Robert Sheehan Roland |
|
Rebecca Breeds Keevey |
|
John Waters Eamon |
|
Deborah Mailman Pam |
|
Kelton Pell Jack |
|
Jacqueline McKenzie Professor Wellborn |
|
Magda Szubanski Queenie |
|
Michael Caton Henry |
|
Kate Box Linda |
|
Caroline Brazier Olivia |
|
Nichola Balestri Ruby |
|
Peter Rowsthorn Tony |
|
Mahesh Jadu Baktash |
|
Christiaan Van Vuuren Dexter |
|
Joseph Pedley Jesse |
|
Sam Longley Bob |
|
Adriane Daff Diamond |
|
Embla Bishop Maddison |
|
Christina Oldham Feminasty |
|
Stefanie Caccamo Courtney |
|
Amay Jain Jafar |
|
Damon Lockwood Nigel |
|
Michelle Nightingale Barbara |
|
Christina Odom Indiana |
|
Helen Searle Glenys |
|
James Sollis Neil |
|
Alex Jones Cherie |
Production | Sue Taylor | Producer |
Art | Clayton Jauncey | Production Design |
Directing | Ben Elton | Director |
Writing | Ben Elton | Writer |
Production | Jasper Graham | Executive Producer |
Production | Leigh Pickford | Casting |
Production | Michael Wrenn | Producer |
Directing | Kelly Hucker | Script Supervisor |
Directing | John Fairhead | First Assistant Director |
Editing | Regg Skwarko | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Terri Lamera | Costume Design |
Production | Mike Montague | Location Manager |
Camera | Katie Milwright | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Kate Anderson | Makeup Artist |
Camera | Gavin Head | Camera Operator |
Camera | David Dare Parker | Still Photographer |
Lighting | Jean Vandermeiren | Gaffer |
Art | Louise Brady | Art Direction |
Sound | Ric Curtin | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Robert Roworth | Associate Producer |
Production | Tenille Kennedy | Production Manager |
Costume & Make-Up | Lauren Widdicombe | Costume Supervisor |
Camera | Rebecca Crowe | First Assistant "B" Camera |
Crew | Peter West | Stunt Coordinator |
Directing | Stuart Morrice | Second Assistant Director |
Art | Alexander Locke | Graphic Designer |
Editing | Cj Dobson | Colorist |
Costume & Make-Up | Karen Sims | Makeup Supervisor |
Art | James Crombie | Set Decoration |
Production | Shelby Shaw | Production Secretary |
Camera | Pietro Cusimano | First Assistant Camera |
Editing | Peter Pritchard | Editor |
Directing | Kiran Wilson | Third Assistant Director |
Editing | Ivan Rojas | Assistant Editor |
Crew | Alicia Brescianini | Unit Publicist |
Production | Cherie Vierucci Whyte | Production Accountant |