Mulan (1998)
Az ősi kínai legenda hősnője, Mulan, amikor az országot megtámadják a hunok, idős beteg édesapja helyett bevonul a hadseregbe. A csatában ő az, aki bátorságával megfutamítja az ellenséget. Csakhogy a harcban megsebesül, így ország-világ előtt kiderül, hogy a hős katona - lány!
Directors:
Tony Bancroft, Barry Cook.
Writers:
Rita Hsiao, Philip LaZebnik, Chris Sanders, Raymond Singer, Eugenia Bostwick-Singer.
Ming-Na Wen Mulan (voice) |
|
Eddie Murphy Mushu (voice) |
|
BD Wong Shang (voice) |
|
Miguel Ferrer Shan-Yu (voice) |
|
Harvey Fierstein Yao (voice) |
|
Freda Foh Shen Fa Li (voice) |
|
June Foray Grandmother Fa (voice) |
|
James Hong Chi Fu (voice) |
|
Miriam Margolyes The Matchmaker (voice) |
|
Pat Morita The Emperor (voice) |
|
Marni Nixon Grandmother Fa (singing voice) |
|
Soon-Tek Oh Fa Zhou (voice) |
|
Donny Osmond Shang (singing voice) |
|
Lea Salonga Mulan (singing voice) |
|
James Shigeta General Li (voice) |
|
George Takei First Ancestor (voice) |
|
Jerry Tondo Chien-Po (voice) |
|
Gedde Watanabe Ling (voice) |
|
Frank Welker Khan / Cri-Kee (voice) |
|
Matthew Wilder Ling (singing voice) |
|
Tom Amundsen Additional Voices (voice) |
|
Arminae Austen Additional Voices (voice) |
|
Mary Kay Bergman Additional Voices (voice) |
|
Susan Boyd Additional Voices (voice) |
|
Julianne Buescher Additional Voices (singing voice) |
|
Steve Bulen Additional Voices (voice) |
|
Corey Burton Additional Voices (voice) |
|
Mitch Carter Additional Voices (voice) |
|
Robert Clotworthy Additional Voices (voice) |
|
David Cowgill Additional Voices (voice) |
|
Sally Dworsky Additional Voices (voice) |
|
Beth Fowler Additional Voices (voice) |
|
Donald Fullilove Additional Voices (voice) |
|
Elisa Gabrielli Additional Voices (voice) |
|
Jack Gilpin Additional Voices (voice) |
|
Sandie Hall Additional Voices (voice) |
|
Richard Steven Horvitz Additional Voices (voice) |
|
Linda Kerns Additional Voices (voice) |
|
Matthew Labyorteaux Additional Voices (voice) |
|
Conan Lee Additional Voices (voice) |
|
Dana Lee Additional Voices (voice) |
|
Edie Lehmann Boddicker Additional Voices (voice) |
|
Luisa Leschin Additional Voices (voice) |
|
Christina Ma Additional Voices (voice) |
|
Susan McBride Additional Voices (voice) |
|
Haunani Minn Additional Voices (voice) |
|
Edie Mirman Additional Voices (voice) |
|
Mark Moseley Additional Voices (voice) |
|
Patrick Pinney Additional Voices (voice) |
|
Peter Renaday Additional Voices (voice) |
|
Maurita L. Thornburgh (voice) |
|
John Walcutt Additional Voices (voice) |
|
Claudette Wells Additional Voices (voice) |
|
Jack Angel Ancestor (voice) (uncredited) |
|
Jeff Bennett Ancestor (voice) (uncredited) |
|
Bob Bergen Horse (voice) (uncredited) |
|
Rodger Bumpass Guards (voice) (uncredited) |
|
George Dvorsky (voice) (uncredited) |
|
Bill Farmer Huns (voice) (uncredited) |
|
Merwin Foard Additional Voices (uncredited) |
|
Phil Proctor Ancestors (voice) (uncredited) |
|
Chris Sanders Little Brother (voice) (uncredited) |
Writing | David Reynolds | Story |
Sound | Jerry Goldsmith | Original Music Composer |
Visual Effects | Peter DeSève | Character Designer |
Writing | Rita Hsiao | Screenplay |
Sound | Lon Bender | Sound Designer |
Writing | Philip LaZebnik | Screenplay |
Writing | Lorna Cook | Story |
Writing | Burny Mattinson | Story |
Crew | Aaron Blaise | Supervising Animator |
Directing | Tony Bancroft | Director |
Directing | Barry Cook | Director |
Writing | Chris Sanders | Screenplay |
Writing | Raymond Singer | Screenplay |
Writing | Eugenia Bostwick-Singer | Screenplay |
Production | Pam Coats | Producer |
Writing | Joe Grant | Story |
Writing | Chris Williams | Story |
Writing | Barry Johnson | Story |
Writing | John Sanford | Story |
Sound | Mel Metcalfe | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Terry Porter | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Tim Hodge | Story |
Crew | José Luis Gil | Actor's Assistant |
Sound | Dean A. Zupancic | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Matthew Wilder | Songs |
Writing | Thom Enriquez | Story |
Visual Effects | Dave Kupczyk | Animation |
Production | Kendra Haaland | Associate Producer |
Writing | Ed Gombert | Story |
Editing | Michael Kelly | Editor |
Writing | Julius Aguimatang | Story |
Visual Effects | Caroline Cruikshank | Animation |
Visual Effects | Craig R. Maras | Animation |
Visual Effects | David 'Joey' Mildenberger | Visual Effects Supervisor |
Art | Hans Bacher | Production Design |
Visual Effects | Rob Bekuhrs | Animation Supervisor |
Visual Effects | James Baker | Animation |
Visual Effects | Brian Ferguson | Lead Animator |
Art | Ric Sluiter | Art Direction |
Visual Effects | Shawn Keller | Lead Animator |
Visual Effects | Dave Tidgwell | Visual Effects Supervisor |
Production | Robert S. Garber | Associate Producer |
Writing | Floyd Norman | Story |
Crew | Rui Paulo | Actor's Assistant |
Writing | David Zippel | Lyricist |
Crew | Ángel Fernández Sebastián | Translator |
Crew | Rita Salgueiro | Translator |