Οι Νερντς Ξαναχτυπούν (1987)
Τα μέλη της αδελφότητας Λάμδα Λάμδα Λάμδα ταξιδεύουν στο Φορτ Λόντερντεϊλ για ένα συνέδριο της αδελφότητας. Θα πρέπει να αντέξουν τις επιθέσεις της αντίπαλης αδελφότητας, των Άλφα, αν θέλουν να διατηρήσουν τον αυτοσεβασμό τους - και φυσικά, αν θέλουν να καταλήξουν με τα όμορφα κορίτσια!
Director: Joe Roth
Robert Carradine Lewis Skolnick |
|
Larry B. Scott Lamar Latrelle |
|
Timothy Busfield Arnold Poindexter |
|
Courtney Thorne-Smith Sunny Carstairs |
|
Anthony Edwards Gilbert Lowell |
|
Curtis Armstrong Dudley Booger Dawson |
|
Andrew Cassese Harold Wormser |
|
Donald Gibb Ogre |
|
Bradley Whitford Roger |
|
Ed Lauter Buzz Mussinger |
|
Barry Sobel Stewart |
|
Tom Hodges Tiny |
|
Jack Gilpin Mr. Comstock |
|
James Cromwell Mr. Skolnick |
|
James Hong Snotty |
|
Priscilla Lopez Aldonza |
|
Jason Julien Winston |
|
Marilyn Caskey Mrs. Comstock |
|
Richard Joseph Paul Gundy |
|
Rhonda Waymire Indian Maiden |
|
Donna Rosae Lori |
|
Susan Vanech Michelle |
|
Robert Goodman Jerry |
|
Michael Fitzgerald Pot Roast |
|
Huey Laborde Guard |
|
Raymond Forchion Policeman |
|
Carmen Thomas Cute Coed |
|
Miles Greadington Tri Lambda |
|
Victor Morris Tri Lambda |
|
Ed Knott Jr. Liquor Store Owner |
|
Tom Boykin Van Driver |
|
Ruben Rabasa Maintenance Man |
Camera | Charles Correll | Director of Photography |
Sound | Mark Mothersbaugh | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Jeffrey Kurland | Costume Design |
Editing | Richard Chew | Editor |
Production | Richard Chew | Associate Producer |
Production | Ted Field | Producer |
Sound | Victoria Rose Sampson | ADR Editor |
Production | Pam Dixon | Casting |
Production | Paul Schiff | Associate Producer |
Production | Robert W. Cort | Producer |
Directing | Joe Roth | Director |
Production | Joe Roth | Executive Producer |
Art | Trevor Williams | Production Design |
Directing | Ellen H. Schwartz | Second Assistant Director |
Sound | John Murray | Foley Editor |
Writing | Miguel Tejada-Flores | Characters |
Crew | Glenn R. Wilder | Stunt Coordinator |
Writing | Tim Metcalfe | Characters |
Writing | Steve Zacharias | Characters |
Writing | Jeff Buhai | Characters |
Production | Peter Bart | Producer |
Directing | Jim Chory | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Carol A. O'Connell | Hairstylist |
Writing | Dan Guntzelman | Writer |
Sound | Gerald V. Casale | Original Music Composer |
Visual Effects | Wayne Beauchamp | Special Effects Supervisor |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Camera | Larry McConkey | Steadicam Operator |
Writing | Steve Marshall | Writer |
Sound | Don J. Bassman | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Richard Overton | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Richard Whitfield | Supervising Music Editor |
Costume & Make-Up | Marie Del Russo | Makeup Artist |
Production | Sherry Thorup | Location Manager |
Sound | Kevin E. Carpenter | ADR Mixer |
Sound | Lucy Coldsnow-Smith | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Mary Ann Valdes | Hairstylist |
Sound | Kevin F. Cleary | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Carlton Kaller | Music Editor |
Camera | Zade Rosenthal | Still Photographer |
Sound | Jacqueline Cristianini | Dialogue Editor |
Editing | Curt Schulkey | Additional Editor |
Sound | Frank Smathers | Dialogue Editor |
Directing | Susana Preston | Script Supervisor |
Camera | Jerry G. Callaway | Camera Operator |
Production | Art Seidel | Unit Production Manager |
Sound | Jerelyn J. Harding | ADR Editor |
Production | Carol Lefko | Casting Associate |
Art | Don K. Ivey | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Elizabeth Lambert | Makeup Artist |
Art | Nicholas J. Romanac | Property Master |
Camera | Robert Ulland | Steadicam Operator |
Sound | Linda Whittlesey | Sound Effects Editor |
Sound | Scott Warren | Boom Operator |
Sound | Dennis Drummond | Supervising Sound Editor |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Camera | Stephen P. Durante | Grip |
Crew | Kevin Harris | Special Effects |
Production | Sam Tedesco | Assistant Location Manager |
Sound | Sukey Fontelieu | ADR Editor |
Sound | Beth Bergeron | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Susan Salzano | Seamstress |
Art | Harold Collins | Construction Coordinator |
Crew | Chick Bernhard | Stunts |
Art | Dan Perri | Title Designer |
Camera | Casey Osborne | Grip |
Costume & Make-Up | Mary Lou Byrd | Wardrobe Supervisor |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Camera | Jerry Bertolami | Dolly Grip |
Crew | Marc Banich | Special Effects |
Crew | Huey Laborde | Transportation Co-Captain |
Editing | Albert Coleman | Assistant Editor |
Camera | Edward Knott III | Key Grip |
Sound | Christy Richmond | Assistant Sound Editor |
Crew | Carol Green | Unit Publicist |
Art | James Robinson II | Assistant Property Master |
Camera | Thomas Smaling | Grip |
Production | Dee Miller | Local Casting |
Camera | Jack Lee Gary | First Assistant Camera |
Camera | Egon Stephan Jr. | Second Assistant Camera |
Camera | Jeffrey C. Simon | Additional Camera |
Camera | William Smaling | Grip |
Camera | William Smaling | Additional Camera |
Camera | John Winner | Additional Camera |
Editing | Kristen McCray | Assistant Editor |
Editing | Gaston Santiso | Assistant Editor |
Editing | Eric Whitfield | Assistant Editor |
Sound | Kevin Barlia | Assistant Sound Editor |
Sound | Robin Gerber | Assistant Sound Editor |
Sound | Anne Grodzicki | Assistant Sound Editor |
Sound | Carol A. Ellison Fleming | Assistant Sound Editor |
Sound | Jack Dalton | Sound Mixer |
Art | Caryn Wolf | Storyboard Artist |
Art | Rhiley Fuller | Art Department Assistant |
Art | Bert Bertolami | Leadman |
Costume & Make-Up | Robert Musco | Wardrobe Supervisor |
Crew | Bruce Hanover | Special Effects |
Costume & Make-Up | Barbara Crasper | Seamstress |
Lighting | Pierre Roseman | Gaffer |
Camera | Ed Knott Jr. | Best Boy Grip |
Camera | Kevin Knott | Grip |
Camera | James Klein | Grip |
Crew | Billy Foster | Transportation Captain |
Production | Celia Randolph | Production Office Coordinator |
Production | Gary Weddington | Production Accountant |