Escape Room (2019)
Έξι άγνωστοι συναντιούνται σε ένα escape room, το οποίο είναι γεμάτο θανάσιμες παγίδες. Υποχρεωμένοι να συνεργαστούν μεταξύ τους, προσπαθούν να λύσουν μια σειρά από περίπλοκους γρίφους και να δραπετεύσουν.
Director:
Adam Robitel
Writers:
Bragi Schut, Maria Melnik.
Taylor Russell Zoey Davis |
|
Logan Miller Ben Miller |
|
Jay Ellis Jason Walker |
|
Deborah Ann Woll Amanda Harper |
|
Nik Dodani Danny Khan |
|
Tyler Labine Mike Nolan |
|
Yorick van Wageningen Games Master WooTan Yu |
|
Cornelius Geaney Jr. College Professor |
|
Russell Crous Charlie - Jason's Assistant |
|
Bart Fouche Gary - Ben's Boss |
|
Jessica Sutton Allison - Zoey's Roommate |
|
Paul Hampshire Hazmat One |
|
Vere Tindale Minos Security Guard / Hazmat Two |
|
Kenneth Fok Detective Li |
|
Caely-Jo Levy Nurse |
|
Jamie-Lee Money Rosa / 1st Flight Attendant |
|
Jeremy Jess Boado Business Passenger |
|
Inge Beckmann 2nd Flight Attendant |
|
Carl Coetzee Pilot #1 |
|
Katheryn Griffiths Pilot #2 |
|
Gary Green Minos Technician #1 |
|
Raven Swart Minos Technician #2 |
|
Dan Gruenberg Fabricator |
|
Gino Lee Ben's Teenage Friend |
|
Álex Martínez Football Player |
|
Rebecca Riedy Puzzle Maker |
|
Adam Robitel Gabe |
|
Pete Sepenuk Hazmat Joe |
|
Romulus Stoicescu Teen |
|
Mario Tardón Coach |
|
Alfredo Tavares Detective |
Sound | Brian Tyler | Original Music Composer |
Editing | Steve Mirkovich | Editor |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Art | Mark Walker | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Reza Levy | Costume Designer |
Sound | Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Sean McCormack | Supervising Sound Editor |
Production | Christa Schamberger | Casting Director |
Art | Tracy Perkins | Set Decoration |
Production | Ori Marmur | Producer |
Sound | Conrad Kuhne | Sound Mixer |
Writing | Bragi Schut | Screenplay |
Writing | Bragi Schut | Story |
Art | Edward Thomas | Production Design |
Production | Rebecca Rivo | Executive Producer |
Production | Rebecca Rivo | Unit Production Manager |
Production | Bonnie Lee Bouman | Casting |
Production | Tamara Hunter | Casting |
Directing | Adam Robitel | Director |
Production | Calvin Hayward | Production Manager |
Directing | Ria van Heerden | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Simone Stubbs | Makeup & Hair |
Art | Cecelia van Straaten | Art Direction |
Camera | Grant Appleton | Second Unit Director of Photography |
Crew | Grant Hulley | Stunt Coordinator |
Directing | Grant Hulley | Second Unit Director |
Camera | David Bloomer | Still Photographer |
Camera | Marc Spicer | Director of Photography |
Visual Effects | Max Poolman | Special Effects Supervisor |
Sound | Tateum Kohut | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Malwande Sigabi | Art Direction |
Writing | Maria Melnik | Screenplay |
Directing | Andre Weavind | First Assistant Director |
Sound | John Carey | Original Music Composer |
Art | Kerry von Lillienveld | Property Master |
Visual Effects | Byron Tofas | Compositing Lead |
Visual Effects | Marc Bloch | Visual Effects Supervisor |
Directing | Robyn Glaser | Second Assistant Director |
Art | Wynand Smit | Art Direction |
Production | Donovan Roberts-Baxter | Line Producer |
Production | Karina Rahardja | Co-Producer |
Camera | Zann Wienand | Key Grip |
Directing | Carien Smit | Script Supervisor |
Sound | Adrian Methurst | Foley Artist |
Visual Effects | Jeremy Hattingh | Visual Effects Supervisor |
Production | Lynne-Anne Vosloo | Line Producer |
Art | Andrew LemMon | Set Decoration |