Pocahontas (1995)
KalandAnimációsCsaládiRomantikus
John Smith, aki a pénzéhes angol telepesekkel együtt érkezik az Újvilágba, egészen más, mint az útitársai. Az aranynál sokkal jobban érdekli az a furcsa, titokzatos világ, ahol élni fog. Egyik felfedezőútja során megpillantja Pocahontast, a szépséges indián hercegnőt, és az élete egy csapásra új értelmet nyer. A lány - törzse tilalma ellenére - bizalmába fogadja az idegent, és mókás barátaival, a mosómedvével és a kolibrival feltárja előtte a vadon titkait. A messzi, egzotikus tájakon játszódó történet a legfontosabb érzelmekről szól: az őszinte szeretetről, szerelemről és barátságról, mindezt romantikával, vidámsággal és mesés kalandokkal ötvözve.
Directors: Mike Gabriel, Eric Goldberg.
Irene Bedard Pocahontas (voice) |
|
Mel Gibson John Smith (voice) |
|
David Ogden Stiers Governor Ratcliffe (voice) |
|
John Kassir Meeko (voice) |
|
Christian Bale Thomas (voice) |
|
Judy Kuhn Pocahontas (singing voice) |
|
Billy Connolly Ben (voice) |
|
Frank Welker Flit (voice) |
|
Russell Means Powhatan (voice) |
|
Linda Hunt Grandmother Willow (voice) |
|
Danny Mann Percy (voice) |
|
Joe Baker Lon (voice) |
|
Michelle St. John Nakoma (voice) |
|
James Apaumut Fall Kocoum (voice) |
|
Gordon Tootoosis Kekata (voice) |
|
Jim Cummings Powhatan / Kekata (singing voice) (uncredited) |
|
Charlie Adler Various (voice) (uncredited) |
|
Debi Derryberry Various (voice) (uncredited) |
|
Phil Proctor Various (voice) (uncredited) |
Writing | Susannah Grant | Writer |
Production | Ruth Lambert | Casting Director |
Sound | Alan Menken | Original Music Composer |
Sound | Alan Menken | Songs |
Editing | Mark A. Hester | Associate Editor |
Editing | H. Lee Peterson | Editor |
Sound | Lon Bender | Supervising Sound Editor |
Writing | Philip LaZebnik | Writer |
Crew | John Pomeroy | Supervising Animator |
Sound | Stephen Schwartz | Songs |
Writing | Stephen Schwartz | Lyricist |
Crew | Chris Buck | Supervising Animator |
Writing | Chris Buck | Story |
Production | Karen Margiotta | Casting Director |
Writing | Burny Mattinson | Story |
Writing | Bruce Morris | Story |
Crew | James Melton | Editorial Staff |
Visual Effects | Aaron Blaise | Animation |
Directing | Mike Gabriel | Director |
Writing | Mike Gabriel | Idea |
Directing | Eric Goldberg | Director |
Writing | Carl Binder | Writer |
Production | James Pentecost | Producer |
Camera | Andreas Deja | Director of Photography |
Writing | Ralph Zondag | Story |
Production | Baker Bloodworth | Associate Producer |
Sound | Danny Troob | Orchestrator |
Sound | Danny Troob | Conductor |
Writing | Joe Grant | Story |
Writing | Francis Glebas | Story |
Crew | Glen Keane | Supervising Animator |
Writing | Glen Keane | Story |
Writing | Rob Gibbs | Story |
Crew | Chris Montan | Executive Music Producer |
Sound | David Friedman | Conductor |
Visual Effects | Dave Kupczyk | Animation |
Crew | Geraldine Keams | Thanks |
Writing | Tom Sito | Story Supervisor |
Crew | Hanay Geiogamah | Thanks |
Crew | Nik Ranieri | Supervising Animator |
Sound | Larry Kemp | Supervising Sound Editor |
Crew | Ken Duncan | Supervising Animator |
Visual Effects | Marlon West | Visual Effects |
Writing | Ed Gombert | Story |
Visual Effects | Trevor Tamboline | Animation |
Visual Effects | Randy Sanchez | Animation |
Visual Effects | Tim Allen | Animation |
Crew | Anthony DeRosa | Supervising Animator |
Visual Effects | Anthony DeRosa | Animation Supervisor |
Visual Effects | Craig R. Maras | Animation |
Directing | Rick Moore | Layout |
Visual Effects | Brendan Harris | Animation Manager |
Visual Effects | Maria Gonzalez | Color Designer |
Visual Effects | David 'Joey' Mildenberger | Visual Effects |
Directing | Peter J. Deluca | Layout |
Visual Effects | Dan Lund | Animation |
Visual Effects | Jeff Dickson | Layout Supervisor |
Visual Effects | John Huey | Visual Effects |
Visual Effects | Pat Sito | Animation Manager |
Visual Effects | Thomas Baker | Visual Effects |
Visual Effects | Rob Bekuhrs | Visual Effects |
Visual Effects | Larry White | Animation |
Visual Effects | James Baker | Animation |
Visual Effects | Brice Mallier | Visual Effects |
Crew | Ruben A. Aquino | Supervising Animator |
Visual Effects | Rasoul Azadani | Layout Supervisor |
Crew | T. Daniel Hofstedt | Supervising Animator |
Art | Michael Giaimo | Art Direction |
Crew | Duncan Marjoribanks | Supervising Animator |
Writing | Duncan Marjoribanks | Story |
Crew | Michael Cedeno | Supervising Animator |
Crew | David Pruiksma | Supervising Animator |
Production | Brian Chavanne | Casting Director |
Art | Cristy Maltese | Background Designer |
Art | Robert E. Stanton | Background Designer |
Sound | Kathleen Bennett | Supervising Music Editor |
Visual Effects | Dave Tidgwell | Visual Effects Supervisor |
Writing | Todd Kurosawa | Story |
Visual Effects | Don Paul | Visual Effects Supervisor |
Crew | Deborah Edell Underwood | Post Production Supervisor |
Production | Traci Tolman Mars | Production Manager |
Writing | Kaan Kalyon | Story |
Visual Effects | Jeff Dutton | Visual Effects Supervisor |
Production | Sara Duran | Post Production Coordinator |
Production | Heather Jane MacDonald-Smith | Post Production Coordinator |