The Love Witch (2016)
Μια σύγχρονη μάγισσα,η Ιλέιν, χρησιμοποιεί ξόρκια και μαγικά για να κάνει τους άνδρες να την ερωτευθούν Όμως, δεν πάνε πάντα όλα όπως τα σχεδιάζει, αλλά αυτό δεν έχει καμιά σημασία γι' αυτήν, παρά μόνο το επόμενο θύμα της
Director: Anna Biller
Camera | M. David Mullen | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Emma Willis | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Emma Willis | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Emma Willis | Key Makeup Artist |
Directing | Anna Biller | Director |
Editing | Anna Biller | Editor |
Art | Anna Biller | Production Design |
Costume & Make-Up | Anna Biller | Costume Design |
Production | Anna Biller | Producer |
Art | Anna Biller | Art Direction |
Art | Anna Biller | Set Decoration |
Writing | Anna Biller | Writer |
Sound | Anna Biller | Music |
Art | Anna Biller | Painter |
Sound | Anna Biller | Music Arranger |
Sound | Chris David | Sound Mixer |
Sound | Chris David | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Travis Huff | First Assistant Director |
Art | Yuri Elvin | Leadman |
Art | Bridget Brno | Art Department Assistant |
Editing | Jim Williams | Color Timer |
Camera | Alex Konowitz | Grip |
Sound | Paul Losada | Boom Operator |
Production | Jared Sanford | Executive Producer |
Lighting | Keith Morgan | Gaffer |
Art | Vicky Chan | Property Master |
Art | Catch Henson | Set Dresser |
Crew | Jason Stebbings | Carpenter |
Camera | Richard Foreman Jr. | Still Photographer |
Camera | Steve Dietl | Still Photographer |
Crew | Kyle Derek | Stunts |
Camera | Darren Michaels | Still Photographer |
Crew | Barry Morse | Prop Maker |
Art | Barry Morse | Painter |
Art | Aaron Arnold | Set Dresser |
Art | Aaron Arnold | Swing |
Costume & Make-Up | Joy Cretton | Wardrobe Assistant |
Directing | Josh Long | Assistant Director |
Production | Scott Perlman | Production Manager |
Art | Charlie Textor | Art Department Assistant |
Art | Charlie Textor | Set Dresser |
Camera | Hunter Sandison | First Assistant Camera |
Lighting | Vasiliki Constantinou | Best Boy Electric |
Camera | Bill Daimant | Key Grip |
Costume & Make-Up | Mary Elizabeth Danner | Wardrobe Assistant |
Directing | Evan L. Robichaud | Second Assistant Director |
Production | Mike Crawford | Line Producer |
Lighting | Benny Alvarado | Best Boy Electric |
Sound | Giselle DaMier | Vocals |
Lighting | Michael Love | Best Boy Electric |
Camera | Otis Mannick | Grip |
Crew | Stephen Dudro | Carpenter |
Crew | Robert Greene | Thanks |
Camera | Nicholas Nikides | Second Assistant Camera |
Camera | Antonio Baca | Second Assistant Camera |
Camera | Dennis Wong | Grip |
Crew | Julie Suronen | Craft Service |
Sound | Karl W. Lohninger | Production Sound Mixer |
Camera | Robert Ivanjack | Dolly Grip |
Camera | William McDevitt | Grip |
Camera | Brandon Wolford | Grip |
Camera | J.P. Marangakis | Grip |
Camera | Dylan Waters | Grip |
Camera | Alexis Daimant | Grip |
Camera | Autumn Daimant | Grip |
Camera | Jeff Tomhave | Grip |
Camera | Chad Hubble | Grip |
Camera | Julian Lopez | Grip |
Lighting | Nick Alvarado | Best Boy Electric |
Lighting | Manny Alvarado | Best Boy Electric |
Lighting | Matt Read | Best Boy Electric |
Lighting | Karron Johnson | Best Boy Electric |
Lighting | Devin McColter | Best Boy Electric |
Art | Andrea Waters | Art Department Assistant |
Art | David Mendez | Swing |
Art | Kyle Rettinger | Construction Coordinator |
Crew | Mazin Dajani | Carpenter |
Crew | Lebanah Davis | Carpenter |
Crew | Joey Canfield | Carpenter |
Crew | Justin Wilmott | Carpenter |
Crew | Jon Hollis | Carpenter |
Crew | Bill Jonas | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Angela Alessi | Makeup & Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Yesica Gallegos | Makeup & Hair Assistant |
Costume & Make-Up | Tara Shakespeare | Makeup & Hair Assistant |
Production | Derrick Lavigne | Production Assistant |
Production | Sam Miller | Production Assistant |
Production | Nadia Dabibi | Production Assistant |
Production | Danica Morrison | Production Assistant |
Directing | Jacob Torossian | Assistant Director |
Art | Andrew McCourt | Art Department Assistant |
Art | Brent Rizucka | Art Department Assistant |
Crew | Christie Edwards | Animal Wrangler |
Sound | Jason Yoshida | Musician |
Crew | Adam Knight Gilbert | Thanks |
Sound | Adam Knight Gilbert | Musician |
Sound | Paul Sherman | Musician |
Sound | Alexa Pilon | Musician |
Sound | Amy Wilkins | Musician |
Sound | Bianca Hall | Vocals |
Sound | Joel Nesvadba | Vocals |
Art | Emily Balivet | Painter |
Crew | Leslie Green | Sets & Props Artist |
Editing | Lynette Duensing | Color Timer |
Editing | Wood Lam | Negative Cutter |
Crew | Alan Chamberlain | Visual Effects Editor |
Crew | Lacey Joy | Loader |