Η Αποικία (2015)
Χιλή Σαντιάγο 1973. Αναζητώντας τον σύντροφό της που έχει συλληφθεί από τη χούντα του Πινοσέτ, μια νεαρή κοπέλα εισέρχεται στα άδυτα μιας φιλανθρωπικής θρησκευτικής οργάνωσης, προκάλυμμα μιας μυστικής στρατιωτικής βάσης όπου γίνονται ανακρίσεις και βασανιστήρια.
Director: Florian Gallenberger
Emma Watson Lena |
|
Daniel Brühl Daniel |
|
Michael Nyqvist Paul Schäfer |
|
Richenda Carey Gisela |
|
Vicky Krieps Ursel |
|
Jeanne Werner Doro |
|
Julian Ovenden Roman |
|
August Zirner German Ambassador |
|
Martin Wuttke Niels Biedermann |
|
César Bordón Manuel Contreras |
|
Nicolás Barsoff Jorge |
|
Steve Karier Bernd |
|
Stefan Merki Rudi |
|
Lucila Gandolfo Colonia Doctor |
|
Johannes Allmayer Dieter |
|
Gilles Soeder Kurt |
|
Katharina Müller-Elmau Embassy Secretary |
|
Oscar Ali Garci Interrogator |
|
Etienne Halsdorf Schäfer's Sprinter #1 |
|
Jules Waringo Schäfer's Sprinter #2 |
|
Johannes Frolich Schäfer's Sprinter #3 |
|
Lauren Jane Pringle Stewardess #1 |
|
Alexia Moyano Stewardess #2 |
|
Lydia Stevens Stewardess #3 |
|
Natalia Señorales Stewardess #4 |
|
Melania Lenoir Stewardess #5 |
|
Justina Bustos Stewardess #6 |
|
Paul Herwig Herbert Klotz |
|
Pietro Gian Crew Bus Driver |
|
Marcelo Vilaro General Pinochet |
|
Iván Espeche Military Officer #1 |
|
Gastón Filgueira Military Officer #2 |
|
Martine Conzemius Colonia Woman |
|
Cuco Wallraff Military Doctor |
|
Pedro Merlo Hooded Man |
|
Lalo Rotaveria Union Leader |
|
Carlos Alejandro López Soldier #1 |
|
Jose Antonio Coello Porras Soldier #2 |
|
Stephan Szasz Hospital Patient |
|
Edgar Moro Blond Boy |
|
Jasper Timm Singing Boy |
|
Ariel Nuñez Di Croce David London (uncredited) |
|
Éric Gigout Colonia Man (uncredited) |
|
Herbert Forthuber Embassy Staffer (uncredited) |
|
Rouven Blessing Sect Member (uncredited) |
Production | John Hubbard | Casting |
Editing | Hansjörg Weißbrich | Editor |
Camera | Kolja Brandt | Director of Photography |
Production | Benjamin Herrmann | Producer |
Art | Bernd Lepel | Production Design |
Sound | Bruno Tarrière | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Waldemar Pokromski | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Nicole Fischnaller | Costume Design |
Directing | Florian Gallenberger | Director |
Writing | Florian Gallenberger | Writer |
Sound | Fernando Velázquez | Music |
Sound | Frank Kruse | Sound Designer |
Writing | Tom Kinninmont | Co-Writer |
Sound | André Dziezuk | Music |
Production | Nicolas Steil | Producer |
Costume & Make-Up | Connie Balduzzi | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Isabelle Dickes | Assistant Costume Designer |
Crew | Ken Fitzke | Special Effects Coordinator |
Art | Ralf Schreck | Art Direction |
Visual Effects | Nina Knott | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Dominik Trimborn | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Eugenia Giesbrecht | Costume Supervisor |
Editing | Lola Knoblach | Digital Intermediate |
Editing | Nick Lowe | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Charlotte Hayward | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Charlotte Hayward | Hairstylist |
Writing | Torsten Wenzel | Writer |
Production | Martin Ware | Casting Associate |
Sound | Nicolas Tran-Trong | Sound Designer |
Crew | Alex Aach | Second Unit Cinematographer |
Lighting | Agustín Barrutia | Gaffer |
Crew | Christopher Chaber | Visual Effects Editor |
Art | Tobias Frank | Art Direction |
Art | Pablo Maestre Galli | Art Direction |
Art | Aixa Torres | Assistant Art Director |
Art | Agostina De Francesco | Set Decoration |
Art | Sylvia Kasel | Set Decoration |
Directing | Eileen Byrne | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Elodie Steffin | Assistant Costume Designer |
Crew | Christian Cottet | Second Unit Cinematographer |
Lighting | Helder Loureiro Alves Da Silva | Gaffer |
Camera | Yoshua Berkowitz | Steadicam Operator |
Visual Effects | Bruno Nicolas | Visual Effects Supervisor |
Sound | Michel Schillings | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Klaus Frers | Music Supervisor |
Sound | Thomas Binar | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Peggy Bernaerts | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Claudine Moureaud | Makeup Designer |
Editing | Christian Tröger | Digital Intermediate |