Παγιδευμένος στην καταιγίδα (2019)
Η υπόθεση εστιάζει σε έναν νέο πατέρα (Benward) ο οποίος βρεθεί από την μια στιγμή στην άλλη να κατηγορείται για τον άγριο φόνο ενός ανθρώπου. Πλέον, καλείται να αποδείξει ότι είναι αθώος αλλά αδυνατεί να ανακαλέσει στη μνήμη του τί πραγματικά συνέβη εκείνη την νύχτα, αφού του έρχονται αποσπασματικά και μπερδεμένα κάποιες εικόνες από τα συγκλονιστικά γεγονότα που έλαβαν χώρα τότε.
Director: Stephen S. Campanelli
Nicolas Cage Walter |
|
KaDee Strickland Fancy |
|
Luke Benward Buddy |
|
Kelsey Grammer Detective Jones |
|
Zulay Henao Officer Newton |
|
Emily Marie Palmer Lisa |
|
Oliver Trevena Officer Garrett |
|
Beatrice Hernandez Patty |
|
Isabella Grace Roark Girl Scout 2 |
|
Haley Milsap Girl Scout 1 |
|
Rob Mars Police 1 |
|
Danny Le Boyer Police 2 |
|
Trey Tycer Hooded Teen |
|
Duncan Casey News Anchor (voice) |
Crew | Rob Mars | Stunt Coordinator |
Art | Dominic Smithers | Set Decoration |
Directing | Lisa Mall | Second Assistant Director |
Production | RJ Collins | Producer |
Production | Justin Begnaud | Executive Producer |
Production | Jeff Rice | Producer |
Production | Jake Seal | Producer |
Production | Andre Relis | Executive Producer |
Directing | Stephen S. Campanelli | Director |
Editing | Eric Potter | Editor |
Art | Kevin C. Lang | Production Design |
Production | Susan Paley Abramson | Casting |
Sound | Mehrnaz Mohabati | ADR Mixer |
Art | Hank Langlois | Set Decoration |
Production | Brent C. Johnson | Unit Production Manager |
Production | Alastair Burlingham | Executive Producer |
Crew | Matt J. Thompson | Stunt Double |
Sound | Josh Atchley | Original Music Composer |
Production | Justine Hempe | Casting |
Writing | Rich Ronat | Writer |
Crew | Niko Nedyalkov | Stunt Double |
Crew | Sam Javanrouh | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Helen Thach | Visual Effects Supervisor |
Sound | Jack Bigelow | Boom Operator |
Sound | Deanna Marano | Sound Effects Editor |
Production | Iver William Jallah | Executive Producer |
Writing | Iver William Jallah | Writer |
Camera | Eric Moynier | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Myeisha Wade | Hair Department Head |
Directing | LaCourtney Garrett | Second Second Assistant Director |
Crew | Juliene Joyner | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Ashley Kent Bolotte | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Michelle Cardoza | Hair Department Head |
Sound | Andrea Calaprice | Sound Mixer |
Directing | James J. Cullinane | First Assistant Director |
Crew | Chuck Lucia | Special Effects Coordinator |