Shadow in the Cloud (2020)
Στη διάρκεια του Β’ΠΠ, μία πιλότος ανεβαίνει σε ένα βομβαρδιστικό με μια μυστική αποστολή κι ένα φορτίο του οποίου το περιεχόμενο είναι απόρρητο, προκαλώντας την καχυποψία του πληρώματος...
Director: Roseanne Liang
Chloë Grace Moretz Maude Garrett |
|
Nick Robinson Stu Beckell |
|
Beulah Koale Anton Williams |
|
Taylor John Smith Walter Quaid |
|
Callan Mulvey John Reeves |
|
Benedict Wall Tommy Dorn |
|
Byron Coll Terrence Taggart |
|
Joe Witkowski Bradley Finch |
|
Liam Legge Baby |
|
Asher Bridle Baby |
|
Ryan Cooper WWII Cartoon Narrator (voice) (uncredited) |
Sound | Karyn Rachtman | Music Supervisor |
Art | Gary Mackay | Production Design |
Sound | Phil Heywood | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Production | Terry Dougas | Executive Producer |
Crew | Robert Young | Stunt Double |
Visual Effects | Jason Durey | Special Effects Supervisor |
Camera | Kayne Asher | Key Grip |
Art | Mike Becroft | Standby Art Director |
Writing | Max Landis | Writer |
Crew | Tim Wong | Stunt Coordinator |
Production | Brian Kavanaugh-Jones | Producer |
Production | Kelly McCormick | Producer |
Directing | Roseanne Liang | Director |
Writing | Roseanne Liang | Writer |
Production | Annie Marter | Executive Producer |
Production | Tom Hern | Producer |
Directing | Tom Hern | Second Unit Director |
Camera | Kit Fraser | Director of Photography |
Sound | Mahuia Bridgman-Cooper | Original Music Composer |
Camera | Kirsty Griffin | Still Photographer |
Directing | Laura Miles | Script Supervisor |
Editing | Tom Eagles | Editor |
Directing | Hamish Gough | First Assistant Director |
Camera | Andrew McGeorge | Second Unit Director of Photography |
Crew | Jacque Drew | Dialect Coach |
Production | Chelsea Ellis Bloch | Casting |
Sound | Gareth Van Niekerk | Sound Effects Editor |
Sound | Mary Ramos | Music Consultant |
Production | Paris Kasidokostas Latsis | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Nat Van Halle | Costume Standby |
Camera | Ben Rowsell | First Assistant "A" Camera |
Sound | Amy Barber | Sound Designer |
Production | Stu Turner | Local Casting |
Production | Marisol Roncali | Casting |
Production | Belindalee Hope | Co-Producer |
Production | Fred Berger | Producer |
Costume & Make-Up | Kristin Seth | Costume Design |
Costume & Make-Up | Gabrielle Jones | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Gabrielle Jones | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Gabrielle Jones | Prosthetic Designer |
Production | Jean-Luc De Fanti | Executive Producer |
Sound | Jeffrey Roy | ADR Mixer |
Art | Dylan Coburn | Storyboard Artist |
Camera | Jonathan Bowes-Onions | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Jacqueline Lee Geurts | Stunts |
Production | Sara Stone | Casting Assistant |
Directing | Sophie Calver | Second Assistant Director |
Sound | Beau Emory | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Dianne Ensor | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Dianne Ensor | Key Makeup Artist |
Crew | Courtney Mayhew | Unit Publicist |
Production | Alana Henderson | Assistant Production Coordinator |
Camera | David Hammond | First Assistant "B" Camera |
Production | Jaya Beach-Robertson | Production Assistant |
Camera | George Hennah | "B" Camera Operator |
Camera | George Hennah | First Assistant "A" Camera |
Sound | Nick Buckton | Supervising Sound Editor |
Sound | Greg Junovich | Sound Supervisor |
Production | Jonathan Harding | First Assistant Accountant |
Editing | Clare Burlinson | Colorist |
Costume & Make-Up | Dan Perry | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Dan Perry | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Fred Enholmer | Sound Mixer |
Sound | Alexis Feodoroff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Emile de la Rey | Music Editor |
Production | Sandra Yee Ling | Executive Producer |
Art | Mark Stephen | Art Direction |
Visual Effects | Anneka Fris | Animation Supervisor |
Production | Keely Meechan | Production Runner |
Crew | Tanya Bidois | Special Effects Coordinator |
Sound | Jordan Smith | Foley |
Production | Alexander Borgers | Co-Producer |
Production | Marc Tyron | Production Accountant |
Production | Tameka Sowman Vahatau | Production Assistant |
Crew | Aaron Gibson | Transportation Captain |
Visual Effects | Joe Howes | Visual Effects |
Sound | Jenna Ackerman | Music Coordinator |
Directing | Olivier Campana | Third Assistant Director |
Camera | Jamieson Montgomery | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | Sam Jellie | Gaffer |
Camera | Nick Willoughby | Second Assistant "A" Camera |
Art | Mela Blackwell | Property Master |
Sound | Tim Chaproniere | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Kawhia Chambers | Stunts |
Visual Effects | Jason Astley | VFX Artist |
Costume & Make-Up | Miriam Silvester | Costume Illustrator |
Visual Effects | Stephen Unterfranz | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Steven McKendry | Visual Effects Producer |
Crew | Lucy O'Connor | Stunt Double |
Camera | Jake Stanton | Second Assistant "B" Camera |
Camera | David Steel | First Assistant "B" Camera |
Camera | Michael Urban | Digital Imaging Technician |
Camera | James Elliston | Digital Imaging Technician |
Camera | Isaac Spedding | Digital Imaging Technician |
Sound | Gerry Parke | Boom Operator |
Lighting | Nicklaus Pretscherer | Best Boy Electric |
Camera | Craig Johnson | Best Boy Grip |
Camera | Mickaele Evans | Grip |
Costume & Make-Up | Barbara Tee | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Rachel Johanson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Rachel Johanson | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Pilar Alegre | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Pilar Alegre | Hairstylist |
Production | Karla Wallace | Production Manager |
Production | Andrew Marshall | Production Coordinator |
Production | Dakota Zemke-White | Production Runner |
Production | Joe Fisher | Casting Associate |
Production | Sinead Fitzgerald | Casting Assistant |
Crew | Riley Phillips-Harris | Stunts |
Art | Tane Jarrett | Set Decoration |
Camera | Jennifer Raoult | Still Photographer |
Camera | Geoff Short | Still Photographer |
Sound | Sam Moore | Foley |
Visual Effects | Kay Hoddy | Rotoscoping Artist |