Project X (2012)
Το "Project X" παρακολουθεί τρεις φαινομενικά ανώνυμους τελειόφοιτους λυκείου, στην προσπάθεια τους να γίνουν δημοφιλείς στο σχολείο. Η ιδέα τους; Απλή και αθώα: να κάνουν ένα πάρτι που δεν θα ξεχάσει κανείς… τίποτα όμως δεν μπορεί να τους προετοιμάσει γι αυτή τη βραδιά. Σε χρόνο ρεκόρ, το πάρτι θα το μάθουν οι πάντες, σε μια βραδιά που όνειρα θα καταστραφούν, ονόματα θα κηλιδωθούν και θρύλοι θα γεννηθούν.
Director:
Nima Nourizadeh
Writers:
Michael Bacall, Matt Drake.
Thomas Mann Thomas Kub |
|
Oliver Cooper Costa |
|
Jonathan Daniel Brown JB |
|
Dax Flame Dax |
|
Kirby Bliss Blanton Kirby |
|
Brady Hender Everett |
|
Nick Nervies Tyler |
|
Alexis Knapp Alexis |
|
Miles Teller Miles Teller |
|
Peter MacKenzie Dad |
|
Caitlin Dulany Mom |
|
Rob Evors Rob |
|
Rick Shapiro T-Rick |
|
Martin Klebba Angry Little Person |
|
Pete Gardner Older Guy |
|
Nichole Sakura JB's Girl |
|
Sam Lant Freshman Party Crasher |
|
Henry Michaelson Freshman Party Crasher |
|
Brendan Miller Brendan |
|
Brent Tarnol Locker Room Guy |
|
Kyle Kwasnick Locker Room Guy |
|
David Sanchez High School Student |
|
Ayydé Vargas High School Student |
|
Chelsea Carbaugh-Rutland High School Student |
|
Zach Lasry High School Student |
|
Michael C. Stretton High School Student |
|
Andrew Harbour High School Student |
|
Allan Chanes High School Student |
|
Holden Morse High School Student |
|
Raz Mataz Partygoer |
|
Briana Mari Wilde Partygoer |
|
Jarod Einsohn Partygoer |
|
Chet Hanks Party Goer |
|
Julian Evans Partygoer |
|
Jesse Marco DJ |
|
Chic Daniels Police Officer |
|
Kevin Dunigan Police Officer |
|
Colleen Flynn Mrs. Stillson |
|
Sophia Santi Hispanic Neighbor |
|
Jodi Harris Older Guy's Wife |
|
Frank Buckley Channel 6 Reporter |
|
Serene Branson Channel 8 Reporter |
|
Robb Reesman Police Captain |
|
Kevin Ryder Kevin |
|
Gene Baxter Bean |
|
Big Boy Big Boy |
|
Jimmy Kimmel Jimmy Kimmel |
|
Jillian Warry Barberie Herself |
|
Ciara Hanna Ecstasy Girl (uncredited) |
|
Catherine Lidstone Partygoer (Uncredited) |
|
Patrick Phan Partygoer (uncredited) |
|
Shawn Turner Party Jock (uncredited) |
Production | Joel Silver | Executive Producer |
Crew | Todd Bryant | Stunts |
Crew | Eugene Collier | Stunts |
Sound | Dane A. Davis | Sound Designer |
Production | Marty P. Ewing | Executive Producer |
Production | Juel Bestrop | Casting |
Crew | Allan Graf | Stunt Coordinator |
Directing | Allan Graf | Second Unit Director |
Production | Steve Richards | Executive Producer |
Art | Bill Brzeski | Production Design |
Production | Todd Phillips | Producer |
Writing | Michael Bacall | Screenplay |
Writing | Michael Bacall | Story |
Production | Scott Budnick | Executive Producer |
Production | Seth Yanklewitz | Casting |
Production | Andrew Rona | Executive Producer |
Crew | Danny Downey | Stunts |
Crew | Derek Graf | Stunts |
Crew | Lauren Mary Kim | Stunts |
Crew | Zack Duhame | Stunts |
Crew | Natascha Hopkins | Stunts |
Writing | Matt Drake | Screenplay |
Production | Alex Heineman | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Keith Sayer | Makeup Department Head |
Camera | Ken Seng | Director of Photography |
Editing | Jeff Groth | Editor |
Crew | Jessie Graff | Utility Stunts |
Crew | Terry Jackson | Stunts |
Crew | Harry Wowchuk | Stunt Driver |
Visual Effects | Harold Parker | VFX Artist |
Costume & Make-Up | Rebecca DeHerrera | Makeup Artist |
Directing | Nima Nourizadeh | Director |
Crew | Ashton Moio | Stunts |
Visual Effects | Bryan Godwin | Visual Effects Supervisor |
Crew | Sara Holden | Stunts |
Art | Timothy M. Earls | Set Designer |
Crew | Timothy Eulich | Stunt Double |
Sound | Tom Ozanich | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Amy Lederman | Makeup Artist |
Sound | Bill R. Dean | Sound Effects Editor |
Art | Lisa K. Sessions | Set Decoration |
Sound | Mark Larry | Supervising Sound Editor |
Sound | Brad Sherman | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Jamison Huber | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Richard Malzahn | VFX Artist |
Visual Effects | Brian Drewes | Visual Effects Producer |
Art | Desma Murphy | Art Direction |
Visual Effects | Connor Meechan | Visual Effects Supervisor |
Crew | Nico Woulard | Stunts |
Crew | Danielle Taddei | Stunts |
Crew | Jessica Harbeck | Stunts |
Visual Effects | Joe Henke | Visual Effects Supervisor |
Crew | Katie Eischen | Stunts |
Crew | Courtney Schwartz | Stunts |
Crew | Jeffrey G. Barnett | Stunts |
Art | Darren Patnode | Set Dresser |
Crew | Seth Duhame | Stunts |
Costume & Make-Up | Nezha Dakil | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Alison McCosh | Costume Design |
Crew | Riley Harper | Stunts |
Visual Effects | P. Whitney Gearin | Visual Effects Producer |
Art | Kiel Gookin | Assistant Art Director |
Crew | Jim Stephan | Stunt Double |
Visual Effects | Robby Geis | VFX Artist |
Crew | Brian Munce | Stunts |
Crew | Chris Brewster | Stunts |
Visual Effects | Arnon Manor | Visual Effects Producer |
Art | Adan Avila | Set Dresser |
Art | Michael Mestas | Set Dresser |
Crew | Luci Romberg | Stunts |
Crew | William R. Spencer | Stunts |
Crew | Zac Henry | Stunt Double |
Crew | Suzanne Reed | Stunts |
Art | Raymond Waff | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Jessie Delmore | Set Costumer |
Crew | Naomi Peters | Stunts |