
Craig Kilborn Craig Kilborn |
|
Emily O'Deile Co-Worker |
|
Lance Bass Lance Bass |
|
Egan Friedlander Bouncer |
|
Randolph LeRoi Randy |
|
Brian Boone Frantic Bouncer |
|
Gary Dubin Police Officer #1 |
|
Chris Johnson Police Officer #2 |
|
Wilmer Calderon Police Officer #3 |
|
Brett Rickaby Animal Control Officer |
|
Doug Berry Paramedic (uncredited) |
|
Erik Rodham Clinton Band Member (uncredited) |
|
Brandon Cox Penguin Guy #2 (uncredited) |
|
Jason Cox Grady (uncredited) |
|
Jason Dottley Werewolf (voice) (uncredited) |
|
John Embry Sarge (uncredited) |
|
Jason Aaron Goldberg VIP (uncredited) |
|
Tanja Kindler Bartender (uncredited) |
|
Bill Mehlem EMT (uncredited) |
|
Greg Nicotero Man Pushing Dracula's Coffin (uncredited) |
|
Jason Pierce Nick (uncredited) |
|
Hans Raith Nightclub Security (uncredited) |
|
Johnny Ray Security Guard (uncredited) |
|
Jaret Reddick Band Member (uncredited) |
|
Joseph D. Reitman Mummy DJ (uncredited) |
|
Brian Rueter Police Officer (uncredited) |
|
Christopher Van Malmsteen Band Member (uncredited) |
|
Gary Wiseass Band Member (uncredited) |
|
Roger L. Jackson Werewolf (voice) (uncredited) |
|
Mandy Moore Cat Girl at Party (uncredited) |
Production | Lisa Beach | Casting |
Production | Sarah Katzman | Casting |
Sound | Bill Abbott | Music Editor |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Visual Effects | Patrick Tatopoulos | Creature Design |
Sound | Marco Beltrami | Original Music Composer |
Directing | Wes Craven | Director |
Art | Christa Munro | Graphic Designer |
Art | Douglas A. Mowat | Set Decoration |
Art | Bruce Alan Miller | Production Design |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Crew | Hank Amos | Stunt Double |
Crew | Charles Croughwell | Stunt Coordinator |
Camera | Paul Hughen | Second Unit Director of Photography |
Crew | Bart Barber | Special Effects Technician |
Sound | Victoria Rose Sampson | ADR Editor |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Production | David Crockett | Co-Executive Producer |
Camera | Tom Priestley Jr. | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Rick Baker | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nacoma Whobrey | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Judy Lovell | Makeup Artist |
Camera | Tom Priestley | Second Unit Director of Photography |
Production | Stuart M. Besser | Unit Production Manager |
Production | Stuart M. Besser | Co-Executive Producer |
Production | Dixie J. Capp | Co-Producer |
Art | Gae S. Buckley | Set Designer |
Writing | Kevin Williamson | Screenplay |
Production | Kevin Williamson | Producer |
Production | Marianne Maddalena | Producer |
Directing | Nicholas Mastandrea | Assistant Director |
Production | Nicholas Mastandrea | Associate Producer |
Editing | Patrick Lussier | Editor |
Directing | Patrick Lussier | Second Unit Director |
Art | Andrew Max Cahn | Art Direction |
Lighting | Steve Reinhardt | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Dawn Dininger | Special Effects Makeup Artist |
Editing | Tom Elkins | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Alix Friedberg | Costume Design |
Sound | Marcus Trumpp | Orchestrator |
Editing | Nathan Easterling | Assistant Editor |
Camera | Robert McLachlan | Director of Photography |
Camera | Georgia Packard | Camera Operator |
Crew | Andy Cheng | Fight Choreographer |
Directing | Andy Cheng | Action Director |
Costume & Make-Up | Greg Nicotero | Makeup Effects Designer |
Visual Effects | Lou Arkoff | Creature Design |
Crew | Lou Arkoff | Creative Consultant |
Production | Andrew Rona | Executive Producer |
Production | Brad Weston | Executive Producer |
Production | Mark Bennett | Casting |
Art | Jeff Knipp | Art Direction |
Sound | Dennis Smith | Orchestrator |
Editing | Gregg Featherman | Additional Editing |
Editing | Gregg Featherman | Additional Editor |
Crew | Tabby Hanson | Stunts |
Crew | Danny Downey | Stunt Double |
Crew | Felipe Savahge | Utility Stunts |
Directing | Rick Avery | Second Unit Director |
Costume & Make-Up | Howard Berger | Makeup Effects Designer |
Sound | G.W. Brown | ADR Supervisor |
Sound | G.W. Brown | Supervising ADR Editor |
