Το Παράδοξο του Cloverfield (2018)
Στο εγγύς μέλλον, μια ομάδα αστροναυτών σε έναν διαστημικό σταθμό επιχειρεί να δώσει τέλος στη μαζική περιβαλλοντολογική κρίση που πλήττει τη Γη. Στο πλαίσιο του τεχνολογικού τους πειράματος στο διαστημικό σταθμό, μια απρόσμενη εξέλιξη αφηνει όλη την ομάδα μετέωρη να αγωνίζεται για την επιβίωση της.
Director:
Julius Onah
Writers:
Doug Jung, Oren Uziel.
Gugu Mbatha-Raw Ava Hamilton |
|
Daniel Brühl Schmidt |
|
Chris O'Dowd Mundy |
|
David Oyelowo Kiel |
|
John Ortiz Monk Acosta |
|
Zhang Ziyi Tam |
|
Elizabeth Debicki Mina Jensen |
|
Aksel Hennie Volkov |
|
Roger Davies Michael Hamilton |
|
Clover Nee Molly |
|
Donal Logue Mark Stambler |
|
Simon Pegg Radio Voice |
|
Greg Grunberg Joe (voice) |
|
Jordan Rivera Ayana Age 7 |
|
Suzanne Cryer Newscaster |
|
Nathan Oliver Isaac (age 4) |
Production | Denise Chamian | Casting |
Art | Doug J. Meerdink | Production Design |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Editing | Alan Baumgarten | Editor |
Costume & Make-Up | Bill Corso | Makeup Department Head |
Production | J.J. Abrams | Producer |
Camera | Dan Mindel | Director of Photography |
Camera | Jack Serino | Grip |
Production | Matt Reeves | Executive Producer |
Sound | Bear McCreary | Music |
Writing | Doug Jung | Screenplay |
Art | Mike Piccirillo | Art Direction |
Art | Mike Piccirillo | Assistant Art Director |
Art | Mike Piccirillo | Art Department Coordinator |
Sound | Douglas Shamburger | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Randi Mavestrand | Makeup Artist |
Writing | Oren Uziel | Screenplay |
Production | Tommy Harper | Executive Producer |
Directing | Julius Onah | Director |
Visual Effects | Brian Adler | Visual Effects |
Art | Chris Snyder | Construction Coordinator |
Crew | Elizabeth Himelstein | Dialect Coach |
Art | Andrew M. Siegel | Property Master |
Camera | Bruce McCleery | Second Unit Director of Photography |
Sound | Craig Dollinger | Boom Operator |
Directing | Mark Anthony Little | First Assistant Director |
Art | Jeremy Cisneros | Set Dresser |
Art | Joseph Hiura | Set Designer |
Art | Sara Philpott | Set Decoration Buyer |
Visual Effects | Don Bitters III | Visual Effects |
Directing | Jean-Paul Chreky | Script Supervisor |
Camera | Pete Romano | Second Unit Director of Photography |
Lighting | Christopher Prampin | Chief Lighting Technician |
Art | Rich Romig | Set Designer |
Camera | Josh Bleibtreu | Second Unit Director of Photography |
Directing | Dawn Gilliam | Script Supervisor |
Lighting | John R. Manocchia | Rigging Gaffer |
Production | Bob Dohrmann | Executive Producer |
Crew | Craig Frosty Silva | Stunts |
Camera | Scott Garfield | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Tom Macdonald | Costume Supervisor |
Art | Michael Thurman | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Kelly Porter (costumer) | Set Costumer |
Crew | Dan Romero | Transportation Captain |
Crew | Ashlen Aquila | Stunts |
Art | Fabian Lacey | Conceptual Illustrator |
Art | Paul Penley | Set Dresser |
Sound | Steven Morrow | Sound Mixer |
Production | Beth Day | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Anne Morgan | Hair Department Head |
Crew | Mike Massa | Stunt Coordinator |
Crew | Lisa Rodgers | Post Production Supervisor |
Art | Chris Samp | Standby Painter |
Costume & Make-Up | Elizabeth Cortez | Hairstylist |
Production | Michyl-Shannon Quilty | Production Coordinator |
Sound | Joseph E. Colmenero | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Gustaf Aspegren | Assistant Art Director |
Visual Effects | Jason H. Snell | Visual Effects Supervisor |
Production | Lindsey Weber | Producer |
Visual Effects | Blumes Tracy | Special Effects Supervisor |
Production | Lizzy Jane Klein | Researcher |
Costume & Make-Up | Timothy A. Wonsik | Assistant Costume Designer |
Editing | Matt Evans | Editor |
Camera | Joe Macaluso | Key Grip |
Production | Terri Greening | Production Accountant |
Art | Gregg Szabo | Set Dresser |
Art | Fante Zamora | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Geneva Nash Morgan | Key Makeup Artist |
Production | Betsy Megel | Executive In Charge Of Production |
Directing | Christopher T. Sadler | Second Assistant Director |
Crew | Jay K. Bedore | Carpenter |
Crew | James Crain | Carpenter |
Art | Patrick Dunn-Baker | Set Designer |
Art | Andre Freimann | Set Dresser |
Art | Stephanie Kenny | Set Decorating Coordinator |
Art | Courtney Laine Koller | Art Department Coordinator |
Art | Paul Mugavero | Set Dresser |
Art | Chris Sanford | Set Designer |
Sound | Justin M. Davey | Sound Effects Editor |
Sound | Matt Yocum | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Tricia Barrett | Digital Compositors |
Visual Effects | Jingjing Fan | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Li Zi Yang | Digital Compositors |
Lighting | Greg Etheredge | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Susan Lee | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Liz Oliver | Ager/Dyer |
Crew | Torrie Goedtel | Post Production Assistant |
Crew | Joseph Badagliacca | Set Production Assistant |
Crew | Jacob Brades | Set Production Assistant |
Crew | Elena Dizon | Stand In |
Crew | Daniela Giraldo | Set Production Assistant |
Production | Laura Peña | Assistant Production Coordinator |
Crew | David Philip Reed | Stand In |
Crew | Alley Sardi | Set Production Assistant |
Crew | Nev Smith | Stand In |
Directing | Jake Waller | Script Coordinator |
Crew | Alisa Hensley | Stunt Double |
Lighting | Mark Hadland | Assistant Chief Lighting Technician |
Art | Jonathan Gesinski | Storyboard Artist |
Editing | Rebecca Valente | Editor |
Production | Jon Cohen | Executive Producer |
Crew | Jeanie King | Executive Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | John Herrera McElroy | On Set Dresser |