Θανάσιμος Επισκέπτης (2008)
ΘρίλερΑστυνομικήΜυστηρίουΔράμα
Στο FBI υπάρχει ένα τμήμα που αρμοδιότητά του είναι η αναζήτηση και η σύλληψη εγκληματιών που ενεργούν μέσω του ίντερνετ. Η Ειδική Πράκτορας Τζένιφερ Μαρς είναι στην πρώτη γραμμή του πολέμου ενάντια στο ηλεκτρονικό έγκλημα και τα έχει δει πλέον όλα ...μέχρι τώρα. Ένας ψυχοπαθής, γνώστης του ίντερνετ, επιδεικνύει τους ανατριχιαστικούς του φόνους μέσα από τη δική του ηλεκτρονική σελίδα. Η μοίρα των θυμάτων του είναι στα χέρια του κοινού, αφού όσοι περισσότεροι επισκέπτονται τη συγκεκριμένη σελίδα, τόσο πιο γρήγορα πεθαίνουν τα θύματα.
Director:
Gregory Hoblit
Writers:
Robert Fyvolent, Mark Brinker, Allison Burnett.
Diane Lane Agent Jennifer Marsh |
|
Billy Burke Eric Box |
|
Colin Hanks Griffin Dowd |
|
Joseph Cross Owen Reilly |
|
Mary Beth Hurt Stella Marsh |
|
Peter Gray Lewis Richard Brooks |
|
Perla Haney-Jardine Annie Haskins |
|
Christopher Cousins David Williams |
|
Jesse Tyler Ferguson Arthur James Elmer |
|
Brynn Baron Mrs. Miller |
|
John Breen Richard Weymouth |
|
Dan Callahan Trey Restom |
|
Tyrone Giordano Tim Wilks |
|
Erin Carufel Melanie |
|
Ryan Deal Cop #1 |
|
Betty Moyer Assistant |
|
Katie O’Grady Portland Reporter #2 |
|
Tim DeZarn Herbert Miller |
Sound | Harry Cohen | Sound Effects Editor |
Production | Tom Rosenberg | Producer |
Art | Cindy Carr | Set Decoration |
Production | Gary Lucchesi | Producer |
Production | Richard S. Wright | Producer |
Production | James McQuaide | Executive Producer |
Visual Effects | James McQuaide | Visual Effects Supervisor |
Production | Deborah Aquila | Casting |
Sound | Christopher Young | Music |
Crew | Heather Burton | Stunts |
Production | Hawk Koch | Producer |
Directing | Gregory Hoblit | Director |
Editing | David Rosenbloom | Editor |
Costume & Make-Up | Elisabetta Beraldo | Costume Design |
Camera | Anastas N. Michos | Director of Photography |
Crew | Larz Anderson | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | D. Garen Tolkin | Makeup Artist |
Production | Eric Reid | Producer |
Production | Andy Cohen | Producer |
Production | Steven Pearl | Producer |
Production | Sarah Platt | Producer |
Art | Paul Eads | Production Design |
Production | Jennifer L. Smith | Casting |
Writing | Robert Fyvolent | Screenplay |
Writing | Mark Brinker | Screenplay |
Writing | Allison Burnett | Screenplay |
Editing | Stefan Sonnenfeld | Digital Intermediate |
Crew | Cliff Fleming | Pilot |
Crew | Dale Gibson | Stunt Coordinator |
Sound | James Moriana | Foley |
Sound | Jeffrey Wilhoit | Foley |
Sound | Tom Bellfort | Supervising Sound Editor |
Production | Lori Lewis | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Christina Smith | Makeup Department Head |
Crew | Chris Howell | Stunts |
Visual Effects | Jonathan Rothbart | Visual Effects Supervisor |
Editing | Gregory Plotkin | Editor |
Production | Tricia Wood | Casting |
Production | Samantha Finkler | Casting Associate |
Production | Lana Veenker | Casting |
Directing | Scott Robertson | First Assistant Director |
Art | Michael L. Mayer | Art Direction |
Costume & Make-Up | Victoria DeKay | Wardrobe Supervisor |
Visual Effects | Vincent Cirelli | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Barbara Lorenz | Hairstylist |
Art | Tony Bonaventura | Property Master |
Crew | Deborah L. Mazor | Stunts |
Camera | George Billinger III | Steadicam Operator |
Sound | Daniel J. Leahy | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | John Bramley | Still Photographer |
Sound | Ann Scibelli | Sound Effects Editor |
Sound | Daniel S. Irwin | Dialogue Editor |
Camera | Mitch Dubin | Camera Operator |
Visual Effects | Jenny Foster | Visual Effects Producer |
Lighting | Bill O'Leary | Chief Lighting Technician |
Crew | Migs Rustia | Visual Effects Editor |
Crew | Paul Stemmer | Visual Effects Editor |
Editing | Nick Monton | Digital Intermediate |
Sound | Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Crew | Pavel Pranevsky | CG Supervisor |
Visual Effects | Glenn Morris | Visual Effects Producer |
Editing | Jackie Lee | Digital Intermediate |
Editing | Mike Chiado | Digital Intermediate |
Sound | Thomas Milano | Music Editor |
Visual Effects | Gary Oldroyd | Visual Effects Producer |
Sound | Gary Summers | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Glynna Grimala | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Trish Almeida | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Amanda Williams | Hairstylist |
Art | Todd Harris | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Molly Craytor | Makeup Artist |
Directing | Suzie Sax | Script Supervisor |
Production | Lisa Zagoria | Casting Associate |
Visual Effects | Danny S. Kim | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jason M. Moore | Key Costumer |
Camera | Cary Cooper | Camera Technician |
Editing | Salvatore Catanzaro | Digital Intermediate |
Editing | Siggy Ferstl | Digital Intermediate |
Art | Randal R. Groves | Construction Coordinator |
Camera | Shawn Sundby | Camera Technician |
Sound | Gail Carroll-Coe | Boom Operator |
Crew | Gunter Simon | Stunts |
Crew | Justin Johnson | Digital Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jennifer Strauss | Hairstylist |
Art | Jordan Paul | Art Department Coordinator |
Crew | Lauren Henry | Animal Wrangler |
Crew | Roland Sonnenburg | Animal Wrangler |
Costume & Make-Up | Linda Booher-Ciarimboli | Ager/Dyer |
Costume & Make-Up | Tesa Diaz | Seamstress |
Camera | Gary A. Williams | Dolly Grip |
Camera | Brian C. Lawson | Dolly Grip |
Camera | Bruce Lawson | Key Grip |
Lighting | Bruce 'Sarge' Fleskes | Rigging Gaffer |
Crew | Andrew Gilmore | Techno Crane Operator |
Crew | Steve Olsen | Techno Crane Operator |
Lighting | Scott Watkins | Rigging Grip |
Lighting | Warren Yeck | Rigging Grip |
Lighting | Ken Riddle | Rigging Grip |
Lighting | Ronald 'Krobar' Lawler | Rigging Grip |
Visual Effects | Paul Luna | 3D Artist |
Visual Effects | Justin van der Lek | 3D Artist |
Visual Effects | Juan Melendez | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | James Notari | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Gabe Shedd | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Anna Fields | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Chad Schott | Visual Effects Supervisor |
Editing | Kevin Lefler | First Assistant Editor |
Crew | Tim W. Sullivan | Stunts |