John Shea Devlin |
|
Igor de Savitch General Genayev |
|
Jenny Robertson Alicia Velorus |
|
Jean-Pierre Cassel Alex Sebastian |
|
Marisa Berenson Katarina Sebastian |
|
Paul Guilfoyle Norman Prescott |
|
Ronald Guttman Joseph |
|
Jean-Pierre Stewart Rosonov |
|
Albert Pariente Terek Al-Hassan |
|
Marc Samuel Mario Tomasini |
|
Stephan Meldegg Emile Gerhard |
|
Bill Bailey Judge |
|
Laurence Bouvencourt Isabella |
|
Dominique Figaro Mrs. Fremont |
|
Isabelle Lazard Woman at Dinner |
|
Alan Rossett Monsieur Farre |
|
Jesse Joe Walsh Mr. Brenner |
|
David Gasman | |
Deirdre Harrison | |
Thomas Russell | |
Haytham Sharairi | |
Karen Strassman | |
Michael Morris Motorcycle Officer |
Sound | Don Davis | Music |
Sound | James Troutman | Supervising Sound Editor |
Production | Max Morel | Casting |
Editing | John A. Martinelli | Editor |
Costume & Make-Up | Debra McGuire | Costume Design |
Crew | Johnny Martin | Stunts |
Production | Thomas H. Brodek | Executive In Charge Of Production |
Camera | Beatrice Mizrahi | First Assistant Camera |
Writing | Douglas Lloyd McIntosh | Teleplay |
Directing | Colin Bucksey | Director |
Production | Ilene Amy Berg | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Lydia Pujols | Makeup Artist |
Crew | David E. Campbell | Sound Recordist |
Crew | Gregg Rudloff | Sound Recordist |
Crew | John T. Reitz | Sound Recordist |
Sound | Jim Harrison | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Chantal Durpoix | Hairstylist |
Directing | Denis Seurat | Assistant Director |
Production | Jim Painten | Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Patrice Iva | Hairstylist |
Camera | Peter Sinclair | Director of Photography |
Production | Sophie Ravard | Producer |
Production | Ina Bernstein | Casting |
Production | Hilary Botchin | Casting |
Art | Françoise De Leu | Art Direction |
Art | Cécile Deleu | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Marie-José Escolar | Costume Design |
Production | Alexandre Déon | Unit Manager |
Production | Patrick Millet | Unit Production Manager |
Directing | Frank Meagher | Assistant Director |
Crew | Laurent Desaleux | Property Master |
Sound | Jean-Philippe Le Roux | Sound Mixer |
Camera | Alain Manzon | Grip |
Editing | Mark Mangione | Assistant Editor |
Editing | Anne de Montangon | Assistant Editor |
Production | Dominique Planchenau | Production Accountant |
Directing | Christine Raffa-Catonné | Script Supervisor |
Lighting | Barry Miller | Gaffer |