Εξωγήινος Κίνδυνος (2020)
Έπειτα από μια επιδημία που αποδεκάτισε τον πληθυσμό της Γης, ένα διαστημόπλοιο με επιζώντες ταξιδεύει με προορισμό έναν νέο κατοικήσιμο πλανήτη. Σύντομα, το πλήρωμά του ανακαλύπτει την ύπαρξη μιας εχθρικής εξωγήινης οντότητας...
Director: John Suits
Bruce Willis Clay Young |
|
Thomas Jane Admiral Adams-King |
|
Cody Kearsley Noah |
|
Rachel Nichols Chambers |
|
Kassandra Clementi Hayley |
|
Johnny Messner Blue |
|
Corey Large Lincoln |
|
Callan Mulvey Teek |
|
Timothy V. Murphy Stanley |
|
Johann Urb Shady |
|
Angela Plagmann | |
Ralf Moeller Vyrl |
|
Alexander Kane Mike Riggins |
|
Angie Pack Ortega |
|
Swen Temmel Fitzgerald |
|
Adam Huel Potter Bama |
Production | Stephen J. Eads | Executive Producer |
Production | Johnny Messner | Executive Producer |
Sound | Scott Glasgow | Music |
Production | Corey Large | Producer |
Writing | Corey Large | Writer |
Costume & Make-Up | Roy Knyrim | Makeup Effects Designer |
Production | Danny Roth | Producer |
Directing | John Suits | Director |
Editing | John Suits | Editor |
Production | Benjamin Krause | Executive Producer |
Production | John Mehrer | Line Producer |
Production | John Mehrer | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Cat Bernier | Special Effects Key Makeup Artist |
Production | Chadwick Struck | Casting |
Crew | Van Ayasit | Stunt Coordinator |
Production | Mary Aloe | Executive Producer |
Crew | Elizabeth Davidovich | Stunt Double |
Art | David Dean Ebert | Production Design |
Sound | Joe Barrucco | Sound Designer |
Sound | Joe Barrucco | Supervising Sound Editor |
Sound | Joe Barrucco | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Aaron Drake | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Matt Falletta | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Laffrey Witbrod | Second Unit Director of Photography |
Camera | Philip Johnson | "B" Camera Operator |
Editing | Nicholas Larrabure | Additional Editing |
Sound | Kristopher Laflamme | Sound Effects Editor |
Sound | Kristopher Laflamme | Foley |
Crew | Ryan Binaco | Creative Consultant |
Production | Shanan Becker | Executive Producer |
Production | Bill Bromiley | Executive Producer |
Production | Ness Saban | Executive Producer |
Crew | Ben Aycrigg | Stunts |
Costume & Make-Up | Kimberly Matela | Costume Design |
Crew | Stuart F. Wilson | Stunt Double |
Sound | Phil Perpich | Production Sound Mixer |
Art | Brian Massey | Art Direction |
Crew | Kevin Kem | Stunt Double |
Production | Ryan Charles Griffin | Executive Producer |
Crew | Billy Bussey | Stunts |
Production | Jonathan Saba | Executive Producer |
Editing | Robert Crosby | Digital Intermediate Colorist |
Camera | Hart Jacquez | First Assistant "A" Camera |
Camera | Philip Nathanael | Camera Operator |
Crew | Surawit Sae Kang | Stunts |
Editing | Brandon Bernier | Assistant Editor |
Production | Alexander Kane | Executive Producer |
Art | Jere Sallee | Art Direction |
Editing | Persephanie Engel | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Allie Shehorn | Special Effects Makeup Artist |
Production | Seth Needle | Executive Producer |
Crew | Jess Durham | Stunt Double |
Directing | Logan Thomas Peterson | First Assistant Director |
Sound | Barry Rathbun | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Jordan Sanders | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Nathan Ward | Grip |
Visual Effects | Daniel Calvo | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Daniel Calvo | Visual Effects Producer |
Production | Andrew Kotliar | Executive Producer |
Production | Elizabeth Zavoyskiy | Executive Producer |
Production | Edward Drake | Executive Producer |
Writing | Edward Drake | Writer |
Visual Effects | Joaquín Kierbel | VFX Artist |
Art | Melissa Woods | Production Design |
Art | Jacob Palmer | Set Decoration |
Camera | Will Stone | Director of Photography |
Camera | Will Stone | "A" Camera Operator |
Production | Danny H. Chan | Executive Producer |
Camera | Jeremy Crouch | Key Grip |
Directing | Alina Verenich | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Maggie Hudak | Key Costumer |
Lighting | Hailey Hannigan | Best Boy Electric |
Camera | Olivia Schweikert | Second Assistant "A" Camera |
Art | Phillip Joe Luke | Set Dresser |
Camera | Harrisen Logan Howes | Second Assistant "A" Camera |
Production | Mike Donovan | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Claire Mints | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Julia Galimore | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Chelsea Lee | Key Makeup Artist |
Lighting | Chase Yarbrough | Gaffer |
Lighting | Chase Yarbrough | Chief Lighting Technician |
Directing | Amy Gilbert | Script Supervisor |
Art | Cory Alan Cooper | Construction Coordinator |
Art | Shay Rhonemus | Set Dresser |
Art | Cat Waller | Swing |
Art | Andrew Stone | Storyboard Artist |
Camera | Aaron Rosene | First Assistant "B" Camera |
Camera | Addison Brown | Digital Imaging Technician |
Lighting | David Seth Chapman | Electrician |
Camera | Adolf Steele | Key Grip |
Camera | Harley Shooke | Best Boy Grip |
Camera | Andrew Webster | Grip |
Camera | Daniel Shippey | Still Photographer |
Crew | Roy Kynrim | Special Effects Coordinator |
Crew | Nico Holodowsky | Compositor |
Visual Effects | Nahuel Belich | VFX Artist |
Visual Effects | David Teres | VFX Artist |
Visual Effects | Lucas Orueta | Character Designer |
Production | Roger Dorman | Executive Producer |