Ένα Ταξίδι 30,5 Μέτρα Μακριά (2014)
Η ιστορία μιας οικογένειας Ινδών, οι οποίοι μετακομίζουν στη Νότια Γαλλία κι ανοίγουν ένα ινδικό εστιατόριο, ακριβώς απέναντι από ένα ακριβό εστιατόριο, βραβευμένο με αστέρι Μισελέν. Μεταξύ των δυο «ανταγωνιστών» ακολουθεί μια γαστρονομική μάχη, η οποία δοκιμάζει τη δύναμη της αγάπης, της αφοσίωσης και της πίστης στο πλαίσιο της οικογένειας.
Director:
Lasse Hallström
Writer:
Steven Knight
Production | Steven Spielberg | Producer |
Sound | A.R. Rahman | Music |
Directing | Lasse Hallström | Director |
Editing | Andrew Mondshein | Editor |
Art | David Gropman | Production Design |
Production | Jonathan King | Executive Producer |
Production | Oprah Winfrey | Producer |
Sound | Tony Martinez | ADR Editor |
Visual Effects | Philippe Hubin | Special Effects Supervisor |
Crew | Jean-Christophe Magnaud | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Pierre-Yves Gayraud | Costume Design |
Art | Karen Schulz Gropman | Supervising Art Director |
Writing | Steven Knight | Screenplay |
Production | Lucy Bevan | Casting |
Production | Jeff Skoll | Executive Producer |
Art | Alain Guffroy | Supervising Art Director |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Production | Caroline Hewitt | Executive Producer |
Production | Mark Graziano | Executive In Charge Of Post Production |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | Matthias Gohl | Songs |
Sound | Matthias Gohl | Music Arranger |
Sound | Matthias Gohl | Music Producer |
Crew | Dominique Fouassier | Stunt Coordinator |
Camera | Linus Sandgren | Director of Photography |
Sound | Jean-Marie Blondel | Production Sound Mixer |
Production | Carla Gardini | Executive Producer |
Sound | George A. Lara | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Véronique Boslé | Hair Designer |
Sound | Eric Strausser | Assistant Sound Editor |
Camera | François Duhamel | Still Photographer |
Sound | Michael Barry | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Dave Paterson | Sound Designer |
Sound | Dave Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert Edwards | ADR Mixer |
Writing | Richard C. Morais | Author |
Art | Arthur Wicks | Property Master |
Crew | James Ferrera | Unit Publicist |
Crew | Nathalie Anselme | Transportation Coordinator |
Directing | Dominique Piat | Script Supervisor |
Art | Sabine Delouvrier | Set Decoration |
Camera | Joel Olsson | Steadicam Operator |
Camera | Joel Olsson | "B" Camera Operator |
Sound | Michael Kirchberger | Sound Designer |
Sound | Michael Kirchberger | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Kirchberger | Supervising Dialogue Editor |
Visual Effects | Mitchell Ferm | Visual Effects Producer |
Sound | Eliza Paley | Dialogue Editor |
Sound | Eliza Paley | Supervising ADR Editor |
Sound | Rachel Chancey | Foley Editor |
Sound | Rachel Chancey | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Eudald Magri | Assistant Costume Designer |
Visual Effects | Brendan Taylor | Visual Effects Supervisor |
Sound | E. Gedney Webb | Music Editor |
Sound | E. Gedney Webb | Music Supervisor |
Sound | Gina Alfano | ADR Editor |
Production | Simon Fraser | Unit Production Manager |
Production | Raphaël Benoliel | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Hue Lan Van Duc | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Véronique Gély | Hairstylist |
Editing | Michael J. Wechsler | First Assistant Editor |
Production | Antonin Depardieu | Unit Production Manager |
Directing | Mishka Cheyko | First Assistant Director |
Crew | Jérôme Gaspard | Stunts |
Costume & Make-Up | Nathalie Chesnais | Costume Supervisor |
Camera | Boris Abaza | First Assistant "B" Camera |
Crew | Tony Augé | Stunts |
Crew | Sébastien Fouassier | Stunts |
Crew | Alison Beckett | Post Production Supervisor |
Directing | Delphine Bertrand | Second Assistant Director |
Camera | Camille Durin | Camera Loader |
Production | Holly Bario | Co-Producer |
Art | Jean-Jacques Boulben | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Gil Allan | Hairstylist |
Visual Effects | Jeremy Johnson | Digital Compositor |
Production | Jérôme Albertini | Location Manager |
Camera | Daniel Wannberg | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Albane Cousinard | Key Makeup Artist |
Sound | Frédéric Pardon | Boom Operator |
Directing | Aurore Coppa | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Rémy Pilot | Key Hair Stylist |
Directing | Felix Baudouin | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Maya Benamer | Makeup Artist |
Crew | Nicolas Retabi | Stunts |
Crew | Malory Pacevicius | Stunts |
Crew | Alexandre Vu | Stunts |
Camera | Vincent Scotet | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Hélène Degrandcourt | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | Kent Kääntä | Gaffer |
Costume & Make-Up | Catherine Lobgeois | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Shirin Ben Hassen | Makeup Artist |