Sound | Jeanette Browning | ADR Recordist |
Sound | John Kwiatkowski | Dialogue Editor |
Sound | Todd Toon | Supervising Sound Editor |
Sound | Charles W. Ritter | Foley Editor |
Sound | Charles W. Ritter | Foley Artist |
Art | Chris Cornwell | Production Design |
Sound | David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | David Chameides | Steadicam Operator |
Crew | Lauren Mary Kim | Stunts |
Art | David Elliott | Construction Coordinator |
Crew | Sophia M. Crawford | Stunt Double |
Crew | Annalee Autumn | Stand In |
Crew | Chris Shadley | Video Assist Operator |
Camera | Vince Palomino | Key Grip |
Crew | Kanin Howell | Stunts |
Crew | Dan Lemieux | Stunts |
Camera | Kartik Vijay | Camera Intern |
Crew | Jimmy Ray Pickens | Driver |
Production | Jason Cox | Production Assistant |
Production | Heidi Holicker | Administration |
Sound | Tom Hiel | Orchestrator |
Visual Effects | Pierre Bonnette | VFX Artist |
Crew | Zach Hudson | Stunt Double |
Art | Dena Roth | Set Decoration |
Production | Ron Digman | Casting Associate |
Production | Ron Digman | Additional Casting |
Editing | Elliot Greenberg | Editorial Production Assistant |
Editing | Elliot Greenberg | Assistant Editor |
Production | Jason Kennedy | Casting Associate |
Crew | Tony Snegoff | Stunts |
Camera | David Gasperik | Camera Operator |
Production | Molly O'Haver | Production Assistant |
Visual Effects | Ryan Grobins | Digital Compositor |
Crew | Robert Van Dyke | Propmaker |
Camera | Jacques Jouffret | Steadicam Operator |
Crew | Ted Moser | Transportation Coordinator |
Art | Tristan Paris Bourne | Set Designer |
Lighting | Jeff Murrell | Gaffer |
Lighting | Jeff Murrell | Chief Lighting Technician |
Production | Greg Orson | Casting |
Production | Greg Orson | Casting Consultant |
Production | Julie Plec | Co-Producer |
Crew | Brian Young | Post Production Assistant |
Production | Sarah Kucserka | Production Executive |
Costume & Make-Up | Norman Tempia | Hairstylist |
Crew | Sean Graham | Stunts |
Crew | Chris Monberg | Stunts |
Crew | Bill Forchion | Stunt Double |
Art | Kim Richey | Assistant Property Master |
Camera | Peter Kuttner | First Assistant Camera |
Crew | Debbie Evans | Stunts |
Crew | Tim Storms | Stunts |
Costume & Make-Up | Douglas Noe | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Luisa Abel | Makeup Department Head |
Crew | Ian Quinn | Utility Stunts |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Visual Effects | Randy Link | Animation |
Crew | Daniel Arrias | Stunts |
Directing | Trisha Burton | Script Supervisor |
Crew | Darrin Prescott | Stunts |
Visual Effects | Jamison Scott Goei | Visual Effects Supervisor |
Sound | John Kurlander | Scoring Mixer |
Sound | Christian P. Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Art | Barbara Mesney | Set Designer |
Crew | Chris O'Hara | Stunts |
Camera | Andy Shuttleworth | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Louis Kiss | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Gabriel Guy | Sound Recordist |
Art | Steve Koch | Sculptor |
Crew | Ian Noe | Digital Effects Producer |
Visual Effects | Ian Noe | Digital Effects Producer |
Camera | Casey Hotchkiss | Camera Operator |
Crew | Tina Anderson | Post Production Supervisor |
Directing | Sheila Waldron | Script Supervisor |
Crew | Frank Torres | Stunts |
Costume & Make-Up | Lori McCoy-Bell | Hair Department Head |
Crew | Artin Matousian | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Tamara Watts Kent | Visual Effects Producer |
Crew | Scott Sproule | Stunt Coordinator |
Crew | Terry R. Owens | Driver |
Crew | Glenn Morris | Digital Effects Producer |
Visual Effects | Glenn Morris | Digital Effects Producer |
Crew | Payam Shohadai | Digital Effects Supervisor |
Visual Effects | Kevin Tod Haug | Visual Effects Designer |
Costume & Make-Up | Merribelle Anderson | Key Hair Stylist |
Crew | Dan Marrow | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Liz Donovan | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Judy Crown | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Anita Brabec | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Deborah Merle | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Diana Choi | Special Effects Makeup Artist |
