Magic Mike (2012)
Ο Μάικ είναι ένας άνθρωπος με πολλά ταλέντα και γοητεία, αναζητά το αμερικανικό όνειρο και κάνει όσες περισσότερες δουλειές μπορεί. Αλλά τη νύχτα... είναι απλά μαγικός! Κάθε νύχτα εδώ και χρόνια μεταμορφώνεται σε σέξι χορευτή. Με το μοναδικό του στυλ και τις χορευτικές του κινήσεις, βάζει φωτιά στην πίστα του κλαμπ Xquisite. Όσο περισσότερο τον λατρεύουν οι γυναίκες, τόσο περισσότερα ξοδεύουν, και τόσο πιο χαρούμενος είναι ο Ντάλας,ο ιδιοκτήτης του κλαμπ. Ο Μάικ θα γνωρίσει τον 19χρονο Άνταμ και θα τον πάρει υπό την προστασία του. Θα του μάθει την τέχνη του χορού, του ξελογιάσματος και του εύκολου χρήματος. Μέχρι που θα εμφανιστεί η πανέμορφη Μπρουκ, αδερφή του Άνταμ. Ο Μάικ θα θελήσει να την κατακτήσει, όμως το τολμηρό του επάγγελμα και η έντονη ζωή του θα μπουν στη μέση.
Director:
Steven Soderbergh
Writer:
Reid Carolin
Channing Tatum Mike Lane |
|
Matthew McConaughey Dallas |
|
Alex Pettyfer Adam |
|
Cody H. Carolin Brooke |
|
Olivia Munn Joanna |
|
Joe Manganiello Big Dick Richie |
|
Matt Bomer Ken |
|
James Martin Kelly Sal |
|
Reid Carolin Paul |
|
Adam Rodriguez Tito |
|
Kevin Nash Tarzan |
|
Gabriel Iglesias Tobias |
|
Riley Keough Nora |
|
Michael Roark Ryan |
|
Betsy Brandt Banker |
|
Mircea Monroe Ken's Wife |
|
Avery Bigelow Girl in Line |
|
George A. Sack George |
|
Micaela Johnson Portia |
|
Denise Vasi Ruby |
|
Camryn Grimes Birthday Girl |
|
Kate Easton Liz |
|
Asher Wallis Obnoxious Bar Guy |
|
Alison Faulk Havana Nights Girl |
|
Catherine Lynn Stone Blonde Bachelorette |
|
Jennifer Skinner Silhouette Girl |
|
Vanessa Ryan Cowboy Lap Dance Girl |
|
Teresa Espinosa Pony Girl |
|
Monica Garcia Pérez Dr. Love Girl |
|
Annette Houlihan Verdolino Tarzan's Girl |
|
Candace Marie Boxing Girl |
|
Lyss Remaly Girl Richie Lifts |
|
Jannel-Marie Diaz Tito's Girl |
|
Caitlin Gerard Kim |
|
Yari De Leon Sorority Girl |
|
Cam Banfield Kim's Boyfriend |
|
Keith Kurtz Thug #1 |
|
Marland Burke Thug #2 |
|
Ashley Hayes Raver Girl |
|
Ken Anthony II Street Pedestrian (uncredited) |
|
Machete Bang Bang Go Go Dancer (uncredited) |
|
Emma Chandler Sorority Girl (uncredited) |
|
Michelle Clunie Dallas' Girl (uncredited) |
|
Erica Day Carla / Bartender (uncredited) |
|
Tenley Dene Club Goer (uncredited) |
|
Fielding Edlow Club Girl (uncredited) |
|
Ingrid Fermandois Hurricane House Guest (uncredited) |
|
Frenchi Firecracker Club Goer (uncredited) |
|
Lubella Gauna Club Goer (uncredited) |
|
Corin Grant Frat Boy |
|
Rod Grant Strip Club Patron |
|
Joe High Club Goer (uncredited) |
|
Eric Ian Eric (uncredited) |
|
Stacy Jordan Waitress (uncredited) |
|
Kelly Keyser Club Goer (uncredited) |
|
Melody King Strip Tease Girl (uncredited) |
|
Charlotte Wilson Langley Club Goer / Pedestrian (uncredited) |
|
Joshua Lassman Bar Guy (uncredited) |
|
Carrie Lauren Beach Girl (uncredited) |
|
Melissa LeEllen Sarah (uncredited) |
|
Morgan Lester Sorority Girl (uncredited) |
|
Melinda D. Marin Club Goer (uncredited) |
|
Krystle McMullan Club Goer (uncredited) |
|
Adrienne McQueen Dallas' Flirt (uncredited) |
|
Lindsey Marie Nelson Restaurant Patron |
|
Jeremy Palko Beach Guy (uncredited) |
|
Barrett Perlman Club Goer (uncredited) |
|
Maxi Schlereth Club Goer (uncredited) |
|
Nicole Alexandra Shipley Party Girl (uncredited) |
|
Veronica Viruet Simpson Restaurant Patron (uncredited) |
|
John L. Smith Jr. Restaurant Patron (uncredited) |
|
Hannah Stark Dancing Girl (uncredited) |
|
Chad Stevens Restaurant Patron (uncredited) |
|
Michelle Stevenson Party Girl (uncredited) |
|
Makenzi Swicegood Go-Go Dancer (uncredited) |
|
Jennifer Thompson Penelope (uncredited) |
|
Rachael Thompson Beach Party Girl (uncredited) |
|
Victoria Vodar Party Girl (uncredited) |
|
Kenny Waymack Jr. Beach Guy (uncredited) |
|
Vicky Kadian Child (uncredited) |
|
