Αντίχριστος (2009)
Ένα ζευγάρι πηγαίνει στο καταφύγιο "Εδέμ" που βρίσκεται στο δάσος, ελπίζοντας ότι θα καταφέρουν να απαλύνουν τις πληγές τους και τον ταλαιπωρημένο γάμο τους. Η ησυχία τους θα διακοπεί από διάφορα παράξενα περιστατικά και τότε τα πράγματα θα πάνε από το κακό στο χειρότερο.
Director: Lars von Trier
Willem Dafoe He |
|
Charlotte Gainsbourg She |
|
Storm Acheche Sahlstrøm Nic |
Directing | Lars von Trier | Director |
Writing | Lars von Trier | Writer |
Crew | Jens Albinus | Thanks |
Production | Peter Aalbæk Jensen | Executive Producer |
Art | Karl Júlíusson | Production Design |
Sound | Kristian Eidnes Andersen | Original Music Composer |
Sound | Kristian Eidnes Andersen | Sound Designer |
Writing | Anders Thomas Jensen | Story Supervisor |
Camera | Anthony Dod Mantle | Director of Photography |
Camera | Anthony Dod Mantle | Camera Operator |
Editing | Anders Refn | Editor |
Production | Des Hamilton | Casting |
Production | Antoinette Boulat | Casting |
Crew | Margaret Ménégoz | Thanks |
Crew | Andrei Tarkovsky | In Memory Of |
Camera | Tom Trambow | Still Photographer |
Production | Peter Garde | Executive Producer |
Production | Leo Davis | Casting |
Crew | Christine Berg | Thanks |
Costume & Make-Up | Frauke Firl | Costume Design |
Crew | Frédérique Moidon | Thanks |
Production | Meta Louise Foldager | Producer |
Camera | Roman Schauerte | Clapper Loader |
Art | Tim Pannen | Art Direction |
Crew | Michael Schmid-Ospach | Thanks |
Production | Malou Schultzberg | Casting |
Crew | Martin Faltermeier | Thanks |
Crew | Tine Byrckel | Thanks |
Crew | Morten Jacobsen | Makeup Effects |
Crew | Tomasz Wasilewski | Thanks |
Sound | Julien Naudin | Foley |
Lighting | Thomas Neivelt | Gaffer |
Editing | Åsa Mossberg | Editor |
Costume & Make-Up | Dennis Knudsen | Makeup Artist |
Crew | Régine Vial | Thanks |
Crew | Thomas Foldberg | Makeup Effects |
Crew | Bonnie Bernstein | Thanks |
Sound | Peter Albrechtsen | Sound Effects Editor |
Crew | Erik Zumkley | Special Effects Coordinator |
Crew | Ernst Reimann | Stunt Coordinator |
Production | Victoria Beattie | Casting |
Visual Effects | Jakub Knapik | CG Artist |
Visual Effects | Jarosław Sawko | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Piotr Sikora | Visual Effects Producer |
Sound | Roberto Cappannelli | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Sean Wheelan | Visual Effects Producer |
Production | Rüdiger Jordan | Production Manager |
Art | Rüdiger Jordan | Location Scout |
Art | Jean Roch Bechameil | Sculptor |
Art | Pit Paffen | Sculptor |
Art | Michael Kalden | Property Master |
Writing | Peter Hjorth | Storyboard |
Visual Effects | Peter Hjorth | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Karen Maarbjerg | Visual Effects Producer |
Camera | Gökhan Balseven | Camera Operator |
Camera | Christian Geisnæs | Still Photographer |
Crew | Jacek Drosio | Thanks |
Lighting | Jacob Marlow | Gaffer |
Crew | Gerry Grennell | Dialogue Coach |
Production | Martin Zillger | Location Manager |
Art | Jesper Lorents | Property Master |
Visual Effects | Sarah K. Hellström | Visual Effects Coordinator |
Crew | Sascha Verhey | Thanks |
Visual Effects | Jakub Grygier | Matte Painter |
