Az Amazonas kincse (2003)
Beck, a behajtó szerepében maga Rock rombol végig a kincsvadászok ösvényein. Utolsó feladata, hogy megkeresse és visszaszállítmányozza főnöke kalandor fiát, Travist, aki épp régész kíván lenni és az indiánok rég elveszett kincsét keresi a dzsungelben. Kezdetét veszi az őrült hajsza: a kincskereső, az embervadász, a sűrűben bujkáló gerillák, az aranybánya szeszélyes és kegyetlen tulajdonosa, egy skót dudás, egy bombázó csaposlány és egy csapat túlfejlett humorérzékű pávián kergetőzik a fák között, a kincs körül, az aranybányákban és egy katonai táborban.
Director:
Peter Berg
Writers:
James Vanderbilt, R.J. Stewart.
Dwayne Johnson Beck |
|
Seann William Scott Travis |
|
Rosario Dawson Mariana |
|
Christopher Walken Hatcher |
|
Ewen Bremner Declan |
|
Jon Gries Harvey |
|
William Lucking Walker |
|
Ernie Reyes Jr. Manito |
|
Stuart F. Wilson Swenson |
|
Dennis Keiffer Naylor |
|
Garrett Warren Henshaw |
|
Toby Holguin Head Indian Tracker |
|
Paul S. Power Martin |
|
Stephen Bishop Knappmiller |
|
Chuck Norman Mullaire |
|
Jamal Duff Jamal |
|
John Duff Coggeshall |
|
Jeff Chase Kambui |
|
Price Jackson Rudy |
|
Anthony Diaz-Perez Paymaster |
|
Todd Stashwick Quadrant Manager |
|
Marcio Moraes Guard |
|
Tony Lima Whipped Miner |
|
James K. Miranda Supply Unimog Passenger |
|
David Prak Rebel |
|
Ron Cummings Quadrant Captain |
|
Bruno Serrano Kontiki Rebel |
|
Donald R. Jankiewicz Goon |
|
Pat Jankiewicz Goon |
|
Filipe Teixeira Kontiki Rebel |
|
Alberto Teixeira Kontiki Rebel |
|
Adriano Paulo Kontiki Rebel |
|
Reginaldo Santana Kontiki Rebel |
|
Mary Joy Professor |
|
Arnold Schwarzenegger Bar Patron (uncredited) |
|
Brandon Molale Goon (uncredited) |
|
Nina Kaczorowski Girlfriend (uncredited) |
|
Sven-Ole Thorsen Goon (uncredited) |
Art | James J. Murakami | Set Designer |
Costume & Make-Up | Jeff Dawn | Makeup Department Head |
Sound | Harry Gregson-Williams | Original Music Composer |
Art | Tom Duffield | Production Design |
Editing | Richard Pearson | Editor |
Sound | Dan Yale | Foley Supervisor |
Costume & Make-Up | Louise Mingenbach | Costume Design |
Crew | Cole S. McKay | Stunts |
Production | Marc Abraham | Producer |
Camera | Tobias A. Schliessler | Director of Photography |
Editing | Colby Parker Jr. | Additional Editor |
Art | Patrick M. Sullivan | Art Direction |
Production | Lynn Kressel | Casting |
Writing | James Vanderbilt | Screenplay |
Sound | Goro Koyama | Foley Artist |
Sound | Andy Malcolm | Foley Artist |
Directing | Peter Berg | Director |
Production | Ric Kidney | Executive Producer |
Production | Ric Kidney | Unit Production Manager |
Production | Gerald T. Olson | Unit Production Manager |
Sound | Tim Gomillion | Sound Recordist |
Sound | David Lucarelli | ADR Recordist |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Charleen Richards-Steeves | ADR Mixer |
Sound | Dennis Rogers | Sound Recordist |
Production | Vince McMahon | Executive Producer |
Production | Kevin Misher | Producer |
Production | Caitlin McKenna | ADR Voice Casting |
Crew | Andy Cheng | Stunt Coordinator |
Production | Chris Chesser | Executive Producer |
Art | Marco Rubeo | Art Direction |
Writing | R.J. Stewart | Screenplay |
Writing | R.J. Stewart | Writer |
Production | Bill Corless | Producer |
Production | Karen Glasser | Producer |
Art | Gary Fettis | Set Decoration |
Crew | Burt Dalton | Special Effects Coordinator |
Crew | Tanoai Reed | Stunt Double |
Crew | David Presley | Video Assist Operator |
Sound | Don White | Foley Mixer |
Camera | John Skotchdopole | "C" Camera Operator |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Production | Eric Heffron | Associate Producer |
Directing | Eric Heffron | First Assistant Director |