T.J. Alston Club Goer (uncredited) |
|
Yeva-Genevieve Lavlinski Club Girl (uncredited) |
|
Robert M. Fenner Hot Cop (uncredited) |
|
Dan Matteucci Stripper (uncredited) |
|
Deana Molle' Strip Club Patron #1 (uncredited) |
|
Samantha Parisi Extra (uncredited) |
Directing | Steven Soderbergh | Director |
Camera | Steven Soderbergh | Director of Photography |
Editing | Steven Soderbergh | Editor |
Production | Nick Wechsler | Producer |
Art | Howard Cummings | Production Design |
Art | Barbara Munch | Set Decoration |
Crew | R.A. Rondell | Stunt Coordinator |
Production | Julie M. Anderson | Unit Production Manager |
Production | Channing Tatum | Producer |
Production | Carmen Cuba | Casting |
Sound | Scott Curtis | Foley Mixer |
Sound | Dawn Fintor | Foley |
Sound | Alicia Stevenson | Foley |
Crew | David Kirchner | Post Production Supervisor |
Sound | Frankie Pine | Music Supervisor |
Crew | Alison Faulk | Choreographer |
Production | Gregory Jacobs | Producer |
Directing | Gregory Jacobs | First Assistant Director |
Art | Stephen I. Erdberg | Art Direction |
Costume & Make-Up | Christopher Peterson | Costume Design |
Camera | Claudette Barius | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Diane Phelps | Costume Design |
Costume & Make-Up | Teresa Morgan | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Danielle Baker | Costume Supervisor |
Crew | Mario Xavier | Set Production Assistant |
Editing | Paul Lavoie | Digital Intermediate Producer |
Crew | Ken Meyer | Legal Services |
Writing | Reid Carolin | Screenplay |
Production | Reid Carolin | Producer |
Crew | Teresa Espinosa | Choreographer |
Production | Cynthia H. Margulis | Assistant Accountant |
Production | Jim Bigham | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Terri De Haan | Costumer |
Costume & Make-Up | Julie Hewett | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Courtney Hoffman | Costumer |
Costume & Make-Up | Phyllis Temple | Makeup Artist |
Art | Brad Einhorn | Property Master |
Crew | Shane Greedy | Transportation Coordinator |
Sound | Larry Blake | Supervising Sound Editor |
Sound | Larry Blake | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | George A. Sack | Transportation Captain |
Visual Effects | Michele C. Vallillo | Visual Effects Producer |
Directing | Annie Welles | Script Supervisor |
Visual Effects | Thomas J. Smith | Visual Effects Supervisor |
Crew | Gregory D. Liegey | Digital Effects Supervisor |
Camera | Duane Manwiller | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Yvette Stone | Key Hair Stylist |
Production | Spooky Stevens | Publicist |
Crew | Michael Menapace | Driver |
Costume & Make-Up | Fionagh Cush | Key Makeup Artist |
Editing | John Nicolard | Digital Intermediate |
Sound | Matt Coby | Dialogue Editor |
Production | Ken Lavet | Location Manager |
Art | Joshua Borgese | Greensman |
Crew | Nico Woulard | Stunts |
Editing | Corey Bayes | First Assistant Editor |
Camera | Steven Meizler | First Assistant "A" Camera |
Editing | Philip Beckner | Digital Intermediate Editor |
Costume & Make-Up | Marie Larkin | Hair Department Head |
Production | Robb Earnest | Production Coordinator |
Camera | James W. Apted | First Assistant "B" Camera |
Production | Wittney Horton | Casting Associate |
Editing | Dan Muscarella | Color Timer |
Sound | Dennis Towns | Production Sound Mixer |
Sound | Billy Theriot | Foley Editor |
Visual Effects | David Rosenthal | I/O Supervisor |
Lighting | Ryan French | Lighting Technician |
Crew | Eric Moon | Driver |
Sound | Mandi Collier | Music Coordinator |
Editing | John Daro | Digital Intermediate Colorist |
Crew | Dave Kasubowski | Craft Service |
Production | Andreas Zachai | Assistant Location Manager |
Camera | Greg Fausak | Best Boy Grip |
Crew | Keri Littledeer | Set Medic |
Sound | Mychal D. Smith | Boom Operator |
