Ο Εισβολέας (2019)
Ένα ερωτευμένο ανδρόγυνο, o Scott και η Annie Russell αντίστοιχα, μετακομίζει στην Napa Valley έχοντας βρει εκεί το σπίτι των ονείρων τους. Ωστόσο, ο Charlie Peck, ο άνθρωπος στον οποίο μέχρι τώρα ανήκε το οίκημα μοιάζει να συνδέεται με έναν πολύ περίεργο τρόπο με την κατοικία αυτήν, αφού δεν δείχνει ιδιαίτερα πρόθυμος να τους το παραχωρήσει μια και καλή, με την αδικαιολόγητη κτητικότητά του να θορυβεί ιδιαίτερα τους καινούργιους ιδιοκτήτες. Το ζευγάρι αρχίζει να συνειδητοποιεί πως κάτι ύποπτο τρέχει ειδικά εφόσον η πώληση του ακινήτου επιδιώχτηκε με πολύ ζήλο και εξαιρετικά γρήγορα από μέρους του ‘Charlie’ που πλέον φαίνεται να γνωρίζει κάτι που οι ίδιοι αγνοούν. Οι αιφνιδιαστικές του επισκέψεις και ο εμμονικός τρόπος που θα διεκδικήσει πίσω αυτό που κάποτε ήταν δικό του, θα πυροδοτήσει την ανησυχία των δύο ηρώων οι οποίοι θα βρεθούν αντιμέτωποι με τον παραλογισμό και το βίαιο ξέσπασμα του παραπάνω ανθρώπου.
Director: Deon Taylor
Michael Ealy Scott |
|
Joseph Sikora Mike |
|
Meagan Good Annie |
|
Alvina August Rachel |
|
Dennis Quaid Charlie Peck |
|
Erica Cerra Jillian Richards |
|
Kurt Evans Grady Kramer |
|
Carolyn Anderson Ellen |
|
Lili Sepe Cassidy Peck Thompson |
|
Raylene Harewood Ice Cream Girl |
|
Chris Shields Doctor |
|
Sam Vincent First Officer |
|
Caroline Muthoni Muita Receptionist |
|
Connor Mackay Man on Ladder |
|
Debs Howard Reception Clerk (uncredited) |
|
Lee Shorten Brian (uncredited) |
Production | David Loughery | Executive Producer |
Writing | David Loughery | Writer |
Production | Mark Burg | Producer |
Production | Mark Burg | Executive Producer |
Production | Kim Taylor-Coleman | Casting |
Camera | Daniel Pearl | Director of Photography |
Art | Andrew Neskoromny | Production Design |
Crew | Tanya Allen | Stunt Double |
Editing | Melissa Kent | Editor |
Sound | Geoff Zanelli | Original Music Composer |
Crew | Nancy Kirhoffer | Post Production Supervisor |
Production | Candice Elzinga | Casting |
Crew | Ed Anders | Stunt Coordinator |
Directing | Deon Taylor | Director |
Production | Deon Taylor | Producer |
Production | Jonathan Schwartz | Producer |
Production | Darcy Wild | Supervising Producer |
Art | Ricardo Alms | Set Designer |
Art | Ricardo Alms | Set Dresser |
Crew | Robert Musnicki | Special Effects Coordinator |
Sound | John Sievert | Foley Artist |
Sound | Randy Wilson | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Seth Chernoff | Costume Design |
Production | Brad Kaplan | Producer |
Production | Paul Lougheed | Location Manager |
Sound | Stefan Fraticelli | Foley Artist |
Art | Jesse Joslin | Construction Coordinator |
Sound | Darren King | Supervising Sound Editor |
Sound | Darren King | Supervising ADR Editor |
Sound | Gregory King | Supervising Sound Editor |
Sound | Gregory King | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Karicean Karen Dick | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Karicean Karen Dick | Hair Department Head |
Camera | Scott MacDonald | "B" Camera Operator |
Sound | John-Thomas Graves | ADR Mixer |
Crew | Mike Garthwaite | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Brenda Turner | Key Hair Stylist |
Art | Shannon Murphy | Set Decoration |
Art | Gregory Dewar | Assistant Art Director |
Art | Maurice Woodworth | Assistant Set Decoration |
Editing | Ken O'Keefe | Additional Editor |
Production | Michelle Adams | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Stephanie Nolin | Costume Designer |
Sound | Jon Greasley | Supervising Sound Effects Editor |