Crew | Luke LaFontaine | Stunts |
Crew | Aaron Skalka | Transportation Coordinator |
Production | Bob Roath | Production Accountant |
Production | John Corry | Executive Producer |
Art | Gregory S. Hooper | Set Designer |
Production | Alan Beattie | Executive Producer |
Costume & Make-Up | James MacKinnon | Makeup Artist |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Crew | Patrick J. Statham | Stunts |
Camera | Chris Moseley | "B" Camera Operator |
Art | A. Todd Holland | Set Designer |
Lighting | Bruce McCleery | Gaffer |
Sound | Ai-Ling Lee | Sound Effects Editor |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Art | John Hoskins | Construction Coordinator |
Visual Effects | Les Hunter | Visual Effects Producer |
Directing | Sherry Gallarneau | Script Supervisor |
Camera | Myles Aronowitz | Still Photographer |
Crew | Steve M. Davison | Stunt Coordinator |
Art | Greg Sanger | Leadman |
Visual Effects | Greg Baxter | Visual Effects Coordinator |
Camera | Colin Anderson | "A" Camera Operator |
Sound | Matt Patterson | Sound Recordist |
Art | Douglas Fox | Property Master |
Sound | Darren King | ADR Supervisor |
Sound | Gregory King | Supervising Sound Editor |
Sound | Yann Delpuech | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Hair Designer |
Art | Heather Elwell | Art Department Coordinator |
Crew | Gregory J. Barnett | Stunt Double |
Camera | Gregory J. Schmidt | Libra Head Technician |
Crew | Carol McConnaughey | Unit Publicist |
Art | Patrick Janicke | Production Illustrator |
Crew | James Logan | Stunts |
Costume & Make-Up | Chantal Boom'la | Hairstylist |
Crew | Keith D. Fisher | Transportation Captain |
Crew | Sean T. Stratton | Post Production Supervisor |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Sound | Amanda Scheer-Demme | Music Supervisor |
Sound | Mark Jan Wlodarkiewicz | Music Editor |
Crew | Al Goto | Stunts |
Camera | Don Steinberg | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Kathleen Gore-Misko | Costume Supervisor |
Sound | Mark Weingarten | Production Sound Mixer |
Art | Paul S. Power | Storyboard Artist |
Editing | Steven J. Scott | Digital Color Timer |
Production | Michele Short | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Cathy Crandall | Assistant Costume Designer |
Production | Peter Oillataguerre | Executive In Charge Of Production |
Costume & Make-Up | Karen Iboshi Preiser | Makeup Artist |
Sound | Lawrence L. Commans | Boom Operator |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Production | Shelly Kidney | Production Manager |
Production | Shelly Kidney | Production Supervisor |
Directing | Michael J. Moore | Second Assistant Director |
Camera | Jim Shelton | Key Grip |
Art | Amie McCarthy Winn | Set Dresser |
Art | Gary Damian Thomas | Storyboard Artist |
Art | Nicholas Rymond | Leadman |
Crew | Mimi Palazon | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Ruth Haney | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tonie Keyton | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carey Robertson | Makeup Artist |
Crew | Anita Hart | Stunts |
Crew | Anita Hart | Stunt Double |
Art | Reginald Hendrix | Storyboard Artist |
Sound | Meg Taylor | First Assistant Sound Editor |
Directing | Bac DeLorme | Second Second Assistant Director |
Camera | Nick Shuster | Second Assistant "B" Camera |
Sound | Mark Fay | Utility Sound |
Art | Robert Gray | Set Dresser |
Camera | Rodney Sandoval | Second Assistant "A" Camera |
Sound | Ron Mellegers | Foley Mixer |
Art | Tracey Wilson | Storyboard Artist |
Camera | Tony Nagy | First Assistant "A" Camera |
Art | Joe Pfaltzgraf | Set Dresser |
Art | Benton E. Tedlie | Set Dresser |
Art | Kenneth J. Creber | Set Designer |