Art | Holiday Landa | Art Department Coordinator |
Art | Emily A. Wilson | Art Department Coordinator |
Art | J.P. Jones | Property Master |
Art | Christopher Morente | Greensman |
Art | Richard Brunton | Leadman |
Art | Gene Darnell | Set Designer |
Art | Mark Poll | Set Designer |
Sound | Michael Edward Johnson | Sound Effects Editor |
Sound | Adam Kopald | Sound Effects Editor |
Sound | Donald J. Malouf | Sound Effects Editor |
Crew | Mark R. Byers | Special Effects Coordinator |
Crew | Scott Anderson | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Jeremy Cantor | Animation Supervisor |
Crew | Roxanne Dorman | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Karin Eunson-Ross | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Chloe Grysole | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Benoit Martel | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Leslie McMinn | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jay Randall | Visual Effects Supervisor |
Crew | David Alexander Smith | CG Supervisor |
Crew | Bruce Jurgens | CG Supervisor |
Visual Effects | Bill Kent | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Bill Kent | 2D Supervisor |
Crew | Conrad Dueck | CGI Supervisor |
Camera | Daniel C. Gold | Camera Operator |
Camera | Steve Howell | Camera Operator |
Lighting | Frank Dorowsky | Rigging Gaffer |
Lighting | Frank Dorowsky | Chief Lighting Technician |
Camera | Eric Lee | Still Photographer |
Lighting | Jon R. Tower | Gaffer |
Lighting | Russell Griffith | Gaffer |
Costume & Make-Up | Lisa A. Doyle | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Deborah Hall | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Kelly Mijailovic | Costume Supervisor |
Sound | Denise Okimoto | Music Editor |
Crew | Brigid Walsh | Unit Publicist |
Production | Rob Gibson | Location Manager |
Production | Jeffrey Garrett | Location Manager |
Production | Jeffrey Garrett | Assistant Location Manager |
Production | Diane Friedman | Location Manager |
Crew | Will Casey | Unit Publicist |
Production | Scott Cohn | Production Accountant |
Crew | David Kindlon | Animatronic and Prosthetic Effects |
Camera | Reid Russell | Assistant Camera |
Visual Effects | Ron Bolanowski | Special Effects Supervisor |
Art | Samuel J. Tell | Set Dresser |
Camera | Matthew Moriarty | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Hayley Stuppel | Costumer |
Camera | Darin Moran | Assistant Camera |
Visual Effects | Etienne Daigle | Digital Compositor |
Visual Effects | Alice V. Kaiserian | Animation |
Crew | Paul Lacovara | Stunts |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Art | Timothy Burgard | Storyboard Artist |
Art | Guy Hietala | Set Painter |
Art | Tyra Youland | Textile Artist |
Production | Daniel K. Arredondo | Co-Producer |
Production | Jennifer D. Breslow | Co-Producer |
Crew | Boni Yanagisawa | Stunts |
Crew | Alex Chansky | Stunts |
Lighting | Giovanni Zelko | Lighting Technician |
Crew | Craig Branham | Stunts |
Production | Jason Kennedy | Casting Assistant |
Crew | Brian Young | Post Production Assistant |
Production | Mads Hansen | Production Supervisor |
Crew | Jimmy Hart | Stunts |
Sound | Ed Gerrard | Music Supervisor |
Sound | Jim Stuebe | Sound Mixer |
Crew | Steve Karnes | Armorer |
Editing | Alexandra Leviloff | Assistant Editor |
Camera | Mark Gutterud | Camera Technician |
Sound | William Boston | Orchestrator |
Lighting | Jeff Gatesman | Gaffer |
Lighting | Brian Bartolini | Lighting Technician |
Lighting | Brian Bartolini | Electrician |
Editing | Lisa Mozden | Editor |
Crew | Brian Avery | Stunt Double |
Visual Effects | Todd Mesher | VFX Artist |
Crew | Gene Ward | Transportation Captain |
Visual Effects | Domi Piturro | 3D Supervisor |
Crew | Dina L. Margolin | Stunts |
Visual Effects | Jared Barber | Animation |
Sound | Joe Rangel | Music Coordinator |
Crew | Nick Mestrundrea | Craft Service |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Camera | Allen D. Easton | Camera Operator |
Lighting | John S. Campbell | Rigging Grip |
Art | Sharon E. Alshams | Set Designer |