Sound | Jon Greasley | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Dan Gamache | Sound Effects Editor |
Sound | Charles O'Shea | Boom Operator |
Art | Adam Catt | Set Dresser |
Camera | Braden Batsford | First Assistant "A" Camera |
Sound | Jason Charbonneau | Foley Artist |
Camera | Vlad Horodinca | "A" Camera Operator |
Production | Heather Kritzer | Unit Production Manager |
Production | Heather Kritzer | Line Producer |
Camera | Benjamin Tubb | First Assistant "B" Camera |
Directing | Corey Jones | Script Supervisor |
Sound | Shachar Boussani | Music Editor |
Production | Martina Smyth | Casting Associate |
Directing | Darren Robson | Second Assistant Director |
Camera | Jackson Harper | First Assistant "B" Camera |
Directing | Andrew Pavel | Second Assistant Director |
Sound | Candice Todesco | Sound Assistant |
Production | David Guillod | Executive Producer |
Art | Kate Ferguson | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Cindy Lou Tache | Key Hair Stylist |
Camera | Sergei Bachlakov | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Lisa Waddell | Key Makeup Artist |
Camera | James Notari | Digital Imaging Technician |
Sound | Jenny Barak | Music Editor |
Production | Roxanne Avent | Producer |
Production | Roxanne Avent | Unit Production Manager |
Production | Teone Taare Te Tuakana | Production Coordinator |
Camera | Robin Lindala | "B" Camera Operator |
Production | Victoria Bullock | Associate Producer |
Directing | Patricia Dyer Walden | First Assistant Director |
Sound | Ron Mellegers | Foley Mixer |
Camera | Jesse Regimbal | Steadicam Operator |
Directing | Stacy Fish | First Assistant Director |
Production | Omar Joseph | Associate Producer |
Art | Ingrid Burgstaller | Set Decoration |
Production | Kraig Killough | Executive Producer |
Production | Wajid Mizra | Executive Producer |
Production | Chester Pitts | Executive Producer |
Production | Ephraim Salaam | Co-Executive Producer |
Production | Robert F. Smith | Executive Producer |
Sound | Graham Timmer | Sound Mixer |
Editing | Susan E. Kim | Assistant Editor |
Crew | Brennan Walstrom | Stunt Driver |
Camera | Josh Crippen | Second Assistant "B" Camera |
Directing | Sina Nazarian | Second Assistant Director |
Art | Joshua Callagan | Property Master |
Directing | Larry Lerner | First Assistant Director |
Camera | Ryan Skeete | "C" Camera Operator |
Sound | Justin Helle | Foley |
Sound | Brad J. Bakelmun | Foley Editor |
Art | Sarah Roach | Assistant Property Master |
Costume & Make-Up | Dion Farrell | Assistant Hairstylist |
Sound | Jonathan Gomez | Assistant Sound Editor |
Camera | Tatiana Hopcraft | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Ryan Cunningham | Second Assistant "A" Camera |
Art | Nathan Fenwick | Graphic Designer |
Camera | Dan Funk | Second Assistant "C" Camera |
Production | Kathy Eyre Candiago | Production Accountant |
Production | Sarah Pennington | Payroll Accountant |
Production | Taseer A. Badar | Co-Executive Producer |
Art | Snežana Savić | Graphic Designer |
Art | Renata Grabovac | Set Dresser |
Art | Emma Badia | Storyboard Artist |
Camera | Terry Garnett | First Assistant "C" Camera |
Costume & Make-Up | Dawn Penner | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tom Pankiewick | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Madison Douglas | Truck Costumer |
Production | Ithon Harrison-Jones | Assistant Location Manager |
Production | Jonathan Whitehead | Assistant Production Coordinator |
Crew | Sean Hamlin | Security Coordinator |
Crew | Rob Juliusson | Craft Service |
Crew | Pamela Panek | Craft Service |