The Autopsy of Jane Doe (2016)
Ο έμπειρος ιατροδικαστής Τόμι Τίλντεν και ο γιος του, Όστιν, διευθύνουν ένα οικογενειακών συμφερόντων νεκροτομείο και χώρο αποτέφρωσης στη Βιρτζίνια. Όταν ο τοπικός σερίφης φέρνει μια επείγουσα υπόθεση -ένα άγνωστης ταυτότητας γυναικείο σώμα με τον κωδικό «Τζέιν Ντο», το οποίο βρέθηκε στο υπόγειο ενός σπιτιού όπου συνέβη μαζική δολοφονία-, όλα μοιάζουν πως έχουμε ακόμα μια τυπική υπόθεση. Αλλά καθώς η νεκροψία προχωρά, πατέρας και γιος αρχίζουν να σοκάρονται από τις συνεχόμενες αποκαλύψεις.
Director:
André Øvredal
Writers:
Ian B. Goldberg, Richard Naing.
Emile Hirsch Austin Tilden |
|
Brian Cox Tommy Tilden |
|
Ophelia Lovibond Emma |
|
Olwen Catherine Kelly Jane Doe |
|
Michael McElhatton Sheriff Sheldon |
|
Parker Sawyers Officer Cole |
|
Jane Perry Lieutenant Wade |
|
Mark Phoenix Louis Tannis |
|
Mary Duddy Irene Daniels |
Editing | Steve Mirkovich | Additional Editor |
Costume & Make-Up | Natalie Ward | Costume Design |
Camera | Roman Osin | Director of Photography |
Sound | Detlef A. Schitto | Sound Recordist |
Sound | Detlef A. Schitto | Foley Editor |
Sound | Detlef A. Schitto | Foley Recordist |
Production | Elaine Grainger | Casting |
Sound | Lars Ginzel | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Stuart Ford | Executive Producer |
Sound | Manuel Laval | Sound Editor |
Sound | Christian Conrad | Sound Designer |
Production | Eric Garcia | Producer |
Visual Effects | Scott McIntyre | Special Effects Supervisor |
Directing | André Øvredal | Director |
Production | Tim Cole | Line Producer |
Sound | Saunder Jurriaans | Original Music Composer |
Production | Rory Aitken | Producer |
Production | Ben Pugh | Producer |
Production | Matt Jackson | Executive Producer |
Production | Steven Squillante | Executive Producer |
Sound | Martin Langenbach | Foley |
Editing | Peter Gvozdas | Editor |
Sound | Danny Bensi | Original Music Composer |
Writing | Ian B. Goldberg | Screenplay |
Art | Astrid Sieben | Art Direction |
Art | Melanie Light | Standby Art Director |
Costume & Make-Up | Clementine Charity | Assistant Costume Designer |
Art | Matt Gant | Production Design |
Sound | Richard Kondal | ADR Mixer |
Editing | Patrick Larsgaard | Editor |
Camera | Susie Allnutt | Still Photographer |
Sound | Vanesa Lorena Tate | Music Editor |
Crew | Marian Briozzo | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Kristyan Mallett | Prosthetic Designer |
Lighting | Phil Brookes | Gaffer |
Directing | Sheila McNaught | Script Supervisor |
Crew | Alex Abelman | Carpenter |
Visual Effects | Stephen Coren | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jemma Harwood | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Jemma Harwood | Makeup Designer |
Directing | Jim Imber | First Assistant Director |
Sound | Ian Maclagan | Sound Recordist |
Sound | Tina Laschke | Sound Editor |
Sound | Andy Ross | Music Supervisor |
Camera | Luis Reggiardo | Digital Imaging Technician |
Crew | Seb Palmer | Carpenter |
Camera | Karl Clarke | Second Assistant Camera |
Editing | Sabrina Naumann | Dialogue Editor |
Sound | Sabrina Naumann | ADR Editor |
Production | Emma Gunnery | Casting Assistant |
Production | Fred Berger | Producer |
Camera | Vanessa Whyte | Additional Photography |
Writing | Richard Naing | Screenplay |
Production | Adam Cobb | Co-Executive Producer |
Lighting | Dave Staton | Rigging Gaffer |
Camera | Warwick Drucker | Key Grip |
Art | Timothy Wilkinson | Property Master |
Camera | Rami Bartholdy | First Assistant Camera |
Lighting | Joe Judge | Best Boy Electric |
Visual Effects | Michael Tuohy | Visual Effects Coordinator |
Crew | Sam J. Green | Systems Administrators & Support |
Costume & Make-Up | Bella Cruickshank | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Bella Cruickshank | Makeup Designer |
Editing | Nicholas Emme | First Assistant Editor |
Editing | Patrick O'Mahony | First Assistant Editor |
Production | Dot Kyle | Production Coordinator |
Art | Adam David Grant | Art Department Assistant |
Costume & Make-Up | Lisa Pemberton | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Lisa Pemberton | Hairstylist |
Production | James Player | Location Manager |
Sound | Grace Averbuch | Dialogue Editor |
Sound | Grace Averbuch | ADR Editor |
Art | Robin Jones | Set Decoration |
Directing | Daniel Jerome Gill | Second Assistant Director |
Art | John Moolenschot | Construction Manager |
Directing | Laurie Mahon | Third Assistant Director |
Sound | Anja Seidel | Foley Editor |
Production | Andrew Chapman | Unit Production Manager |
Sound | Rodrigo Galvan | ADR Mixer |
Production | Ashley Marsden | Production Assistant |
Art | Andrew Barden | Dressing Prop |
Art | Joe Fitz-Gerald | Dressing Prop |
Art | Sebastian Pietrovito | Dressing Prop |
Art | Anthea Dixon | Painter |
Production | Steve Cronick | Production Accountant |
Sound | Simon Sampath-Kumar | ADR Mixer |
Production | Enest Ansah | Location Assistant |
Production | Courtney Noble | Associate Producer |
Crew | Viva Stuart | Floor Runner |
Production | Zoe McLachlan | Assistant Production Coordinator |
Sound | John Thorpe | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Dickie Bass | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Holly Clarke | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Rosalind Hackett | Costume Assistant |