Directing | Barbara Krieger | Continuity |
Production | Laura Einmahl | Unit Manager |
Crew | Claudia Deselaers | Thanks |
Camera | Pim Tjujerman | Focus Puller |
Costume & Make-Up | Hue Lan Van Duc | Makeup & Hair |
Camera | Jakob Bonfils | Camera Technician |
Crew | Christian Schwalbe | Thanks |
Directing | Michael Elliott | First Assistant Director |
Directing | Richard Styles | First Assistant Director |
Crew | Benjamin Müller | Thanks |
Crew | Matthias Krause | Thanks |
Writing | Sune Elskær | Storyboard |
Camera | Bernd Mayer | Key Grip |
Visual Effects | Rafał Wojtunik | Matte Painter |
Camera | Peter Topsøe-Jensen | Focus Puller |
Lighting | Martin Andersen | Electrician |
Crew | Frank Frattaroli | Thanks |
Crew | Manfred Breuersbrock | Thanks |
Costume & Make-Up | Antje Bockeloh | Hair Designer |
Art | Rüdiger Joch | Construction Manager |
Art | Maurizio Spina | Greensman |
Art | Kornelia List | Painter |
Art | Bernd Nagel | Painter |
Art | Ellen Pechtheyden | Painter |
Costume & Make-Up | Anna Jacobi | Dresser |
Costume & Make-Up | Juan Ignacio Ugarte | Dresser |
Lighting | Stefan Hiegemann | Electrician |
Lighting | Stefan Schauerte | Electrician |
Lighting | Jonathan Reim Eskildsen | Electrician |
Lighting | Derek Gilbert Zacho | Electrician |
Camera | Bastian Schiøtt | Focus Puller |
Crew | Fabian Grobholz | Special Effects Technician |
Crew | Dennis Kron | Special Effects Technician |
Visual Effects | Marcin Filipek | 3D Animator |
Visual Effects | Piotr Suchodolski | Modeling |
Production | Lies Schumandl | Production Accountant |
Crew | Claudia Coreen Kaiser | Production Controller |
Production | Jeannette Ziemeck | Production Coordinator |
Crew | Pia Klein | Thanks |
Crew | Monika Allegreth | Thanks |
Crew | Tanja Baum | Thanks |
Crew | Sarah Beyer | Thanks |
Crew | Bo Brinck | Thanks |
Crew | Daniel Börger | Thanks |
Crew | Peter Dreßen | Thanks |
Crew | Rafaële Garcia | Thanks |
Crew | Gregor Gbur | Thanks |
Crew | Manuela Gmeinwieser | Thanks |
Crew | Guy Heinen | Thanks |
Crew | Constanze Hellmich | Thanks |
Crew | Dirk Hendrischke | Thanks |
Crew | Caroline Hoberg | Thanks |
Crew | Christa Hoberg | Thanks |
Crew | Mirjam Hoberg | Thanks |
Crew | Hagen Jobi | Thanks |
Crew | Volker Kaiser | Thanks |
Crew | Gabriele Keil-Riegert | Thanks |
Crew | Corinna Kraney | Thanks |
Crew | Ulf Otto Kraney | Thanks |
Crew | Axel Kreitz | Thanks |
Crew | Frithjof Kühn | Thanks |
Crew | Jean-Claude Lamy | Thanks |
Crew | Peter Lemke | Thanks |
Crew | Knut Maier | Thanks |
Crew | Stephan Martini | Thanks |
Crew | Birgit Maurer | Thanks |
Crew | Kai Miebach | Thanks |
Crew | Michael Naguib | Thanks |
Crew | Anne Olivet | Thanks |
Crew | Gerald Paffenholz | Thanks |
Crew | Karl-Otto Schmidt | Thanks |
Crew | Detlev Schreiber | Thanks |
Crew | Heiko Schweim | Thanks |
Crew | Jörg Schweizer | Thanks |
Crew | Thomas Sonsing | Thanks |
Crew | Sybille Steinfartz | Thanks |
Crew | Britta Stommel | Thanks |
Crew | Elke Säglitz | Thanks |
Crew | Georg Thorwarth | Thanks |
Crew | Tomas Vasina | Thanks |
Crew | Kay Vierguts | Thanks |
Crew | Ekkehard Waffenschmidt | Thanks |
Crew | Dan Walker | Thanks |
Crew | Joanna Wendorff | Thanks |
Crew | Angharad Wood | Thanks |