Μίστικ πίτσα (1988)
Οι αδελφές Κατ και Ντέιζι εργάζονται με την Τζοτζό σε πιτσαρία στο Μίστικ του Κονέκτικατ. Η Κατ, που πρόσφατα αποφοίτησε από το Γέιλ, ερωτεύεται έναν ντόπιο αρχιτέκτονα, για τον οποίο κάνει μπέιμπι-σίτινγκ, ενώ η πιο ψυχρή αδελφή της βγαίνει με κάποιον από την πιο πλούσια συνοικία. Ο δε Τζοτζό, αφήνει τον φίλο της σε χλωρό κλαρί, αφού ενώ τον αγαπάει, δεν είναι έτοιμη για δεσμεύσεις. Την ίδια ώρα, η φήμη της πιτσαρίας αυξάνεται, μια και φαίνεται να υπάρχει κάποιο γευστικό μυστικό.
Director:
Donald Petrie
Writers:
Alfred Uhry, Amy Holden Jones, Perry Howze, Randy Howze.
Annabeth Gish Kat Arujo |
|
Julia Roberts Daisy Arujo |
|
Lili Taylor Jojo |
|
Vincent D'Onofrio Bill |
|
William R. Moses Tim Travers |
|
Adam Storke Charles Gordon Windsor, Jr. |
|
Matt Damon Steamer |
|
Conchata Ferrell Leona |
|
Joanna Merlin Mrs. Arujo |
|
Porscha Radcliffe Phoebe |
|
John Fiore Jake |
|
Gene Amoroso Mr. Barboza |
|
Sheila Ferrini Mrs. Barboza |
|
Janet Zarish Nicole Travers |
|
Lauren O'Brien Serena |
|
John Cunningham Mr. Windsor |
|
Ann Flood Polly Windsor |
|
Suzanne Shepherd Aunt Tweedy |
|
Jack Ringstad Uncle Ned |
|
Jody Raymond Teresa |
|
Jim O'Connor George |
|
Robin Joss Carrie |
|
Ray Zuppa Mitch |
|
Paul Timothy Burke Ray |
|
Bill Devany Ralph |
|
Marc A. Vitale Rocky |
|
Rita M. Herbert Whiny Customer |
|
Lew Resseguie Maitre D' |
|
Geraldine Leer Lorna |
|
Al Hodgkins Priest |
Art | Mark Haack | Art Direction |
Costume & Make-Up | Clay A. Griffith | Costume Design |
Art | Clay A. Griffith | Set Decoration |
Production | Janet Hirshenson | Casting |
Production | Jane Jenkins | Casting |
Art | David Chapman | Production Design |
Writing | Alfred Uhry | Screenplay |
Directing | Mark Radcliffe | First Assistant Director |
Camera | Tim Suhrstedt | Director of Photography |
Directing | Donald Petrie | Director |
Visual Effects | Ted Rae | Visual Effects |
Editing | Marion Rothman | Editor |
Writing | Amy Holden Jones | Screenplay |
Writing | Amy Holden Jones | Story |
Writing | Perry Howze | Screenplay |
Writing | Randy Howze | Screenplay |
Editing | Lewis Schoenbrun | Assistant Editor |
Production | Samuel Goldwyn Jr. | Executive Producer |
Editing | Don Brochu | Editor |
Production | Mark Levinson | Producer |
Production | Scott M. Rosenfelt | Producer |
Sound | David McHugh | Original Music Composer |
Camera | Joey Forsyte | Camera Operator |
Sound | Tom Villano | Music Editor |
Crew | Ken Levin | Special Effects |
Sound | Gregg Baxter | Sound Effects Editor |
Sound | Steve Tyrell | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Gail A. Fitzgibbons | Wardrobe Supervisor |
Sound | Wayne Heitman | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Matthew Iadarola | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Steven Frank | Key Hair Stylist |
Sound | Mark 'Frito' Long | Sound Recordist |
Directing | Jan Evans | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Vera Yurtchuk | Key Makeup Artist |
Production | R. Vincent Smith | Production Assistant |
Sound | Charles R. Hunt | Boom Operator |
Art | Dan Perri | Title Designer |
Production | Susan Vogelfang | Line Producer |
Art | Joni Indursky | Property Master |
Art | John S. Kilner III | Construction Coordinator |
Crew | John K. Quinn III | Carpenter |
Sound | G.W. Davis | Sound Effects Editor |
Sound | Russell C. Fager | Sound Mixer |
Camera | Shunil Borpujari | Dolly Grip |
Camera | Shunil Borpujari | Key Grip |
Lighting | Bob Field | Gaffer |
Lighting | Robert A. Preston | Best Boy Electric |
Camera | Paul Slaughter | Still Photographer |
Production | Marc Levitt | Location Manager |
Production | Lisa W. Strout | Location Manager |