Scott Strader The Kid |
|
Perry Lang Jeff |
|
Mariska Hargitay Nicole |
|
Richard Roundtree Chip |
|
R. G. Armstrong Bettlebom |
|
Stoney Jackson Andy |
|
Adam Mills Tex |
|
Trinidad Silva Chito |
|
Donald Gibb Ripper |
|
Tom Shadyac Chris |
|
Christopher Murphy Tony |
|
Katherine Kelly Lang Julie |
|
Christopher Lee President White |
Production | Mary Ann Barton | Casting |
Editing | Richard Halsey | Supervising Editor |
Camera | Adam Greenberg | Director of Photography |
Sound | William L. Stevenson | Supervising Sound Editor |
Crew | Paul H. Haines Jr. | Special Effects |
Art | Randy Ser | Art Direction |
Art | Gregory Melton | Set Decoration |
Sound | David McHugh | Original Music Composer |
Directing | Michael Schroeder | First Assistant Director |
Sound | Tom Gerard | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Tom Siiter | Editor |
Sound | John Penney | Dialogue Editor |
Directing | Steve Carver | Director |
Production | John C. Broderick | Unit Production Manager |
Production | John C. Broderick | Associate Producer |
Sound | Paul A. Sharpe | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Lloyd Hamlett | Special Effects |
Writing | Michael Lanahan | Writer |
Writing | David Oas | Writer |
Production | Ahmet Yasa | Producer |
Sound | Earl Ghaffari | Music Editor |
Directing | Corinne Saaranen-Welch | Script Supervisor |
Sound | Patrushkha Mierzwa | Boom Operator |
Production | Michael Greer | Casting |
Sound | Gary C. Bourgeois | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Mark Ulano | Sound Mixer |
Camera | Chuck Colwell | Camera Operator |
Crew | Gary F. Bentley | Special Effects Coordinator |
Art | Perry Pascual | Set Dresser |
Art | Gregory R. Wolf | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Nancy Cone | Wardrobe Supervisor |
Production | Dennis Hansen | Extras Casting |
Camera | Rory Flynn | Still Photographer |
Sound | Michael Chonos | Utility Sound |
Camera | Steven Mann | Second Assistant Camera |
Art | Marc Meisels | Set Dresser |
Sound | Jerry Pirozzi | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Leslie Lightfoot | Key Hair Stylist |
Production | Tandi Slater | Production Coordinator |
Camera | Ted H. Hauser | First Assistant Camera |
Directing | Debra DuVal | Second Assistant Director |
Production | Louis Phillips | Executive In Charge Of Production |
Costume & Make-Up | Ali Greene | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Cory Long | Wardrobe Assistant |
Art | Donald K. Martin | Leadman |
Editing | Colleen Dunlap | Assistant Editor |
Editing | Bret Shelton | Assistant Editor |
Crew | Patricia Connolly | Special Effects |
Crew | Kim Englehart | Special Effects |
Production | Dargo Dawydow | Extras Casting Assistant |
Production | Michelle Middendorf | Extras Casting Assistant |
Sound | David Backstrom | Music Coordinator |