Malin Åkerman Daphne |
|
Brendan Hines Charlie |
|
Kevin Sussman Ras |
|
Mike Doyle James |
|
Juan Carlos Hernández Juan |
|
Sam Coppola Old Codger #1 |
|
Allie Woods Jr. Old Codger #2 |
|
Jennifer Ikeda Grooming Proprietor |
|
Anthony Fazio Pizza Guy |
|
Krysten Ritter Innocent Bystander |
Sound | Julian Nott | Music |
Art | Mark White | Production Design |
Art | Lisa Scoppa | Set Decoration |
Production | Sheila Jaffe | Casting |
Editing | David Codron | Editor |
Production | Vince P. Maggio | Producer |
Art | John Udell | Leadman |
Costume & Make-Up | Lynn Falconer | Costume Design |
Crew | Beau J. Genot | Post Production Supervisor |
Production | Danielle Probst | Associate Producer |
Sound | Stanley Kastner | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Marcel Sarmiento | Director |
Writing | Marcel Sarmiento | Writer |
Production | Gill Holland | Co-Producer |
Sound | Trip Brock | Supervising Sound Editor |
Production | Peter Glatzer | Producer |
Sound | Steven Avila | Sound Effects Editor |
Sound | Peter D. Lago | Sound Effects Editor |
Editing | Brian S.M. Wroth | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Suzanne DeSimone | Key Makeup Artist |
Editing | Mato | Color Timer |
Editing | Phyllis Housen | Editor |
Sound | Ben Whitver | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Carla Antonino | Key Makeup Artist |
Production | Susan Paley Abramson | Casting Associate |
Camera | Tim Ives | Director of Photography |
Production | Michael Sledd | Production Manager |
Sound | Griffin Richardson | Sound Mixer |
Directing | Rachel Connors | Script Supervisor |
Lighting | Tim Metzger | Best Boy Electric |
Production | Rick Sarmiento | Executive Producer |
Production | Lillian LaSalle | Co-Producer |
Sound | Kim Randall | Music Supervisor |
Directing | Josh Newport | First Assistant Director |
Directing | Ani Williams | Second Assistant Director |
Directing | Louise Lonegrove | Second Assistant Director |
Production | Marcy McKenzie | Location Manager |
Sound | Dean Menta | Music Editor |
Camera | Chris La Vasseur | Camera Operator |
Production | John Finn | Production Accountant |
Production | Tara Andrus | Production Accountant |
Production | Jennifer Haire | Production Coordinator |
Art | Pastor Alvarado III | Property Master |
Art | David Hogan | Storyboard Designer |
Camera | Kevin Haverty | First Assistant Camera |
Camera | Tom Le Goff | Still Photographer |
Sound | Bryant Musgrove | Boom Operator |
Lighting | John McAbe | Gaffer |
Lighting | Jeffrey Kim | Gaffer |
Costume & Make-Up | Zeni Zahar | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Linda Mencheng | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Charlotte Scott | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Rachel Greene | Wardrobe Supervisor |
Crew | Sean Leahy | Transportation Captain |
Sound | Bill Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Stewart Nelson | Foley Editor |
Editing | Vivian Hengsteler | Negative Cutter |
Editing | Stefanie Dworkin | Assistant Editor |