Ο Κρονκ έχει Κέφια (2005)
Κινούμενα ΣχέδιαΚωμωδίαΟικογενειακή
Μετά τις απίθανες περιπέτειές του με τον Κούσκο και τον Πάτσα, ο Κρονκ, πρώην πρωτοπαλίκαρο της Ίζμα, ξεκινάει τη νέα του ζωή σαν σεφ σε δικό του εστιατόριο. Όλα πάνε καλά μέχρι τη στιγμή που ο Κρονκ μαθαίνει ότι θα έρθει...
Directors:
Saul Blinkoff, Elliot M. Bour.
Writer:
Tom Rogers
Patrick Warburton Kronk (voice) |
|
Tracey Ullman Ms. Birdwell (voice) |
|
Eartha Kitt Yzma (voice) |
|
David Spade Kuzco (voice) |
|
John Goodman Pacha (voice) |
|
Wendie Malick Chicha (voice) |
|
John Mahoney Papi (voice) |
|
John Fiedler Rudy (voice) |
|
Jeff Bennett Additional Voices (voice) |
|
Bob Bergen Bucky (voice) |
|
Brian Cummings Additional Voices (voice) |
|
Patti Deutsch Waitress (voice) |
|
Anthony Ghannam Huayna (voice) |
|
Michaela Jill Murphy Chaca (voice) |
|
Eli Russell Linnetz Tipo (voice) |
|
Mark Lotito Additional Voices (voice) |
|
Tress MacNeille Additional Voices (voice) |
|
Travis Oates Additional Voices (voice) |
|
Grace Rolek Additional Voices (voice) |
|
Leily Sanchez Additional Voices (voice) |
|
Ross Simanteris Additional Voices (voice) |
|
Kath Soucie Additional Voices (voice) |
|
April Winchell Hildy / Marge / Tina (voice) |
|
Gatlin Kate James Additional Voices (voice) |
Writing | David Reynolds | Characters |
Sound | Doug Jackson | Sound Editor |
Crew | John Fiedler | In Memory Of |
Sound | Mark Watters | Original Music Composer |
Production | Christopher Chase | Development Producer |
Writing | Mark Dindal | Characters |
Art | Mary Locatell | Art Direction |
Writing | Tom Rogers | Screenplay |
Writing | Tom Rogers | Story |
Writing | Chris Williams | Characters |
Directing | Saul Blinkoff | Director |
Directing | Elliot M. Bour | Director |
Directing | Robin Steele | Second Unit Director |
Writing | Tony Leondis | Story |
Sound | Jeanine Tesori | Original Music Composer |
Writing | Michael LaBash | Story |
Visual Effects | José Zelaya | Character Designer |
Visual Effects | David Block | Animation Supervisor |
Production | Jamie Thomason | Casting |
Editing | Jeff Draheim | Supervising Editor |
Art | Colin Stimpson | Production Design |
Visual Effects | Cal Brunker | Animation |
Production | Peter Denomme | Executive Producer |
Production | John A. Smith | Producer |
Editing | Philip Malamuth | Editor |
Editing | Arthur D. Noda | Associate Editor |
Production | Traci Balthazor | Production Manager |
Visual Effects | Joe Moshier | Character Designer |
Visual Effects | Roger Chiasson | Animation Supervisor |
Sound | Keith Rogers | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Sound | Ronald Eng | Supervising Sound Editor |
Sound | Steve Tushar | Sound Editor |
Visual Effects | Steven Clay Hunter | Animation |
Art | Dennis Venizelos | Background Designer |
Art | Micki Zurcher | Background Designer |
Visual Effects | Kezia Ma | Animation |
Visual Effects | Scott T. Petersen | Animation Supervisor |
Visual Effects | Blair Kitchen | Animation |
Production | Christopher Kracker | Production Manager |
Visual Effects | Dana Landsberg | Character Designer |
Sound | Cooper Cowgill | ADR & Dubbing |
Sound | Dominick Certo | Music Editor |
Sound | Terry O'Bright | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Michael Cedeno | Character Designer |
Sound | Steven Gizicki | Music Supervisor |
Visual Effects | Doug Little | Visual Effects Supervisor |
Production | Sean Reed | Production Coordinator |
Visual Effects | Dante Clemente | Animation Director |
Crew | Mark A. Bollinger | Post Production Supervisor |
Sound | Carol Lewis | Supervising Dialogue Editor |
Directing | Nick Yates | Continuity |
Production | Jessica Dalton | Production Coordinator |
Production | William C. Turner | Production Manager |
Production | Pierre Chiasson | Production Manager |
Production | Kate Crandall | Production Supervisor |
Crew | Joel Halvorson | Post-Production Manager |
Production | Jonathon Tinsay | Production Manager |
Directing | Helen O'Flynn | Continuity |
Directing | Lynn Singer | Continuity |
Production | Geri Bryan | Post Production Coordinator |
Visual Effects | Russ Mooney | Animation Director |
Visual Effects | Akiblas Flores | Effects Supervisor |
Crew | Heather McClenahan | Technical Supervisor |
Visual Effects | Levy Vergara | Layout Supervisor |
Crew | Fernan Jose Lagran | CGI Supervisor |
Visual Effects | Darren Donovan | Effects Supervisor |
Production | Carla Arcuri | Production Coordinator |
Production | Michael Siemen | Production Coordinator |