Phil Collins Roland Copping |
|
Hugo Weaving Jonathan Wheats |
|
Josephine Byrnes Beth Wheats |
|
Peter Mochrie Michael Allen |
|
Helen O'Connor Margaret |
|
Colleen Clifford Mrs. Waterson |
|
Vincent Ball Judge |
|
Gandhi MacIntyre Cartel Valuer |
|
Nicholas Hammond Detective Simms |
|
Kee Chan Detective Alan |
|
Ian Cockburn Matthew Copping |
|
Rebel Penfold-Russell Mother |
|
Mitchell McMahon Young Roland Copping |
|
Andrew McMahon Young Matthew Copping |
Production | Alison Barrett | Casting |
Directing | Stephan Elliott | Director |
Writing | Stephan Elliott | Writer |
Sound | Guy Gross | Music |
Camera | Paul Smith | Assistant Grip |
Editing | Simon Martin | Assistant Editor |
Camera | Geoff Burton | Director of Photography |
Camera | Leilani Hannah | Clapper Loader |
Camera | Jim Townley | Still Photographer |
Lighting | Ian Plummer | Gaffer |
Production | Rebel Penfold-Russell | Executive Producer |
Sound | Andrew Lancaster | Music Editor |
Sound | Jeffrey Perkins | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Sandra Alexander | Production Manager |
Production | Andrena Finlay | Producer |
Camera | Kathryn Milliss | Focus Puller |
Crew | Bernard Ledger | Stunt Coordinator |
Editing | Brian Kavanagh | Additional Editor |
Costume & Make-Up | Kerry Thompson | Wardrobe Supervisor |
Art | Angus Tattle | Assistant Art Director |
Camera | Peter McDougall | Underwater Camera |
Editing | Frans Vandenburg | Editor |
Art | Frances McDonald | Art Department Coordinator |
Sound | Tim Jordan | Dialogue Editor |
Sound | Gary O'Grady | Sound Effects Editor |
Camera | David Williamson | Camera Operator |
Art | Brian Thomson | Production Design |
Art | Ro Bruen-Cook | Set Decoration |
Art | Robert Dein | Art Direction |
Sound | Kurt Kassulke | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Angus Robertson | Assistant Sound Editor |
Crew | Eric Todd | Scenic Artist |
Visual Effects | David Young | Special Effects Supervisor |
Sound | Ross Linton | Sound Recordist |
Directing | Keith Heygate | First Assistant Director |
Lighting | Grant Atkinson | Best Boy Electric |
Sound | Greg Bell | Sound Effects Editor |
Production | Stuart Quin | Producer |
Sound | John Penders | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Wendy Freeman | Makeup & Hair |
Editing | Stella Savvas | Associate Editor |
Directing | John Martin | Second Assistant Director |
Directing | Susan Wiley | Continuity |
Art | Kathy Moyes | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Fiona Spence | Costume Designer |
Production | Wil Milne | Unit Manager |
Editing | Jennifer Ward | Assistant Editor |
Production | Lori Flekser | Location Manager |
Crew | Robert Coleby | Armorer |
Production | Deborah Samuels | Production Coordinator |
Art | Dickson McMurray | Title Designer |
Camera | Simon Quaife | Key Grip |