Carmelo Gómez Antonio |
|
Ruth Gabriel Charo |
|
Candela Peña Vanesa |
|
Karra Elejalde Rafa |
|
Elvira Mínguez Lourdes |
|
Javier Bardem Lisardo |
|
Pepón Nieto Ugarte |
|
Joseba Apaolaza Carlos |
|
Chacho Carreras Portugués |
|
Pedro Casablanc Alfredo |
|
David Pinilla Matías |
|
Raquel Sanchís Rosa |
|
Pepe Colmenero | |
Mariola Fuentes | |
Reyes Abades | |
Pietro Olivera | |
Gloria Sirvent Bárbara |
Camera | Javier Aguirresarobe | Director of Photography |
Crew | Reyes Abades | Special Effects Technician |
Art | Félix Murcia | Art Direction |
Production | Andrés Santana | Producer |
Production | Andrés Santana | Production Manager |
Editing | Teresa Font | Editor |
Sound | Teresa Font | Sound Effects Editor |
Sound | José Nieto | Original Music Composer |
Writing | Imanol Uribe | Screenplay |
Directing | Imanol Uribe | Director |
Production | Imanol Uribe | Producer |
Editing | Bela María da Costa | Assistant Editor |
Sound | Bela María da Costa | ADR Editor |
Writing | Juan Madrid | Novel |
Art | José Luis Moya | Construction Coordinator |
Crew | Chacho Carreras | Choreographer |
Camera | Teresa Isasi | Still Photographer |
Sound | Tim Partridge | Dolby Consultant |
Production | Paco Pino | Casting |
Directing | Daniel Cebrián | Third Assistant Director |
Lighting | Rafael García Martos | Gaffer |
Directing | Raúl de la Morena | First Assistant Director |
Sound | Luis Castro | Foley Artist |
Art | Julián Martín | Construction Foreman |
Production | Elena Gil Nagel | Production Secretary |
Directing | Sergio Francisco | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Helena Sanchís | Costume Design |
Camera | Carlos Miguel | Key Grip |
Crew | Ximo Michavila | Telecine Colorist |
Costume & Make-Up | Pilar Tavera | Seamstress |
Costume & Make-Up | Romana González | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Josefa Morales | Hairstylist |
Sound | Antonio «Mármol» Rodríguez | Sound Assistant |
Crew | Miguel Ángel López | Driver |
Production | Puy Oria | Production Assistant |
Crew | Cristina Almeida | Thanks |
Art | Marta Blasco | Property Master |
Crew | Laly García | Public Relations |
Lighting | Vladimiro Amor | Electrician |
Production | Rafael García | Production Accountant |
Production | Eduardo Atienza | Administration |
Camera | Juan Leiva | Assistant Camera |
Camera | Miguel Ángel Bardavio | Camera Trainee |
Costume & Make-Up | Susana de Santiago | Assistant Makeup Artist |
Art | Iñaqui Cabodevilla | Title Designer |
Art | Iñaqui Cabodevilla | Graphic Designer |
Camera | Gonzalo Asensio | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Teresa Tomás Fernández | Wardrobe Assistant |