Lighting | Michael Kelly | Chief Lighting Technician |
Crew | John Kestner | Transportation Captain |
Crew | Holland Diaz | Stunts |
Camera | Kurt Beckler | Grip |
Directing | Eric Glasser | Second Second Assistant Director |
Crew | Ricou Browning Jr. | Marine Coordinator |
Sound | Rob Cunningham | Utility Sound |
Art | Chris Dileo | Art Direction |
Crew | Chris Gorden | Driver |
Production | Lee Morse | Production Coordinator |
Camera | Paul Toomey | Second Assistant "A" Camera |
Production | Rich King | Extras Casting |
Crew | Alex Edlin | Stunts |
Costume & Make-Up | Diana Thomas-Madison | Makeup Artist |
Camera | John Joseph Minardi | Key Grip |
Crew | Steve Lewis | Driver |
Production | Emily Rice | Post Production Accountant |
Camera | Adam C. Eichhorst | Dolly Grip |
Lighting | Peter Walts | Chief Lighting Technician |
Editing | Bill Schultz | Digital Intermediate |
Art | Leighanne Haddock | Set Decoration Buyer |
Crew | Marc Nanjo | Compositor |
Sound | Jacob Kemp | Utility Sound |
Crew | Andrew Campbell | Set Production Assistant |
Production | Michael P. Twombly | Assistant Production Coordinator |
Production | Cynthia Gates Fujikawa | Production Accountant |
Lighting | Thomas Crawford | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Elena Balshem | Key Costumer |
Directing | Jody Spilkoman | Second Assistant Director |
Camera | Max Deleo | Second Assistant "B" Camera |
Production | Katy Galow | Production Assistant |
Crew | Shanna Worsham | Intern |
Lighting | Jamal J. Farley | Lighting Technician |
Crew | Brandon Lippard | Loader |
Costume & Make-Up | Vito Trotta | Hairstylist |
Crew | Ryan J. Pezdirc | Set Production Assistant |
Art | Carolyn Lassek | Assistant Property Master |
Lighting | Felix Rivera | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | Heather Gothie | Travel Coordinator |
Crew | Mike Avery | Stunts |
Art | Paul Ford | Leadman |
Art | Johnny Lieberman | Set Dresser |
Crew | Randy Cabral | Special Effects Manager |
Art | Adam Rettino | Set Dresser |
Production | Tisha Jefferson | Assistant Location Manager |
Crew | Paul Rathburn | Chef |
Editing | Erin Sullivan | Editorial Production Assistant |
Crew | Kevin Loding | Driver |
Art | Chris Patterson | Set Dresser |
Crew | Ben White | Set Production Assistant |
Art | Oshy Parasol | Art Department Assistant |
Production | Teri J. Barber | Production Assistant |
Directing | Karen Manuel | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Cherlyn Lanning | Costumer |
Crew | Jeremy Edwards | Post Production Assistant |
Production | Jennifer Conrader | Extras Casting |
Production | Guy Morrison | Assistant Location Manager |
Crew | Mark Assad | Security |
Lighting | Doug Keegan | Assistant Chief Lighting Technician |
Camera | David C. Wright | Grip |
Lighting | Ben Kilmer | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Jill Chizever | Costumer |
Art | Kelly Morrison | Art Department Coordinator |
Production | Tiffany Romero | Payroll Accountant |
Crew | Jenny Gienger | Set Production Assistant |
Production | Damon Tinker | Production Secretary |
Crew | Daren Bojarski | Driver |
Crew | Adam Nutt | Driver |
Art | Mike Bogert | Set Dresser |
Crew | Cheryl Harris | Animal Wrangler |
Production | Christian Campbell | Location Assistant |
Camera | Greg Frank | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | Robert Downing | Lighting Technician |
Camera | Richard Hancox | Grip |
Art | Ron Erdberg | Set Dresser |
Crew | Richard F. Diez | Driver |
Crew | Walt Eskew | Driver |
Crew | Juli Kestner | Driver |
Crew | Ian M. Kemp | Set Medic |
Crew | Mike Schaer | Set Medic |
Crew | Gary Lowe | Marine Coordinator |
Crew | Mark Craig | Chef |
Crew | Kristina Rice | Craft Service |
Visual Effects | Raechel Rowland | Visual Effects Coordinator |