Όταν Γνώρισα την Πόλυ (2004)
Η άκρως προγραμματισμένη ζωή ενός επιτυχημένου ασφαλιστή ανατρέπεται όταν η γυναίκα του τον εγκαταλείπει στο μήνα του μέλιτος. Ενώ προσπαθεί να βάλει τα πάντα σε τάξη, συναντά και ερωτεύεται μια ριψοκίνδυνη παιδική του φίλη...
Director: John Hamburg
Ben Stiller Reuben Feffer |
|
Jennifer Aniston Polly Prince |
|
Philip Seymour Hoffman Sandy Lyle |
|
Debra Messing Lisa Kramer |
|
Alec Baldwin Stan Indursky |
|
Hank Azaria Claude |
|
Bryan Brown Leland Van Lew |
|
Jsu Garcia Javier |
|
Michele Lee Vivian Feffer |
|
Bob Dishy Irving Feffer |
|
Missi Pyle Roxanne |
|
Judah Friedlander Dustin |
|
Kevin Hart Vic |
|
Masi Oka Wonsuk |
|
Kym Whitley Gladys |
|
Amy Hohn Cheryl |
|
Nathan Dean Mitch |
|
Cheryl Hines Catering Manager |
|
Caroline Aaron Wedding Coordinator |
|
Christina Kirk Party Hostess |
|
Todd Stashwick Security Officer |
|
Robb Skyler Basketball Player |
|
Edward Conna Basketball Player |
|
Bruce Nozick Executive Chef |
|
Mark Adair-Rios Cake Decorator |
|
Michael Shamberg Van Lew Executive |
|
Nick Jameson Van Lew Executive |
|
Richard Willgrubs AFLAC Executive |
|
Ronald Hunter Peanut Vendor |
|
David Baron Rabbi |
|
James DuMont Larry |
|
Nicholas Benevento Wedding Photographer |
|
Jeff Ross Wedding Band Leader |
|
Mitch Silpa JC Superstar Director |
|
Robert M. Koch Partygoer |
|
Money Mark Salsa Band Leader |
|
Theodore Shapiro Hector |
|
Claudia Tenorio Gonzales Salsa Singer |
|
Carmit Bachar Salsa Dancer |
|
Marco De La Cruz Salsa Dancer |
|
Alison Faulk Salsa Dancer |
|
Tomasina Parrott Salsa Dancer |
|
Gustavo Vargas Salsa Dancer |
|
Allen Walls Salsa Dancer |
|
Rudy Zalez Salsa Dancer |
|
Paul Blazeak Salsa Band |
|
Richard Barron Salsa Band |
|
George Balmaseda Salsa Band |
|
Leslie Drayton Salsa Band |
|
Jose Espinosa Salsa Band |
|
Walter Miranda Salsa Band |
|
Alfredo Ortiz Salsa Band |
|
Phillip Ranelin Salsa Band |
|
Michael Wong Salsa Band |
|
Adrienne Ash JC Superstar Singer |
|
Christine Barger JC Superstar Singer |
|
Toni Blair JC Superstar Singer |
|
Eugenia Care JC Superstar Singer |
|
Mari Endo JC Superstar Singer |
|
Mike Fujimoto JC Superstar Singer |
|
Gustavo Hernandez JC Superstar Singer |
|
Monique Jongs JC Superstar Singer |
|
Anjulie Marriott JC Superstar Singer |
|
Jeffrey Sherrard JC Superstar Singer |
|
Ryan Cross JC Superstar Band |
|
Anthony King JC Superstar Band |
|
Vernon Neilly JC Superstar Band |
|
Stuart Silverstein JC Superstar Band |
Production | Danny DeVito | Producer |
Camera | Seamus McGarvey | Director of Photography |
Editing | Nick Moore | Editor |
Sound | Theodore Shapiro | Original Music Composer |
Production | Michael Shamberg | Producer |
Production | Stacey Sher | Producer |
Sound | Dan Yale | Foley Supervisor |
Lighting | Dayton Nietert | Gaffer |
Crew | Anne Fletcher | Choreographer |
Production | Jane Bartelme | Executive Producer |
Directing | John Hamburg | Director |
Writing | John Hamburg | Writer |
Sound | Goro Koyama | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Valli O'Reilly | Makeup Artist |
Art | Andrew Laws | Production Design |
Directing | Daniel Silverberg | First Assistant Director |
Sound | Randall Poster | Music Supervisor |
Sound | Jim Dunbar | Music Consultant |
Editing | William Kerr | Editor |
Production | Kathleen Chopin | Casting |
Costume & Make-Up | Cindy Evans | Costume Design |
Art | Martin Whist | Art Direction |
Crew | Pete Antico | Stunts |
Crew | Alex Daniels | Stunt Coordinator |
Directing | Alex Daniels | Second Unit Director |
Visual Effects | David S. Williams Jr. | Compositing Supervisor |
Editing | Peggy Eghbalian | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Ann Pala | Key Makeup Artist |
Crew | JoAnn Fregalette Jansen | Choreographer |
Production | Eric Zuckerman | Casting Associate |
Directing | Don H. Julien | Second Second Assistant Director |
Production | Daniel M. Stillman | Unit Production Manager |
Art | Tim Y. Wetzel | Assistant Property Master |
Crew | Danielle Burgio | Stunts |
Crew | Steven Lambert | Stunts |
Crew | Janie Liszewski | Stunts |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | Bruce Fowler | Sound Mixer |
Art | Greg Berry | Set Designer |
Art | Don Diers | Set Decoration |
Art | Mary Saisselin | Set Designer |
Production | Daniel S. Levine | Executive Producer |
Crew | Tim Rigby | Stunts |
Crew | Peewee Piemonte | Stunts |
Lighting | Paul Arnold | Electrician |
Costume & Make-Up | Amy Schmiederer | Assistant Makeup Artist |
