Bryan Brown Barry Ryan |
|
Toni Collette Sharon |
|
John Goodman Tony |
|
Sam Neill Ray |
|
Sam Worthington Darcy |
|
Kestie Morassi Margaret |
|
William McInnes Hollywood |
|
Andrew S. Gilbert Norm |
|
Gary Waddell Freddie |
|
Felix Williamson Sal Cassela |
|
Paul Chubb Sammy |
|
Gabriel Egan Stevo |
|
Alan Hennessy Cemetery Cop |
|
John McNeill Sergeant |
|
Bille Brown Senator |
|
Rudi Baker Bell Boy |
|
Derek Amer Manager |
|
Joanne Cahill Beryl |
|
Tim Draxl Young Outback Cop |
|
Brett Hicks-Maitland Constable |
|
Terry Serio Danny |
Production | Shauna Wolifson | Casting |
Crew | Glenn Boswell | Stunt Coordinator |
Production | Russell Boyd | Location Manager |
Camera | Geoffrey Hall | Director of Photography |
Production | Julie Sims | Production Manager |
Lighting | Karl Engeler | Gaffer |
Sound | Phil Judd | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Jan Zeigenbein | Key Hair Stylist |
Production | Hugh Marks | Co-Executive Producer |
Production | Jennie Hughes | Co-Executive Producer |
Art | Chris Kennedy | Production Design |
Directing | David Caesar | Director |
Writing | David Caesar | Writer |
Crew | Chris Mitchell | Stunt Double |
Crew | Shea Adams | Stunt Double |
Sound | Liam Egan | Supervising Sound Editor |
Crew | Paul Phillips | Stunt Double |
Writing | Robyn Sinclair | Script Consultant |
Visual Effects | Paul Butterworth | Visual Effects Supervisor |
Sound | Jenny T. Ward | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Kylie Clarke | Wigmaker |
Sound | Alicia Slusarski | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Jason Bath | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Erica Wells | Makeup & Hair |
Camera | Marc Spicer | Second Unit Director of Photography |
Directing | Kristin Witcombe | Continuity |
Editing | Mark Perry | Editor |
Crew | Bill Undery | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Mel Dykes | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Tess Schofield | Costume Designer |
Camera | Matt Toll | First Assistant "A" Camera |
Camera | Matt Toll | Focus Puller |
Visual Effects | John Bowring | Special Effects Supervisor |
Crew | Peter Cogar | Armorer |
Directing | Jamie Crooks | First Assistant Director |
Production | Grayden Le Breton | Unit Manager |
Sound | Nigel Christensen | Sound Effects Editor |
Directing | Greg Cobain | Third Assistant Director |
Crew | Gordon MacPhail | Post Production Supervisor |
Art | Marianne Evans | Art Department Coordinator |
Camera | Jay Torta | Clapper Loader |
Crew | Darren Mitchell | Stunt Double |
Directing | Jason Faulkner | Second Assistant Director |
Camera | Warren Grieef | Key Grip |
Camera | Lisa Tomasetti | Still Photographer |
Sound | Paul Finlay | Sound Recordist |
Art | Tam Morris | Storyboard Artist |
Art | Beverley Dunn | Set Decoration |
Sound | Tim Rogers | Music |
Camera | Jason Binnie | Focus Puller |
Crew | Raelene Chapman | Stunt Double |
Camera | Jason Weekes | Grip |
Crew | Keir Beck | Stunt Double |
Camera | Simon Williams | Clapper Loader |
Camera | Brad Soterkoek | Assistant Grip |
Production | Ben Breen | Production Accountant |
Art | Chris Batson | Art Direction |
Production | Natasha Cali | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Viv Mepham | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Viv Mepham | Makeup Designer |