Γερόλυκοι (2009)
Δύο κολλητοί φίλοι και συνέταιροι βλέπουν τη ζωή τους να διαλύεται όταν αναλαμβάνουν τη φροντίδα δύο επτάχρονων διδύμων. Και αυτό, τη στιγμή που ετοιμάζονται να κλείσουν τη μεγαλύτερη επαγγελματική συμφωνία της καριέρας τους.
Director: Walt Becker
John Travolta Charlie |
|
Robin Williams Dan |
|
Kelly Preston Vicki |
|
Conner Rayburn Zach |
|
Ella Bleu Travolta Emily |
|
Lori Loughlin Amanda |
|
Seth Green Ralph White |
|
Bernie Mac Jimmy Lunchbox |
|
Matt Dillon Yancy Devlin |
|
Dax Shepard Gary - Child Proofer #1 |
|
Luis Guzmán Nick - Child Proofer #2 |
|
Ann-Margret Martha |
|
Rita Wilson Gloria Lawrence |
|
Justin Long Troop Leader Adam |
|
Amy Sedaris Condo Woman |
|
Residente Tattoo Artist |
|
Sab Shimono Yoshiro Nishamura |
|
Kevin Yamada Riku |
|
Kevin Dean-Hackett Tijuana Priest |
|
Laura Allen Kelly |
|
Sam Travolta Singing Waiter |
|
Margaret Travolta Singing Hostess |
|
Nick Loren Singing Waiter 2 |
|
Kenneth Maharaj Indian Guy |
|
Nova Mejia Hot Waitress |
|
Margaret Goodman Grandma |
|
Jerome Weinstein Grandpa |
|
Allie Woods Jr. Old Guy |
|
Michael Enright Singing Waiter 3 |
|
Alexa Havins Hot Waitress 2 |
|
Keenan Shimizu Japanese Executive |
|
Akira Takayama Japanese Executive |
|
Shirô Oishi Japanese Executive |
|
Yoshio Mita Japanese Executive |
|
Seiji Kakizaki Japanese Executive |
|
Keisuke Jim Nagahama Japanese Executive |
|
Dominick Riccardi Driver |
|
Costas Panay Little Kid |
|
Kate Lacey Rayburn & Reed Employee |
|
Denise Violante Spanish Lady |
|
Tonia-Marie Gallo Lazy Pooch Employee |
|
Chika Kanamoto Japanese Flight Attendant |
|
Marcel Becker Waiter |
|
Alison Pelletier Hot Waitress 3 |
|
Dylan Sprayberry Cute Soccer Kid |
|
Bradley Steven Perry Soccer Kid |
|
Joey Pordan Soccer Kid |
|
Jason Davies Dancer |
|
Alicia Mazepa Dancer |
|
Marielys Molina Dancer |
|
Charlene Smith Dancer |
|
Tera Lee Pollin Dancer |
|
Brendan King Dancer |
|
Jason Dougherty Dancer |
|
Kevin Aubin Dancer |
|
Christine L. Anderson Back-Up Singer |
|
Crystal MacKenzie Back-Up Singer |
|
Erynn Dickerson Back-Up Singer |
|
Noel MacNeal Muppet |
|
John E. Kennedy Muppet |
|
Matt Vogel Muppet |
|
Josh Cohen Muppet |
|
Bruce Connelly Muppet |
|
Joe Kovacs Muppet |
|
Tom Woodruff Jr. Gorilla |
|
DeRay Davis Zoo Security Guard |
|
Paulo Costanzo Zoo Maintenance |
|
Chris J. Cullen Pretzel Man (uncredited) |
|
Kendall Draughn Ice Cream Girl (uncredited) |
|
Vohn Ferguson Pedestrian (uncredited) |
|
Steve Ferrarie Pedestrian (uncredited) |
|
Catherine Fetsco Hot Jogger (uncredited) |
|
Gene Harrison Handyman (uncredited) |
|
Ingrid Johnson Big Tina (uncredited) |
|
Yulia Klass Restaurant Patron (uncredited) |
|
Heland Lee Japanese Security Guard #1 (uncredited) |
|
Jian Leonardo Airport Security #3 (uncredited) |
|
Jeffrey Mowery Commuter (uncredited) |
|
Panama Redd Singing Waiter (uncredited) |
|
Hector Rodriguez Jr. Commuter (uncredited) |
|
Harry L. Seddon Businessman (uncredited) |
|
Melissa Silver Bartender (uncredited) |
|
Lara Anne Slife Singing Waitress (uncredited) |
|
Frank Tedesco South Beach Dude (uncredited) |
|
Paul Thornton Restaurant Patron (uncredited) |
|
Nina Vincent Conga Line Dancer (uncredited) |
|
Eden Wright Girl at Birthday (uncredited) |
Camera | Jeffrey L. Kimball | Director of Photography |
Crew | Bernie Mac | In Memory Of |
Sound | John Debney | Original Music Composer |
Art | David Gropman | Production Design |
Sound | Doc Kane | ADR & Dubbing |
Production | Anne McCarthy | Casting |
Sound | Victoria Rose Sampson | Supervising Dialogue Editor |
Production | Peter Abrams | Producer |
Production | Robert L. Levy | Producer |
Sound | James Sabat | Sound Mixer |
Crew | Allan Graf | Stunt Driver |
Editing | Tom Lewis | Editor |
Production | Garrett Grant | Executive Producer |
Lighting | Timothy Healy | Electrician |
Costume & Make-Up | Joseph G. Aulisi | Costume Design |
Sound | Odin Benitez | Sound Effects Editor |
Production | Kathleen Chopin | Casting |
Writing | David Diamond | Writer |
