Προσωπικά Μυστικά (2016)
Ο Μάικ τα έχει όλα: μία πανέμορφη γυναίκα, μια υπέροχη κόρη, ένα προηγμένης τεχνολογίας «έξυπνο» σπίτι και μία επιτυχημένη εταιρεία. Όταν, όμως, χαλάσει η σχέση του με τον Εντ, τον σύμβουλο του για θέματα τεχνικής υποστήριξης, ο Μάικ θα βρεθεί μπλεγμένος σε ένα θανάσιμο παιχνίδι, αφού ο Εντ θα χρησιμοποιήσει τις γνώσεις του για να παρακολουθεί την κόρη του Μάικ, να βάλει σε κίνδυνο την επιχείρησή του, ακόμη και την ζωή της οικογένειάς του. Σε έναν κόσμο όπου δεν υπάρχει ιδιωτικότητα, και τα πιο προσωπικά μυστικά μας μπορούν να αποκαλυφθούν με ένα μόνο κλικ, ο Μάικ θα πρέπει να βασιστεί στις παλιές του διασυνδέσεις για να νικήσει ένα νέο είδος εχθρού.
Director:
John Moore
Writers:
William Wisher, Daniel Kay.
Pierce Brosnan Mike Regan |
|
Stefanie Scott Kaitlyn Regan |
|
James Frecheville Ed Porter |
|
Michael Nyqvist Henrik |
|
Anna Friel Rose Regan |
|
Jay Benedict Detective Unrein |
|
Eric Kofi Abrefa Detective Kayden |
|
Bruce Lester-Johnson Detective Metzger |
|
Clare-Hope Ashitey Joan |
|
Martin Hindy Joey |
|
Jason Barry Patrick |
|
Brian F. Mulvey George |
|
David McSavage Andy |
|
Kai Ryssdal Kai Ryssdal |
|
Rico Hizon Rico Hizon |
|
Gina Cervetti Gina Cervetti |
|
Michael Lysak Bloomberg Radio Guest |
|
Olivia Romao Heather |
|
Adam Fergus Sullivan |
|
Austin Swift Lance |
|
Melissa Veszi Linda Martinez |
|
Robyn Dempsey Lil Eva |
|
Steve Hartland Policeman |
|
Rico Simonini Detective |
|
Patrik Vrbovský Undercover |
|
John D. Hickman Police Detective (uncredited) |
|
Vincent Murphy Business Man |
Production | Pierce Brosnan | Executive Producer |
Production | John Hubbard | Casting |
Writing | William Wisher | Screenplay |
Production | William Wisher | Co-Executive Producer |
Production | Sigurjón Sighvatsson | Co-Producer |
Production | Ros Hubbard | Casting |
Sound | Lee Herrick | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Production | David T. Friendly | Producer |
Directing | John Moore | Director |
Production | Peter Veverka | Co-Executive Producer |
Production | Beau St. Clair | Producer |
Production | Léonard Glowinski | Co-Producer |
Camera | Ekkehart Pollack | Director of Photography |
Art | Tamara Conboy | Set Decoration |
Art | Tamara Conboy | Supervising Art Director |
Production | Eyde Belasco | Casting |
Sound | Derek Vanderhorst | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Daniel Kay | Screenplay |
Writing | Daniel Kay | Story |
Production | Daniel Kay | Co-Producer |
Production | Elika Portnoy | Executive Producer |
Production | Macdara Kelleher | Co-Executive Producer |
Production | Nicolas Chartier | Producer |
Production | Craig J. Flores | Producer |
Lighting | Garret Baldwin | Chief Lighting Technician |
Production | Frank Hildebrand | Executive Producer |
Sound | Jason Swanscott | Foley Artist |
Art | Mick Flood | Property Master |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Sound | Peter Hanson | Foley Editor |
Visual Effects | Ed Bruce | Visual Effects Supervisor |
Sound | Wayne Lemmer | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Fiona Connon | Makeup Department Head |
Camera | Ciarán Barry | Camera Operator |
Directing | Renee Burke | Script Supervisor |
Visual Effects | Kevin Byrne | Special Effects Supervisor |
Camera | Pete Cavaciuti | Camera Operator |
Sound | Joseph Stracey | Sound Designer |
Production | Dominic Rustam | Executive Producer |
Crew | Tobias Pfeiffer | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Jörn Großhans | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Lorraine Brennan | Hairstylist |
Camera | Jonathan Hession | Still Photographer |
Sound | Tim Williams | Original Music Composer |
Production | Babacar Diene | Co-Executive Producer |
Production | Valentina Gardani | Executive Producer |
Production | Romilda De Luca | Co-Producer |
Production | Martin Ware | Casting Associate |
Visual Effects | Marina Winter | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Alexander Wlk | Visual Effects Producer |
Camera | Simon Firsht | Additional Photography |
Visual Effects | John O'Connell | 3D Artist |
Editing | Ivan Andrijanic | Editor |
Costume & Make-Up | Driscoll Calder | Costume Design |
Editing | Michelle McCormack | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Sandra Kelly | Hair Department Head |
Sound | Scott Schirle | Music Editor |
Editing | Michelle Fingleton | Dialogue Editor |
Art | Colm Bassett | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Judith Devlin | Costume Supervisor |
Camera | Cormac O'Omáille | First Assistant Camera |
Camera | Conor Kelly | First Assistant Camera |
Camera | Andrew Friswell | Russian Arm Operator |
Visual Effects | Sebastian Hofmann | 3D Animator |
Visual Effects | Bernd Nalbach | 3D Animator |
Visual Effects | Kenneth Coyne | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Nicola Pillai | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Nicholas Murphy | Visual Effects Supervisor |
Sound | Enda Callan | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Lorraine McCrann | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Shirley Talbot | Makeup Artist |
Sound | Jacob Houchen | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Emma Moffat | Makeup Artist |