Visual Effects | Christian Boudman | Digital Compositors |
Visual Effects | Diana Stulic Ibanez | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Irfan Celik | Visual Effects Technical Director |
Lighting | Luis Moreno | Lighting Technician |
Visual Effects | Amanda Morrison | Compositing Lead |
Crew | Angela Meryl | Stunt Double |
Crew | Elida Cerda | Set Medic |
Sound | Brian Robinson | Boom Operator |
Art | John G. McCabe | Construction Buyer |
Crew | Chase Penny | Stunts |
Costume & Make-Up | Sylvia Nava | Hairstylist |
Crew | Joni Avery | Stunts |
Crew | Lily Chapin | Post Production Assistant |
Visual Effects | Kameron Gates | Animation |
Camera | Michael Alexonis | Best Boy Grip |
Crew | Mark Aaron Wagner | Stunts |
Crew | Hans Raith | Stunts |
Editing | Natasha Leonnet | Digital Color Timer |
Visual Effects | Alex Murtaza | VFX Lighting Artist |
Lighting | Thomas M. Dangcil | Lighting Technician |
Sound | Kevin Hyde | Boom Operator |
Crew | Jody Hart | Stunt Driver |
Crew | Matt Baker | Stunts |
Camera | Michael C. Price | Key Grip |
Production | Kathy McCurdy | Assistant Location Manager |
Crew | William Morts | Stunts |
Crew | Natalie Baillie | Compositor |
Production | Brian Morishita | Administration |
Sound | Mark A. Tracy | First Assistant Sound Editor |
Sound | Mark A. Tracy | Assistant Sound Editor |
Production | Lesli Gelles-Raymond | Casting Associate |
Production | Jeff Valeri | Assistant Production Coordinator |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Crew | Brycen Counts | Stunts |
Camera | William Coss | First Assistant Camera |
Camera | William Coss | First Assistant "B" Camera |
Crew | Paul Eliopoulos | Stunts |
Visual Effects | Spencer Cook | Animation Supervisor |
Visual Effects | Oscar G. Castillo | Visual Effects |
Art | Jefferson Murff | Set Dresser |
Crew | Randy Burke | Transportation Captain |
Sound | Mary Jo Devenney | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Julie L. Pearce | Makeup Department Head |
Directing | Maximillian D. Day | First Assistant Director |
Lighting | Scott C. Keys | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Richard Epper | Utility Stunts |
Art | Billy Baker | Set Dresser |
Camera | Lisa Bonaccorso | Camera Loader |
Crew | David A. Smith | CG Supervisor |
Art | Casandra Wasaff | Art Department Assistant |
Camera | Michael S. Endler | First Assistant Camera |
Camera | Michael S. Endler | First Assistant "A" Camera |
Camera | Eric Budlong | Grip |
Art | Paul 'Eel' Anderson | Set Dresser |
Crew | Alfred Arroyo | Driver |
Crew | Shilo Frontierro | Set Production Assistant |
Crew | Jay E. Vigil | Transportation Co-Captain |
Lighting | Mark Cueto | Lighting Technician |
Production | Lisa Davidson | Production Coordinator |
Sound | Ann L. Thornberg | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Evangeline Monroy | Visual Effects Coordinator |
Crew | George Zamora | Pyrotechnician |
Lighting | Mika Sogawa | Lighting Technician |
Visual Effects | Lea Lambert | Rotoscoping Artist |
Editing | Paul McGhee | Digital Color Timer |
Crew | Bevin Kaye | Stunts |
Crew | Anita Hart | Stunt Double |
Crew | Stan Harrison | Video Assist Operator |
Production | Robert Leveen | Unit Production Manager |
Camera | David Morenz | First Assistant Camera |
Sound | Devendra Cleary | Utility Sound |
Camera | William D. Wynn | Dolly Grip |
Crew | Alisa Hensley | Stunts |
Camera | Landon Ruddel | Grip |
Visual Effects | Keith W. Smith | Animation |
Visual Effects | Shane Davidson | Digital Compositor |
Camera | Randy Tambling | Key Grip |
Camera | Daniel Pershing | Dolly Grip |
Crew | Robert Hatfield | Projection |
Crew | Greg Anthony | Utility Stunts |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Camera | Gary Kelso | Grip |
Crew | Buck McDancer | Stunts |
Visual Effects | Ki Jong Hong | Creature Technical Director |
Visual Effects | Sean Konrad | Digital Compositor |
Visual Effects | Gustav Melich | Visual Effects Technical Director |
Crew | Creola Nickolette Jones | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Kevin Gillen | VFX Artist |
Crew | Karine Mauffrey | Stunt Double |
Camera | Brad Boyer | Best Boy Grip |
Crew | Jeff Woodward | Driver |
