Στοιχειωμένο Άσυλο (2015)
Κατά τη διάρκεια ενός ολονύχτιου πάρτι σε ένα εγκαταλελειμμένο άσυλο, μια παρέα εφήβων αποφασίζει να πειραματιστεί με το μεταφυσικό. Αυτό που θα συμβεί είναι ανατριχιαστικό. Μυστηριωδώς, όλοι ανεξαιρέτως καταλαμβάνονται από δαιμονικά πνεύματα, ενώ ανακαλύπτουν πως είναι παγιδευμένοι στο στοιχειωμένο άσυλο, καθώς δεν μπορούν να ξεφύγουν από τις βαριά κλειδωμένες πόρτες του. Η μόνη λύση για τη διαφυγή τους είναι να καταφύγουν στον εξορκισμό. Έτσι, όμως, απελευθερώνουν ένα εκδικητικό πνεύμα που δεν θα τους αφήσει καμία ελπίδα επιβίωσης. Ή μήπως δεν είναι έτσι τα πράγματα;
Director: Marcus Nispel
Stephen Lang Father Conway |
|
Kelly Blatz Patrick |
|
Brittany Curran Reign |
|
Gage Golightly Amber |
|
Nick Nicotera Brian Knowles |
|
Michael Ormsby Rory |
|
Brett Dier Brad |
|
Kevin Chapman Greer |
|
Nick Nordella Drew |
|
Laura Putnam Mom |
|
Meredith Prunty Party Dancer |
|
Ashley Tramonte Rave Party Teen |
|
Shannon Hartman Rave Party Teen |
|
Lindsay MacDonald Rave Scene Party Guest |
|
Caitlin O'Neill Rave Party Teenager |
|
Hilary Pingle Voice (voice) |
|
Jarret LeMaster Voice (voice) |
|
Jim Ford Fire Marshall |
|
Mark Burzenski Party Patron |
|
Adam Teper Therapy Teen |
|
Kaitlyn Bouchard Therapy Teen |
|
Gaia Liotta Drug Addicted Teen |
Production | Anne McCarthy | Casting |
Directing | Marcus Nispel | Director |
Production | Marcus Nispel | Producer |
Sound | Eric Allaman | Music |
Production | Michael E. Phillips | Executive Producer |
Sound | Jeremy Grody | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Ken Blackwell | Additional Editor |
Sound | Keith Bilderbeck | Sound Designer |
Production | Michael Corso | Producer |
Writing | Kirsten Elms | Writer |
Production | Brandt Andersen | Producer |
Production | Kellie Roy | Casting |
Production | Anne Mulhall | Casting |
Costume & Make-Up | Alyson MacInnis | Key Costumer |
Visual Effects | Rocco Passionino | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Deborah Newhall | Costume Design |
Camera | Christopher TJ McGuire | Steadicam Operator |
Editing | Jeremy Brunson | Assistant Editor |
Crew | Christopher Dooly | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Hillary Derby | Costume Supervisor |
Crew | Ben Bornstein | Makeup Effects |
Crew | Paul Marini | Stunt Coordinator |
Sound | Peter Stevenson | Boom Operator |
Crew | Herve Desroches | Special Effects Technician |
Crew | John Ruggieri | Special Effects Coordinator |
Production | Trent Othick | Producer |
Camera | Eric Treml | Director of Photography |
Editing | Blake Maniquis | Editor |
Art | Guy Roland | Production Design |
Art | Jared Hartley | Art Direction |
Art | Sarah Hill Richmond | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Cheryl Daniels | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Carla Antonino | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Jennifer Traub | Key Makeup Artist |
Art | R. Vincent Smith | Property Master |
Sound | Kevin Nanaumi | First Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Jeffrey Edward Baksinski | Visual Effects Supervisor |
Camera | Eric Tramp | Camera Operator |
Camera | Lisa Tanner | Still Photographer |
Lighting | Branden James Maxham | Gaffer |
Sound | David Bawiec | Music Editor |
Directing | Carol A. Compton | Script Supervisor |
Camera | Paul Bulgin | Key Grip |
Editing | Eric R. Brodeur | Additional Editor |
Lighting | Harry Pray IV | Lighting Technician |
Visual Effects | Joseph Payo | Visual Effects Coordinator |
Editing | Bradley Greer | Digital Intermediate Colorist |
Camera | Darryl Byrne | First Assistant Camera |
Camera | Will Emery | First Assistant Camera |
Camera | Mark Brochu | Best Boy Grip |
Crew | Colin Feist | Compositor |
Camera | Deb Peterson | Second Assistant Camera |
Crew | Chuck Rudolph | Generator Operator |
Lighting | Robert Clark | Best Boy Electric |
Crew | Peter Rippe | Special Effects Technician |
Lighting | Steve Sikora | Lighting Technician |
Crew | James Johnson | Special Effects Technician |
Production | Christopher Conkling | Production Accountant |
Visual Effects | Brian Hanable | Digital Compositor |
Art | Joseph Kelsey | Assistant Property Master |
Art | Leila Mrakovcich | Set Dresser |
Art | Zach Salinger-Simonson | Set Dresser |
Camera | Jon Stenning | Camera Production Assistant |
Lighting | David Christopher | Lighting Technician |
Camera | Andy Mellen | Second Assistant Camera |
Directing | Gregory J. Smith | First Assistant Director |
Visual Effects | Ryan Purnell | Digital Compositor |
Visual Effects | Graeme Baitz | Digital Compositor |
Visual Effects | Ashish Dani | Matte Painter |
Visual Effects | Emily Kister | Visual Effects Coordinator |
Production | Rebecca DiFillippo | Production Coordinator |