Σχέδιο Απόδρασης: Προσωπική Υπόθεση (2019)
ΔράσηΠεριπέτειαΑστυνομικήΘρίλερ
Θέλοντας να εκδικηθούν τον δημιουργό της φυλακής υψηλής τεχνολογίας από την οποία μόλις απέδρασαν, ο Ρέι Μπρέσλιν και η ομάδα του διασταυρώνονται με τον Σεν, έναν ακόμα περιβόητο δραπέτη και σύμμαχο που αναζητά την απαχθείσα κόρη ενός Κινέζου δισεκατομμυριούχου. Η δίψα τους για εκδίκηση και η νέα τους αποστολή θα συγκρουστούν όταν διαρρήξουν το Devil’s Station, μια αδιαπέραστη γοτθική φυλακή, όπου το κορίτσι κρατείται όμηρος. Μια σκοτεινή φυλακή που δημιουργήθηκε από τον ορκισμένο εχθρό τους.
Director:
John Herzfeld
Writers:
John Herzfeld, Miles Chapman.
Sylvester Stallone Ray Breslin |
|
Dave Bautista Trent DeRosa |
|
50 Cent Hush |
|
Jin Zhang Shen |
|
Harry Shum Jr. Bao |
|
Devon Sawa Lester Clark Jr. |
|
Jaime King Abigail Ross |
|
Lydia Hull Jules |
|
Melise Daya |
|
Russell Wong Wu Zhang |
|
Daniel Bernhardt Silva |
|
Jeff Chase Frankie |
|
Rob de Groot Ralf |
|
Holland Herzfeld Sonny |
|
Tyler Jon Olson Boone |
|
Tony DeMil Axel |
|
Shea Buckner FBI Agent Richland |
|
Justin Yu Male Techie Hostage |
|
Heidi Lewandowski Receptionist |
|
Danni Wang Ling May |
|
Sergio Rizzuto Narco |
|
Josh Altman Realtor Michael |
|
Stephen Oyoung Jiang |
|
Jen Sung Chow |
|
Rosy Hong Female Hostage |
|
Lu Junchang Accountant Hostage |
|
Khalid Ghajji Businessman 1 |
|
Nicholas Verdi Businessman 2 |
|
David William No Businessman 3 |
|
Monica Lopez Aleman Businesswoman |
|
Darko Ostojić Felon 1 |
|
Jesse Pruett Felon 2 |
|
King Wesley Prisoner |
|
Eric Brown Devil's Station Guard |
|
Niko Nedyalkov Devil's Station Guard |
|
Airon Armstrong Devil's Station Guard |
|
Daniel Norris Devil's Station Guard |
|
Morgan Benoit Devil's Station Guard |
|
Shahaub Roudbari Devil's Station Guard |
|
Solomon Brende Devil's Station Guard |
|
Ray Goodwin Devil's Station Guard |
|
Joe Nin Williams Devil's Station Guard |
|
Karl Van Moorsel Prisoner |
|
Brett Praed Prisoner |
|
Larnell Stovall Prisoner |
|
Adam Lytle Prisoner |
|
Michael Lehr Prisoner |
|
Richard Fike Prisoner |
|
Frank Wagoner Prisoner |
Production | Robert Jones | Executive Producer |
Art | Jerry Fleming | Production Design |
Sound | Roland N. Thai | Sound Designer |
Production | George Furla | Producer |
Production | Randall Emmett | Producer |
Writing | John Herzfeld | Screenplay |
Directing | John Herzfeld | Director |
Production | Mark Canton | Producer |
Production | Robbie Brenner | Producer |
Directing | Jan McWilliams | Script Supervisor |
Sound | David Barber | Supervising Sound Editor |
Writing | Miles Chapman | Screenplay |
Production | Martin Blencowe | Executive Producer |
Sound | Víctor Reyes | Music |
Production | Wayne Marc Godfrey | Executive Producer |
Camera | Jacques Jouffret | Director of Photography |
Production | Zack Schiller | Producer |
Sound | David Kitchens | Sound Supervisor |
Costume & Make-Up | Roger J. Forker | Costume Design |
Sound | Steven A. Saltzman | Music Editor |
Sound | Jon Vogl | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Karri Farris | Makeup Department Head |