Crew | Carolyn Sapp Daniels | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Lori DeLapp | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Felicity Bowring | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Laura Marolakos | Key Costumer |
Sound | Tanya Noel Hill | Music Editor |
Editing | Robert Grieve | Dialogue Editor |
Sound | Jeffrey A. Humphreys | Utility Sound |
Camera | George Billinger III | Camera Operator |
Camera | George Billinger III | Steadicam Operator |
Art | Jonas Kirk | Construction Coordinator |
Directing | Annie Welles | Script Supervisor |
Production | Molly Allen | Location Manager |
Camera | Mitch Dubin | Camera Operator |
Sound | Darren King | Supervising Sound Editor |
Editing | Joel Shryack | Dialogue Editor |
Art | Miles Teves | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Janet Sobel | Key Costumer |
Crew | Kathryn Donovan | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Naomi Donne | Hairstylist |
Production | Marc A. Hammer | Production Coordinator |
Art | Robert W. Joseph | Leadman |
Production | Trent Broin | Production Assistant |
Crew | Gregory J. Barnett | Stunts |
Production | Kei Rowan-Young | Assistant Location Manager |
Costume & Make-Up | Kelvin R. Trahan | Hair Department Head |
Sound | Charles Martin Inouye | Supervising Music Editor |
Editing | Laura Steiger | Associate Editor |
Art | Todd Ellis | Property Master |
Art | Kacy Magedman | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Trish Almeida | Key Hair Stylist |
Camera | Jeremiah Kent | Camera Trainee |
Crew | Richard Patterson | Digital Supervisor |
Crew | Chris Brenczewski | Special Effects Technician |
Camera | Stanley Fernandez Jr. | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Joanna Brett | Wardrobe Supervisor |
Production | Anders Bard | Associate Producer |
Camera | Steven Meizler | First Assistant Camera |
Sound | Geoffrey Patterson | Sound Mixer |
Production | Karen Meisels | Casting Associate |
Crew | Lisa Rodgers | Post Production Supervisor |
Production | Margaret Doversola | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Chris McMillan | Hairstylist |
Camera | Tracy Bennett | Still Photographer |
Sound | Richard Van Dyke | Production Sound Mixer |
Editing | Terry Claborn | Color Timer |
Production | Abbie Ludwig | Second Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Yulia Gershenzon | Costumer |
Crew | Greg Curtis | Special Effects Coordinator |
Sound | Joseph Schultz | Assistant Sound Editor |
Sound | Kerry P. Brown | Music Editor |
Camera | Mark Spath | First Assistant Camera |
Lighting | Kelly Clear | Chief Lighting Technician |
Sound | Philip Rogers | ADR Recordist |
Visual Effects | Shaina Holmes | Digital Compositor |
Art | Scott Morgan | Art Department Assistant |
Camera | Art Bartels | Key Grip |
Crew | Ronald Hairston Jr. | Craft Service |
Crew | Rick Chouinard | Transportation Captain |
Crew | Greg Van Dyke | Transportation Co-Captain |
Crew | Michelle Rothburgh | Visual Effects Editor |
Editing | Clark Campbell | First Assistant Editor |
Production | Charles W. Francis | Production Accountant |
Sound | Benjamin Wienert | Boom Operator |
Sound | Matthew C. May | Assistant Sound Editor |
Sound | Andrew Bracken | Foley Editor |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Production | Jenny Fumarolo | Production Secretary |
Editing | David Raymond | Assistant Editor |
Crew | James C. Taylor | Transportation Coordinator |
Camera | Paul Toomey | Camera Loader |
Directing | Lisa Bloch-Tobey | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Annie Laoparadonchai | Set Costumer |
Lighting | Michael Amorelli | Rigging Gaffer |
Art | Steve Werblun | Storyboard Designer |
Camera | Jack Glenn | Dolly Grip |
Camera | Patrick Shelby | Best Boy Grip |
Art | David Scott | Graphic Designer |
Sound | Dylan A. Flores | ADR Mixer |
Production | Lisa S. Beasley | Assistant Production Coordinator |
Crew | Jennifer Brusciano | Stunt Double |
Production | Elizabeth Dean | Post Production Coordinator |
Camera | Tom Jordan | Second Assistant Camera |
Art | Greg Kupiec | Title Designer |
Camera | Chuck Moya | Camera Loader |
Visual Effects | Andrew Tucker | Lead Animator |
Production | Rachel Swenson | Location Coordinator |
Lighting | Christopher A. Zwirner | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | Marybeth Martin-Eck | First Assistant Accountant |
Crew | Cheryl Bell Hawley | Intern |
Production | Alexander C. Sohn | Payroll Accountant |
Crew | Samantha Lea Smith | Stunt Double |