Crew | Kenny Richards | Stunts |
Directing | Maria Mantia | Assistant Director |
Directing | Maria Mantia | Second Assistant Director |
Camera | Joel Perkal | First Assistant Camera |
Production | Carly Feingold | Production Assistant |
Visual Effects | Woei Lee | Digital Compositor |
Crew | Dan Walker | Compositor |
Crew | Joshua Croughwell | Stunts |
Art | Laine Abramson | Set Dressing Buyer |
Visual Effects | Saeed Faridzadeh | Digital Compositor |
Production | Barry Barclay | Assistant Production Coordinator |
Visual Effects | Ethan Ormsby | Visual Effects Technical Director |
Art | Eva Firshein | Set Dressing Buyer |
Sound | Jessy Bender | Utility Sound |
Crew | Steve Earle | Driver |
Camera | Jimmy Ferguson | Second Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Mathieu Tremblay | Visual Effects Coordinator |
Crew | Steve Luport | Special Effects Technician |
Visual Effects | Allen Tracy | Visual Effects Coordinator |
Production | Jennifer Mosley | Accounting Clerk Assistant |
Crew | Daniel Yates | Special Effects Technician |
Lighting | Ronald R. Koch Jr. | Electrician |
Crew | Michelle Croughwell | Stunts |
Production | Mariann H.W. Lee | Extras Casting |
Camera | Richard Masino | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Jeff Snyder | On Set Dresser |
Costume & Make-Up | Johnny Ciccone | Hairstylist |
Production | Amy Smolev | Payroll Accountant |
Costume & Make-Up | Patrick Guzzo | Costumer |
Lighting | Lee Majors II | Lighting Technician |
Production | Brandon Linville | Second Assistant Accountant |
Production | Jennifer Bender | Extras Casting |
Art | Kathy Orlando | Set Dressing Buyer |
Crew | Darrell Burgess | Special Effects Technician |
Art | Skip Crank | Assistant Property Master |
Production | Shaun Ryan | Production Driver |
Crew | Trey Roane | Compositor |
Lighting | Les Percy | Rigging Grip |
Lighting | Wayne Kosky | Rigging Grip |
Directing | Yumiko Takeya | Second Second Assistant Director |
Art | Kim Lincoln | Graphic Designer |
Editing | Craig Conwell | Assistant Editor |
Editing | Chris Lamie | Colorist |
Production | Kathleen Latlip | Post Production Coordinator |
Production | Marta Tomkiw | Assistant Location Manager |
Production | Amy Hansen | First Assistant Accountant |
Production | Monica Kenyon | Key Set Production Assistant |
Production | Olivier Agostini | Production Assistant |
Production | Amanda Crockett | Production Secretary |
Visual Effects | Thanapoom Siripopungul | VFX Artist |
Costume & Make-Up | Lisa D. Quercioli | Set Costumer |
Crew | Sonja Munsterman | Stunts |
Crew | Katie Kerr | Post Production Assistant |
Crew | Cassandra McCormick | Stunts |
Crew | Joanna Shelmidine | Stunt Double |
Crew | Bud McGrew | Animatronic and Prosthetic Effects |
Crew | Jesse Tannenbaum | Stunts |
Costume & Make-Up | Carolyn Lassek | On Set Dresser |
Production | Anastacia C. Nemec | Production Assistant |
Crew | Suzanne Reed | Stunts |
Production | Anne Marie Feldman | Payroll Accountant |
Crew | Melissa Best | Compositor |
Crew | Michael Duenas | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Lindsay McCracken | Set Costumer |
Art | Trixie Gardner | Set Dresser |
Art | Andre Sowards | Set Dresser |
Camera | Joel Perkel | Assistant Camera |
Camera | Jesse MacDonald | Camera Loader |
Camera | David Palmieri | Grip |
Lighting | Dale Cole | Rigging Grip |
Lighting | Geoffrey D. Knoller | Rigging Grip |
Camera | Jennifer Tanksley | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Jennifer Tanksley | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Raji Kodja | Digital Compositor |
Visual Effects | Tom Leckie | Digital Compositor |
Visual Effects | Rob Sischy | Visual Effects Compositor |
Costume & Make-Up | Ursula Hawks | Hairstylist |
Lighting | Roger Awad | Lighting Technician |
Production | Lyndsey Burr | Production Assistant |
Crew | Michelle Hoffman | Craft Service |
Production | Chad Hammel | Production Assistant |
Crew | Joe Don Harris | Stunts |
Costume & Make-Up | Danny Dirks | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Lynne Watson | Hairstylist |
Crew | Terry Bartlett | Stunts |
Sound | Jessica Bender | Utility Sound |