Φρίκη (2020)
Η δεκαεπτάχρονη Μίλι Κέσλερ προσπαθεί να γλυτώσει από τους αιμοβόρους διαδρόμους του σχολείου της και τη μοχθηρία των δημοφιλών μαθητών. Όταν όμως γίνεται η ίδια ο καινούριος στόχος του Χασάπη, του κακόφημου serial killer της πόλης της, τα σχολικά της προβλήματα θα πάψουν να την απασχολούν. Όταν το μυστηριώδες αρχαίο στιλέτο του Χασάπη προκαλεί την ανταλλαγή σωμάτων ανάμεσα στον ίδιο και τη Μίλι, η νεαρή μαθήτρια ανακαλύπτει ότι έχει 24 ώρες να ανακτήσει το σώμα της, προτού η αλλαγή γίνει μόνιμη και παγιδευτεί στη μορφή ενός μεσήλικα μανιακού για πάντα.
Director: Christopher Landon
Vince Vaughn The Butcher |
|
Kathryn Newton Millie Kessler |
|
Celeste O'Connor Nyla Chones |
|
Misha Osherovich Josh Detmer |
|
Uriah Shelton Booker Strode |
|
Dana Drori Charlene Kessler |
|
Katie Finneran Coral Kessler |
|
Melissa Collazo Ryler |
|
Alan Ruck Mr. Bernardi |
|
Brooke Jaye Taylor Mrs. Detmer |
|
Zack Shires Tim Turnipseed |
|
Magnus Diehl Phil |
|
Kelly Lamor Wilson Ginny |
|
Nicholas Stargel Isaac |
|
Mitchell Hoog Evan |
|
Emily Holder Sandra |
|
Jennifer Pierce Mathus Ginny's Mom |
|
Dustin Lewis Ginny's Dad |
|
Alonzo Ward Mr. Daniels |
|
Dane Davenport Deputy Parsons |
|
Nick Arapoglou Deputy Jim Hayworth |
|
Charles Green Frank |
|
Michelle Ladd Woman |
|
Don Stallings Cooter Scriggins |
|
Sarafina King EMT |
|
Tim Johnson Squi |
|
Carter Glade Tobin |
|
Ezra Jeb Sexton Brett |
|
Maria Sager Señora Cayenes |
|
Mario 'Vocol' Booker Patrol Officer |
|
Bennett Tarr Football Fan |
|
Ashley Stepanek Cheerleader |
|
Eugene Shawn Blissfield Valley Beavers Football Player |
|
Shaudry High School Student |
|
Hannah Russell Cheerleader |
|
Juleyka Roche Student |
|
Morgan Monroe Marching Band Member |
|
Eeryn Falk Lubicich HighSchool Student |
|
Déjá Dee Karla Parsley |
|
Athena Akers Ryler's Friend (uncredited) |
|
Catherine Joyce Agan High School Student |
|
Dwayne 'Showtim3' Dyke Jr. Blissfield Valley Beavers Football Player |
Production | Terri Taylor | Casting |
Costume & Make-Up | Tony Gardner | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Tony Gardner | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Joe Bucaro III | Stunt Double |
Directing | Christopher Landon | Director |
Writing | Christopher Landon | Writer |
Sound | Bear McCreary | Original Music Composer |
Sound | Greg Crawford | ADR Mixer |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Production | Jason Blum | Producer |
Camera | Laurie Rose | Director of Photography |
Production | Jeanette Volturno | Executive Producer |
Directing | Fernando Altschul | First Assistant Director |
Art | Tim Pope | Set Decoration |
Production | Couper Samuelson | Executive Producer |
Sound | Trevor Gates | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Baird | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Guy Francoeur | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Karyn Huston | Hair Department Head |
Visual Effects | Bryan Binder | Visual Effects Producer |
Production | Ryan Turek | Co-Producer |
Production | Sarah Domeier Lindo | Casting |
Production | Franses Simonovich | Unit Production Manager |
Production | Franses Simonovich | Co-Producer |
Sound | Matthew Nicolay | Production Sound Mixer |
Editing | Ben Baudhuin | Editor |
Art | Paul J. Hendricks | Art Direction |
Costume & Make-Up | André Freitas | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Jo Caron | Foley Mixer |
Sound | Kristin Catuogno | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Micah Laine | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Whitney Anne Adams | Costume Designer |
Directing | Amir R. Khan | Second Assistant Director |
Crew | Shauna Galligan | Stunt Double |
Sound | Richard Marty Simpson | Boom Operator |
Sound | Paul B. Knox | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Katelyn Barton | Key Makeup Artist |
Sound | Rob Lowry | Music Supervisor |
Production | Jennifer Scudder Trent | Co-Producer |
Art | Hillary Andujar | Production Design |
Production | Courtney Andujar | Associate Producer |
Crew | Ashley Rae Trisler | Stunts |
Writing | Michael Kennedy | Writer |