Crispin Glover Rubin Farr |
|
Howard Hesseman Ed Tuttle |
|
Karen Black Rula |
|
Michael Greene Mr. Busta |
|
Anna Louise Daniels Rubin's Mom |
|
Brittney Lewis Poster girl |
|
Frank Magner Bob |
|
Dorene Nielsen Ed's Mom |
|
James Nielsen Ed's Dad |
|
Diane St. Cyr Bonnie |
Production | Elaine Dysinger | Unit Production Manager |
Directing | John Cameron | First Assistant Director |
Production | Tim Bevan | Executive Producer |
Camera | Paul Wilkowsky | Key Grip |
Production | Paul Webster | Producer |
Art | Clark Hunter | Production Design |
Production | Damian Jones | Associate Producer |
Sound | Fred Myrow | Music |
Editing | Brent A. Schoenfeld | Editor |
Lighting | Vojislav Mikulic | Gaffer |
Directing | Trent Harris | Director |
Writing | Trent Harris | Writer |
Production | Betsy Fels | Casting |
Art | Diane Millett | Property Master |
Directing | Steve Gehrke | Script Supervisor |
Production | Cate Praggastis | Extras Casting |
Lighting | David R. Kohn | Best Boy Electric |
Camera | Bryan Duggan | Director of Photography |
Production | David Stacey | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Lawane Cole | Costume Design |
Sound | Glenn Fisk | Boom Operator |
Art | Michele Spadaro | Set Decoration |
Camera | Jason Fife | Additional Key Grip |
Lighting | Chris Reddish | Electrician |
Costume & Make-Up | Barbara Page | Makeup Artist |
Sound | Rick Waddell | Sound Recordist |
Lighting | Julie Fife | Electrician |
Camera | Darren McLaughlin | Best Boy Grip |
Directing | Sarah Addington | Second Assistant Director |
Production | Greg Ovard | Location Manager |
Crew | Greg Ovard | Transportation Coordinator |
Camera | David Lena | First Assistant Camera |
Camera | Robert 'Dobber' Price | Second Assistant Camera |
Production | Shirley Johnson | Production Coordinator |
Directing | Elizabeth Grey Cloud | Second Second Assistant Director |
Lighting | Salvador 'Chava' Monjarez | Electrician |
Lighting | Amanda Stanley | Electrician |
Lighting | Michael S. Tunks | Electrician |