Ο Προστάτης (2021)
Ένας βετεράνος πεζοναύτης θα βρεθεί στο λάθος σημείο και την λάθος στιγμή. Αναγκαστικά θα κρατήσει υπό την προστασία του ένα μικρό αγόρι ενώ ταυτόχρονα ένα από τα πιο σκληρά καρτέλ ναρκωτικών του Μεξικό τους καταδιώκουν.
Director: Robert Lorenz
Liam Neeson Jim |
|
Jacob Perez Miguel |
|
Katheryn Winnick Sarah |
|
Teresa Ruiz Rosa |
|
Sean A. Rosales Hernando |
|
Jose L. Vasquez Isidro |
|
Juan Pablo Raba Maurico |
|
Alfredo Quiroz Carlos |
|
Antonio Leyba Rigo |
|
Dylan Kenin Randall |
|
Luce Rains Everett |
|
Ann Barrett Richards Bartender Clara |
|
Clark Sanchez Migrant |
|
Alex Knight Bank Man |
|
David DeLao Coyote |
|
Harry Maldonado Teenager |
|
Elias Gallegos Agent |
|
Yediel Quiles Jorge |
|
Christian Hicks Danny |
|
Grayson Berry Customs Officer |
|
Esodie Geiger K9 Officer |
|
Amber Midthunder Gas Station Clerk |
|
Jose Mijangos Emilio |
|
Roger Jerome Otto |
|
Rose Leininger Waitress |
|
Lelia Symington Young Woman in Car |
|
Chase Mullins Boyfriend |
|
Vic Browder Trooper |
|
Charles David Richards Gun Store Owner |
|
Assad Khaishgi Motel Clerk |
|
Jared Corum Deputy |
|
Kellen Boyle Dalton |
|
Tommy Lafitte Minister |
|
Jeremy Evitts Tattooed Man |
|
Scott Shirai Store Owner |
|
Patricia Rodriguez Aunt |
|
Chris Breen Restaurant Patron (uncredited) |
|
Jeffrey Cain Pedestrian (uncredited) |
|
Shawn Cody Calvert Laborer (uncredited) |
|
Cynthia Casaus Tourist at the Market (uncredited) |
|
Sonny Ciarlillo Pedestrian (uncredited) |
|
Richard Fike Truck Driver (uncredited) |
|
Gary Flamik Street Crowd Spectator (uncredited) |
|
Reese Foster Border Patrol Officer (uncredited) |
|
Brian Gackowski Store Clerk (uncredited) |
|
Adam Hicks Border Patrol Agent (uncredited) |
|
Garrett Ielapi Cartel Thug (uncredited) |
|
Mike Kuse Bordel Patrol Officer (uncredited) |
|
James LaPrelle Border Crossing Pedestrian (uncredited) |
|
Dustin Pennington Contractor (uncredited) |
|
Gonzalo Robles Latino Thug (uncredited) |
|
Destiny Pearl Salgado Child Playing Soccer (uncredited) |
|
Melissa Santiago Church Bake Sale Lady (uncredited) |
|
Cheo Tapia Border Driver (uncredited) |
|
Ming Wang Pedestrian (uncredited) |
|
Lew Wurdeman Border Crossing Pedestrian (uncredited) |
Editing | Luis Carballar | Editor |
Directing | Robert Lorenz | Director |
Production | Robert Lorenz | Producer |
Writing | Robert Lorenz | Writer |
Production | Tom Ortenberg | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Francisco X. Pérez | Makeup Department Head |
Art | Wilhelm Pfau | Set Decoration |
Production | Mark Williams | Producer |
Art | Charisse Cardenas | Production Design |
Production | Warren T. Goz | Producer |
Production | Nicolas Chartier | Executive Producer |
Production | Jonathan Deckter | Executive Producer |
Sound | Sean Callery | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Peggy Stamper | Costume Design |
Crew | Eric Bergman | Post Production Consulting |
Visual Effects | Jamison Scott Goei | Visual Effects Supervisor |
Production | Phillip Dawe | Associate Producer |
Production | David Rumble | Location Manager |
Camera | Ursula Coyote | Still Photographer |
Production | Tai Duncan | Producer |
Lighting | Lamarr Gray | Best Boy Electric |
Crew | Graham Elliott | Transportation Coordinator |
Camera | Mark Patten | Director of Photography |
Production | Chelsea Ellis Bloch | Casting |
Production | Mark David Katchur | Executive Producer |
Crew | David Greene | Special Effects Coordinator |
Production | Marisol Roncali | Casting |
Writing | Chris Charles | Writer |
Art | Greg Gonzalez | Property Master |
Camera | Jeff Bettis | Grip |
Art | Giovanna Anderson | Art Department Coordinator |
Sound | Marlowe Taylor | Sound Mixer |
Crew | Chad Ball | Special Effects Technician |
Writing | Danny Kravitz | Writer |
Editing | Herbert Dwight Raymond IV | First Assistant Editor |
Art | Bryan Chapman | Construction Buyer |
Production | Sarah Mummey | Production Assistant |
Costume & Make-Up | Katherine Wellman | Set Costumer |
Crew | Eli Jeffree Zen | Stunt Double |
Production | Eric Gold | Producer |
Production | James Masciello | Executive Producer |
Production | Trevor Osmond | Associate Producer |
Production | Sam Patton | First Assistant Accountant |
Camera | Josh Quiros | Assistant Camera |
Production | Matthew Sidari | Executive Producer |
Art | Gregory G. Sandoval | Art Direction |
Crew | Leah Hopkins | Stunt Double |
Camera | R. Alex Cintron | Grip |
Lighting | Stephen Hanna | Lighting Technician |
Lighting | Fredrick Sinayor | Lighting Technician |
Camera | René Vargas | Assistant Camera |
Art | Tim Kanieski | Location Scout |
Crew | Michael Thomas Garcia | Transportation Captain |
Production | Sean Cardinalli | Assistant Production Coordinator |
Production | Sebastian Perry | Associate Producer |
Production | Mitchell Zhang | Associate Producer |
Production | Michael Wexler | Executive Producer |