Visual Effects | Bruno Van Zeebroeck | Special Effects Supervisor |
Crew | Robert 'Rock' Galotti | Armorer |
Camera | Daniel Page McDonough | Camera Operator |
Visual Effects | Alessandro Tibiletti | Compositing Lead |
Art | Janna Roach | Property Master |
Camera | Chris Salamone | Dolly Grip |
Art | Chris Craine | Art Direction |
Costume & Make-Up | Rodney Williamson | Costumer |
Crew | David Greene | Pyrotechnician |
Sound | Michael Miller | ADR Mixer |
Lighting | Paul Postal | Gaffer |
Production | Tamara Henderson | Production Accountant |
Production | Angela Boehm | Casting Director |
Camera | Brian Douglas | Still Photographer |
Crew | Chris Haney | CG Supervisor |
Visual Effects | Franco Valenziano | Visual Effects Producer |
Sound | Ashley Waldron | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Rebecca DeNoewer | Set Costumer |
Sound | Mary Jo Devenney | Sound Mixer |
Sound | Tyler Heath | ADR Mixer |
Sound | Aidan Dykes | ADR Recordist |
Lighting | Kyle Buff | Key Rigging Grip |
Sound | Scott Osowski | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Scott H. Reeder | Hair Department Head |
Production | Ian D. Navran | Production Supervisor |
Sound | Marlowe Taylor | Sound Mixer |
Art | Ryan Tudor | Set Dresser |
Art | Jeffrey Lange | Set Dresser |
Production | Qiu Jie | Producer |
Production | Su Xing | Producer |
Production | Kenny Savoca | Production Coordinator |
Camera | Jesse Beaird | Key Grip |
Production | Kristina Randjelovic | Extras Casting Assistant |
Camera | Mathias Peralta | Dolly Grip |
Art | Angela Gail Schroeder | Set Decoration |
Sound | Tristan Baylis | ADR Mixer |
Art | Leyna Haller | Set Dresser |
Sound | Bob Lacivita | ADR Mixer |
Production | Scott Salter | Extras Casting |
Production | Charles Auty | Executive Producer |
Lighting | Donnie Schneider | Electrician |
Camera | Daniel Wurschl | First Assistant Camera |
Camera | Kyle Pugsley | Key Grip |
Costume & Make-Up | Jacquelyn Adamson | Makeup Artist |
Crew | Schuyler White | Special Effects Technician |
Crew | Marco Nella | Compositor |
Visual Effects | Michele Zelioli | Digital Compositor |
Camera | John Holmes | First Assistant Camera |
Visual Effects | Vittoria Marini | 3D Artist |
Costume & Make-Up | Beki Ingram | Key Makeup Artist |
Production | Jon Galanis | Supervising Producer |
Production | Jacqueline Gallagher | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Karen Young | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Andrea Monroe | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Maggie Dick | Tailor |
Camera | Urban Olsson | Digital Imaging Technician |
Camera | Sean Sweetman | Drone Cinematographer |
Camera | Wendell Adkins | Drone Pilot |
Lighting | Briget Wolfe | Lighting Technician |
Camera | Josh Quiros | Second Assistant Camera |
Sound | Russell McAbee | Boom Operator |
Visual Effects | Muhammed Yusuf Sezer | 3D Modeller |
Visual Effects | Massimiliano Pareschi | Visual Effects Supervisor |
Crew | Rachid Zermani | Special Effects Technician |
Production | Mitch Lowe | Executive Producer |
Production | Ted Farnsworth | Executive Producer |