Writing | David Weissman | Writer |
Production | Anson Downes | Associate Producer |
Production | Andrew Panay | Producer |
Crew | Johnny Martin | Stunt Coordinator |
Directing | Johnny Martin | Second Unit Director |
Art | Peter Rogness | Art Direction |
Art | Ellen Christiansen | Set Decoration |
Production | Linda Favila | Associate Producer |
Production | Jay Scully | Casting |
Sound | Kevin Kaska | Orchestrator |
Directing | Walt Becker | Director |
Editing | Ryan Folsey | Editor |
Crew | Bob Brown | Stunt Coordinator |
Sound | Greg Zimmerman | ADR & Dubbing |
Camera | Bernard X. Brongniart | Grip |
Costume & Make-Up | RaMona Fleetwood | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Todd Kleitsch | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Persefone Karakosta | Makeup Artist |
Art | Kevin Ladson | Property Master |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunt Coordinator |
Directing | Thomas Robinson Harper | Second Unit Director |
Directing | Jessica Lichtner | Script Supervisor |
Visual Effects | Eric D. Christensen | Visual Effects Producer |
Sound | Debby VanPoucke | Sound Designer |
Sound | Willard Overstreet | Foley |
Camera | Bruce MacCallum | Camera Operator |
Visual Effects | Gayle Busby | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Ray McIntyre Jr. | Visual Effects Supervisor |
Camera | Stephen Consentino | Steadicam Operator |
Lighting | Russell Engels | Gaffer |
Visual Effects | Mark Dornfeld | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Martina Kohl | Makeup Department Head |
Sound | Greg Steele | ADR & Dubbing |
Art | Raymond M. Samitz | Construction Coordinator |
Crew | Fred Buchholz | Special Effects Coordinator |
Camera | Lukasz Jogalla | Second Unit Director of Photography |
Camera | Gregory Lundsgaard | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Susan V. Kalinowski | Hairstylist |
Sound | Jeff Sawyer | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Michele Ferrone | Visual Effects Producer |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Utility Stunts |
Sound | Paul Drenning | ADR & Dubbing |
Crew | Jill Brown | Stunt Double |
Visual Effects | Akemi Abe | Visual Effects |
Crew | Tommy Frazier | Special Effects |
Production | Kelly Hayes | Associate Producer |
Art | Brian O'Hara | Art Direction |
Art | Romano C. Pugliese | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Teressia Carter | Hairstylist |
Production | Trevor Waterson | Production Supervisor |
Production | David Price | Production Supervisor |
Crew | Diane Rich | Scenic Artist |
Sound | Scott Blynder | Sound Mixer |
Sound | Jeff Cannon | Boom Operator |
Sound | Elizabeth Kenton | ADR Editor |
Sound | Dan Paikin | Boom Operator |
Crew | Roland Blancaflor | Special Effects |
Crew | Rylan Buchholz | Special Effects |
Crew | Phil Gauvin | Special Effects |
Crew | Kurt Harris | Special Effects |
Crew | Edward T. Reiff Jr. | Special Effects |
Crew | Bryan Wohlers | Special Effects |
Visual Effects | Thomas Clary | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Matt Hennessy | Visual Effects |
Camera | Larhn Davitt | Grip |
Camera | Peter Bulavinetz | Grip |
Camera | Jack Donnelly | Camera Operator |
Crew | Gavin Fernandez | Loader |
Camera | Lou Massa | Grip |
Lighting | Robert Merk | Electrician |
Camera | Michael J. Prate | Grip |
Camera | Tom Prate | Grip |
Camera | Joe Sarao | Grip |
Lighting | Joshua Solson | Electrician |
Production | Rob Frank | Location Manager |
Art | Richard Kathlean | Location Scout |
Art | Tom Lackey | Location Scout |
Art | Eric Papa | Location Scout |
Crew | Chad Schiro | Choreographer |
Crew | Graham Winick | Thanks |
Crew | Jodi Rell | Thanks |
Crew | Jeff Peel | Thanks |
Crew | Charlie Crist | Thanks |
Costume & Make-Up | Dallas Hartnett | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Nellie Muganda | Makeup Artist |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Utility Stunts |
Crew | Joanne Lamstein | Utility Stunts |