Marc Beffa Léo |
|
Géraldine Martineau Antoinette |
|
Zazon Castro Caroline |
|
Laurent Roth Big Léo |
|
Lauren Chini Antoinette's Friend |
|
Natanaël Sylard Antoinette's Friend |
|
Laura Luna Antoinette's Mother |
|
Philippe Caulier Antoinette's Father |
|
Bernard Abtey Extra |
|
Jöelle Cain Extra |
|
Cédric Beaumont Extra |
|
Lionel Bozec Extra |
|
Nicolas Campos Extra |
|
Roland Catroux Extra |
|
Jean-Louis Dubroca Extra |
|
Daniel Freches Extra |
|
Eric Galvan Extra |
|
François-Marie Guitard Extra |
|
Umberto Guzzo Extra |
|
Alain Huchet Extra |
|
Christophe Hyon Extra |
|
Denis Joubert Extra |
|
Claudine Joubert-Thomas Extra |
|
Johanna Kasper Extra |
|
Marie-Evelyne Lacourty Extra |
|
Timothé Lepicard Extra |
|
Mélie Lepicard Extra |
|
Yoann Matabos Extra |
|
Nathalie Menelot Extra |
|
Jimmy Pean Extra |
|
Véronique Piat Extra |
|
Martine Terrage Extra |
|
Marie José Extra |
|
Manfred Zmuda Extra |
Sound | Florian Fabre | Sound Effects |
Production | Marie de Laubier | Casting |
Directing | Jean-Julien Chervier | Director |
Writing | Jean-Julien Chervier | Writer |
Camera | Pierre Stoeber | Director of Photography |
Editing | Julie Dupré | Editor |
Editing | Omar A. Razzak | Assistant Editor |
Production | Clément Tréhin-Lalanne | General Manager |
Sound | Mélissa Petitjean | Sound Mixer |
Crew | Natasha Gomes de Almeida | Script |
Production | Jean des Forêts | Executive Producer |
Production | Marie Dubas | Production Director |
Lighting | François Auclair | Electrician |
Directing | Mohamed Elarche | First Assistant Director |
Sound | Didier Leclerc | Sound Engineer |
Sound | Julien Ngo-Trong | Sound Editor |
Art | Pierre Moreau | Decorator |
Production | Bénédicte Mathieu | Casting |
Production | Sylvie Brenet | Producer |
Crew | Julien Olivari | Machinist |
Editing | Gilles Granier | Other |
Lighting | Pierre Palle | Electrician |
Crew | Romain Léo | Machinist |
Camera | Gaspard Cresp | Assistant Camera |
Sound | Jean-Didier Motellier | Assistant Sound Engineer |
Sound | Clément Chagot | Sound Recordist |
Directing | Merryl Messaoudi | Second Assistant Director |
Directing | Jennifer Pochon | Other |
Art | Aurélie Coulon | Assistant Decorator |
Costume & Make-Up | Caroline Fullenwarth | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Pierre-Jean Beray | Costumer |
Production | Olivier Dufour | Other |
Crew | Romain François | Other |
Crew | Anthony Tochon | Other |