The Skulls (2000)
Η ευφορία του Λουκ που επελέγη ως μέλος των Skulls (μιας μυστικής κοινωνίας εντός των τειχών ενός εξέχοντος πανεπιστημίου) γρήγορα εξαφανίζεται, όταν διαπιστώνει πως δεν είναι όλα ρόδινα στον παράδεισο. Ο λόγος είναι πως η κοινωνία αυτή είναι τόπος όπου γαλουχούνται οι μελλοντικά ισχυροί του κόσμου. Και όχι μόνο απέχει παρασάγγας από τις δικές του καταβολές, αλλά έχει και μεγάλα και σκοτεινά μυστικά.
Director:
Rob Cohen
Writer:
John Pogue
Joshua Jackson Lucas "Luke" McNamara |
|
Paul Walker Caleb Mandrake |
|
Leslie Bibb Chloe Whitfield |
|
Hill Harper Will Beckford |
|
Craig T. Nelson Litten Mandrake |
|
Christopher McDonald Martin Lombard |
|
William Petersen Ames Levritt |
|
Steve Harris Detective Sparrow |
|
David Asman Jason Pitcairn |
|
Scott Gibson Travis Wheeler |
|
Nigel Bennett Dr. Rupert Whitney |
|
Andrew Kraulis McBride |
|
Derek Aasland Sullivan |
|
Jennifer Melino J.J. |
|
Noah Dalton Danby Hugh Mauberson |
|
Shaw Madson Chad MacIntosh |
|
Matthew G. Taylor Medoc |
|
Mac Fyfe Laurence Thorne |
|
David Christo Shawn Packford |
|
Jesse Nilsson Kent Hodgins |
|
Shawn Mathieson Jonathan Payne |
|
Steven McCarthy Sweeney |
|
Henry Alessandroni Strain |
|
Malin Åkerman Coed in Caleb's Apartment |
|
James Finnerty Preppy Freshman |
|
Cyprian Lerch Student in Lunch Line |
|
Dominic Kahn Regatta Judge |
|
Ken Campbell Starting Judge |
|
Pedro Salvín Lodge Butler |
|
Derek Boyes Assistant District Attorney |
|
Katherine Trowell Sanctuary Administrator |
|
Connie Buell Waitress |
|
Stephen Richard Furniture Mover |
|
Kevin Allen Sturtevant Security Guard |
|
Paul M. Walker III Boxing Coach |
|
Jason Knight Police Techie |
|
Amanda Goundry Coed in Caleb's Car |
|
Sherry Hilliard College Student (uncredited) |
|
Rob Cohen College Lecturer (uncredited) |
|
Hakan Coskuner Skull Member (uncredited) |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Production | Anne McCarthy | Casting |
Production | Fred C. Caruso | Co-Producer |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Sound | Randy Edelman | Original Music Composer |
Art | Peter Grundy | Art Direction |
Art | Bob Ziembicki | Production Design |
Art | Steve Shewchuk | Set Decoration |
Editing | Peter Amundson | Editor |
Directing | Rob Cohen | Director |
Art | Clive Thomasson | Set Decoration |
Production | Nancy Kirhoffer | Associate Producer |
Production | Christopher Ball | Executive Producer |
Production | William Tyrer | Executive Producer |
Production | Bruce Mellon | Executive Producer |
Camera | Shane Hurlbut | Director of Photography |
Writing | John Pogue | Screenplay |
Production | John Pogue | Producer |
Costume & Make-Up | Marie-Sylvie Deveau | Costume Design |
Crew | C.J. Lusby | Stunts |
Production | Creighton Bellinger | Associate Producer |
Crew | Jennifer Vey | Stunts |